Liczby pierwsze

Ile kosztuje przymocowanie roślin na wakacjach

Tekst: Daria Sennikova, Olga Karaseva

Rośliny (z rzadkimi wyjątkami) czują się dobrze tylko wtedy, gdy cała lista warunków jest spełniona: światło o określonej intensywności i czasie trwania, specjalny system nawadniania i karmienia. Wszelkie wysiłki mogą być daremne, jeśli pojedziesz na wakacje, powierzając sąsiadom podlewanie ich domowego ogrodu: prawdopodobnie zaleją, osuszą lub zmieszają araukarię i aichrison. Znaleźliśmy oferty od osób prywatnych dotyczące prześwietlenia i hoteli dla roślin, które obiecują się nimi zająć podczas relaksu.

Kwiaty marzeń

kwiaty snu

instagram

Co akceptujesz

Wszelkie gatunki roślin o wysokości do pięciu metrów.

Cena

500 rubli za roślinę o wysokości metra na miesiąc (w zależności od wielkości rośliny).

Więcej

Transport w ciepłym karoserii, badanie roślin przez patologa, leczenie szkodników i chorób, porady specjalistyczne.


Hotel Dream Flowers to bardzo duża szklarnia ze szklanymi ścianami i sufitem, w której profesjonalni ogrodnicy monitorują rośliny. Hotel pojawił się w 2006 roku - wtedy firma specjalizowała się w fitosigncie i skontaktowali się z nim pierwsi ludzie, którzy chcieli znaleźć pokój dla zielonego gościa. Teraz są gotowi zabrać tu rośliny nie tylko na czas wakacji właściciela lub naprawy w mieszkaniu, ale także na cały sezon, kiedy trzeba usunąć garnek z werandy zakładu lub sąsiedniego terytorium.

Przed osiedleniem zakładu w hotelu eksperci sprawdzają go, naprawiają warunek, a jeśli pojawi się pytanie, klient może zostać odrzucony. Ale w Dream Flowers wyjaśniają, że takie przypadki zwykle im nie przynoszą: łatwiej jest kupić nowe niż problematyczne. Jeśli zakład nie przetrwał, firma jest gotowa na własny koszt wymienić go na nowy.

Umieszczają gości w szklarni lub na ulicy (jak mówią profesjonaliści, w ulicznym prikopie). Ta opcja jest odpowiednia dla krzewów i drzew iglastych - są przeciwwskazane w zimie, aby pozostać w szklarni. W zimnych porach Dream Flowers zbiera rośliny kochające ciepło w specjalnej ciężarówce, z tyłu której utrzymują temperaturę pokojową. Cena za pobyt w hotelu zależy od wielkości: im większa roślina, tym droższe. Za dodatkową opłatą możesz uzyskać poradę specjalistyczną (3 tysiące rubli) lub przejść badanie przez fitopatologa (4 tysiące rubli).

Flors

kwiaty

instagram

Co akceptujesz

Wszelkie rośliny.

Cena

Około 20% kosztów zakładu, ale cena zależy również od złożoności opieki. Pozostaw bezpretensjonalną średniej wielkości roślinę - 100 rubli na tydzień.

Więcej

„Green Doctor”, zabieranie roślin na zewnątrz, przesadzanie.


Eksperci Flors twierdzą, że zaufanie do sąsiadów i krewnych z roślinami nie jest tego warte - wynik jest zawsze smutny. Nie zaleca się polegania wyłącznie na automatycznym nawadnianiu: jeśli rośliny zostały przesadzone do doniczki z taką funkcją mniej niż sześć miesięcy temu, wówczas potrzebują dodatkowego nawadniania ręcznego. W hotelu Flors goście będą obserwowani przez profesjonalistów, a na życzenie klient może zamówić usługę Green Doctor. Jeśli coś jest nie tak z rośliną (na przykład nie kwitnie lub liście żółkną), specjalista określi, co się dzieje i doradzi, jak poprawić sytuację. Usługa jest bezpłatna, nawet jeśli nie pozostawisz roślin z powodu prześwietlenia.

Hotel Flors to specjalnie wyposażony magazyn z półkami. Rośliny są tam przesadzane w zależności od preferencji: swiatłolubne przyłożone do okna i kochające cień, wręcz przeciwnie, z dala od światła. Przydatne jest, aby oleandry, cytrusy i róże znajdowały się na świeżym powietrzu, ponieważ od maja do września, w porozumieniu z klientem, można je wystawiać na ulicy w ciągu dnia.

Przed zabraniem rośliny do hotelu klient jest proszony o przesłanie swojego zdjęcia. Jeśli widoczne są ślady infekcji szkodnikami, musisz odmówić, aby nie zarazić sąsiadów. Szczególnie niebezpieczne są przędziorków i wełnowce, ale pochwę można leczyć podczas pobytu w hotelu. Eksperci Flors twierdzą, że rośliny rzadko są doprowadzane do idealnego stanu, zwykle muszą być myte, spryskiwane, a żółte i suche liście i szypułki usuwane. Tutaj również dają gwarancję: jeśli roślina nagle umrze, zostanie zastąpiona podobną nową.

Cena usług hotelowych zależy od złożoności opieki. Na przykład pozostawienie tu azalii lub begonii będzie kosztować więcej niż kaktusa. Ponadto cena pokoju jest ustalana na podstawie wartości rynkowej zakładu i jego wielkości. Tygodniowa prześwietlenie może kosztować od 100 do tysiąca rubli. Z usług dodatkowych jest dostawa do hotelu i przeszczep, który podlega 50% zniżce, jeśli kupisz pojemnik na cache w sklepie Flors.

Prześwietlenie

avito

Youla

Co akceptujesz

Wszelkie rośliny.

Więcej

Od 20 rubli dziennie.


Serwis do przechowywania roślin i opieki nad nimi można znaleźć na sklasyfikowanych stronach. Z reguły prywatne nianie roślin to te same kwiaciarnie, które nie są przeciwne dodatkowym dochodom. Na stronach reklamowych obiecują ten sam zestaw usług: podlewanie na zalecenie klienta, w razie potrzeby opryskiwanie i przycinanie. Co zrobić, jeśli roślina umrze, będzie musiała być negocjowana indywidualnie.


Zdjęcia: okładka - banchafotolia - stock.adobe.com, 1 - Dream Flowers, 2 - Gabriela Bertolini - stock.adobe.com, 3 - FollowTheFlow - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: Kilka słów o przydomowej oczyszczalni ścieków (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej