Liczby pierwsze

Znęcanie się, bicie i wychodzenie: Jak naruszane są prawa LGBT + na Uralu

Od 2016 r. Zespół Centrum zasobów dla osób LGBT w Jekaterynburgu prowadzi projekt dotyczący monitorowania przypadków naruszania praw na podstawie orientacji seksualnej i tożsamości płciowej „Czy jesteś gotowy, aby nie milczeć?”, Publikując co roku broszury. Prezentacja nowego badania na 2018 r. Odbędzie się 13 kwietnia o godz. 14:00 w budynku centrum.

Życie wokół publikuje główne dane i fakty z nowej części projektu „Czy jesteś gotowy, aby nie milczeć?”.

Broszura

Informacje gromadzono za pośrednictwem grup w sieciach społecznościowych oraz w wywiadach osobistych z przedstawicielami Resource Center. Autorzy chcą, aby problemy związane z zastraszaniem osób LGBT były omawiane i potępiane, a nie uważane za normalne.

Broszura zawiera najpopularniejsze przestępstwa przeciwko przedstawicielom LGBT +. Większość respondentów była wykorzystywana fizycznie - ludzie byli bici za orientację seksualną lub płeć. Autorzy odnotowują także na Uralu popularność przemocy psychicznej (zastraszanie, obrażanie, oszczerstwa i wycieczki) oraz przemocy seksualnej (gwałt „korekcyjny”). Każdemu blokowi towarzyszą anonimowe historie, na przykład jedna A. powiedziała, jak nieustannie nęka ją ojczym, a inny uczestnik badania powiedział, jak policjanci nazywali ludzi LGBT „pasożytami” w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Szczególną uwagę zwraca się na naruszenia wobec nieletnich osób LGBT +. Młodzi Uralijczycy są często poddawani przymusowemu leczeniu psychiatrycznemu lub alternatywnemu, a także aresztowi domowemu od rodziców.

Liczby

Oprócz opowiadań broszura zawiera statystyki. Większość przypadków miała miejsce w 2018 r., Ale są takie, które miały miejsce w 2017 r., A respondenci postanowili o nich mówić dopiero w zeszłym roku. W 2019 roku Centrum nadal szuka nowych historii.

1 770

przestępstwa o charakterze orientacyjnym lub związane z płcią

zebrane przez Resource Center w całej historii projektu

413

sprawa

w 2018 r


112

mieszkańcy miast

wypełnione formy przestępstw

3

impreza

nigdy nie spotkał się z naruszeniem praw z powodu orientacji


162

naruszenia

w odniesieniu do nieletnich


83

sprawa

obraża orientację lub płeć

65

razy

Ural spotkał się z zastraszaniem i zastraszaniem za udział w LGBT +


60

razy

Ural zlecono na zewnątrz - orientacja została ujawniona bez ich zgody

16

odbijać się

w świadczeniu usług ze względu na orientację lub płeć


1

odmowa

przyjmując wniosek w organie rządowym


3

sprawa

obowiązkowe leczenie psychiatryczne w 2018 r

3

Gwałt „naprawczy”

z których jeden jest małoletni

czytaj TAM, GDZIE WYGODNE:

Obejrzyj wideo: 10 dowodów, że Donald Trump znęca się nad swoją żoną (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Otwarcie zaktualizowanej kolekcji Uniqlo w zimowej kolekcji „Gallery” i „Mouth to mouth”
Cotygodniowe rabaty

Otwarcie zaktualizowanej kolekcji Uniqlo w zimowej kolekcji „Gallery” i „Mouth to mouth”

Rabaty Yoox Kolejna promocja zagranicznego punktu internetowego: do 22 października włącznie, 25% zniżki na imponującą ilość towarów. Poszukaj produktów oznaczonych „dodatkowe 25% zniżki”, rabat aktywowany jest w sekcji „Moje zakupy”. Ponadto EMS jest nadal bezpłatny. Imago moskiewska marka odzieży damskiej w eleganckim formacie casual ogłosiła dwudniową kampanię z 40% rabatem na kolekcję jesienną.
Czytaj Więcej
Klasa ekonomiczna: sprzedaż na rynku masowym
Cotygodniowe rabaty

Klasa ekonomiczna: sprzedaż na rynku masowym

Co tydzień Life around dowiaduje się, co nowego w Moskwie i sklepach internetowych, i mówi o tym, gdzie możesz teraz skorzystać z rabatów i promocji. W nowym wydaniu - dziesięć niedrogich sklepów, w których można teraz znaleźć wyprzedaż sezonową. Zara Home - do 60% Zarahome.com Sprzedaż w Zara Home to już drugi miesiąc.
Czytaj Więcej