Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy sposób na dostanie się do Tbilisi

W ubiegłym tygodniu prezydent Władimir Putin tymczasowo zakazał rosyjskim liniom lotniczym przewożenia pasażerów do Gruzji od 8 lipca. Ministerstwo Transportu zamierza również zakazać gruzińskim przewoźnikom lotniczym latania do Rosji. Ale nadal możesz dostać się do Tbilisi, które stało się popularnym miejscem wypoczynku wśród obywateli: zagraniczne linie lotnicze oferują loty z transferami. Istnieją inne opcje przebywania w stolicy Chaczapuri i Rkatsiteli. Życie wokół znalazło najtańsze i najbardziej luksusowe sposoby latania tam przez tydzień od 8 do 14 lipca.

Najtańszy sposób na dostanie się do Tbilisi

6 266 rubli - pociągiem i przy okazji

Popularnym sposobem na dotarcie do Gruzji z ograniczonym budżetem jest Vladikavkaz. W dniach 8-14 czerwca możesz polecieć tam „Zwycięstwo” za 8998 rubli. Pociąg będzie jeszcze tańszy - 5816 rubli, ale będzie musiał jechać półtora dnia. Warto zauważyć, że coupe będzie jeździć tam i z powrotem o 2 tysiące rubli taniej niż zarezerwowane miejsce. We Vladikavkaz możesz znaleźć towarzysza BlaBlaCar - podróż potrwa 4 godziny i kosztuje 450 rubli.

Możesz lecieć z Moskwy do Tbilisi bezpośrednimi lotami w dniach 1-7 lipca, kiedy zakaz jeszcze nie wszedł w życie, za 14 453 rubli.

Najdroższy sposób dostać się do Tbilisi

3465760 rubli (48 418 euro) - samolotem biznesowym

Ile kosztuje lot w obie strony biznesowym odrzutowcem Hawker 400XP z lotniska Szeremietiewo, według Jetvip. Nawiasem mówiąc, teraz - aż do odwołania lotów bezpośrednich - kosztuje połowę ceny. Czas podróży 2 godziny 40 minut. Możesz zaoszczędzić kilka tysięcy, jeśli wybierzesz inny model samolotu lub lotniska odlotu. Tak więc na Pilatus PC-24 z Wnukowa-3 możesz polecieć do Tbilisi za jedyne 35 334 euro. Jeśli chcesz wynająć samolot z przyjaciółmi, to z każdym dodatkowym pasażerem cena wzrośnie o około tysiąc euro. W sumie odrzutowce mogą zabrać na pokład 4-7 osób.

Najdroższy sposób jest droższy niż najtańszy w553 razy.

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy
Skrzynie

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy

Dog Cleaning Matthew Osbourne stworzył Pooper-scooper.com w 1987 roku, a Matt Boswell, który otworzył Pet Butler w Kolumbii, podjął swój pomysł. Matthew pisze na swojej stronie, że zawsze interesowały go nowe pomysły biznesowe. „To zabawne, że kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że ktoś zaoferował psom gówno za określoną tygodniową kwotę, śmiałem się” - wspomina przedsiębiorca.
Czytaj Więcej
Susan Kane „Introwertycy”
Skrzynie

Susan Kane „Introwertycy”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najbardziej odkrywcze fragmenty. Tym razem czytamy książkę Susan Kane, konsultanta biznesowego, którego prezentację można było zobaczyć na TED. Książka jest taka, że ​​wbrew powszechnemu przekonaniu skromni introwertycy mogą tworzyć wielkie firmy i wymyślać pomysły, które mogą zmienić świat.
Czytaj Więcej
Mihai Chiksentmihayli „Stream”
Skrzynie

Mihai Chiksentmihayli „Stream”

Każdego tygodnia H&F czyta jedną książkę biznesową i wybiera z niej interesujące fragmenty. Tym razem czytamy książkę słynnego psychologa Mihai Chiksentmihaii poświęconą idei przepływu - optymalnym warunkom pracy i sposobom jej osiągnięcia. Mihai CHIKSENTMIKHAYA Amerykański psycholog, autor 20 książek Co to jest przepływ Nasze postrzeganie życia jest wynikiem różnych sił, które kształtują nasze doświadczenia, wpływając na to, czy jesteśmy dobrzy, czy źli.
Czytaj Więcej