Liczby pierwsze

Ile kosztuje studiowanie na uniwersytetach w Irkucku?

Na przełomie lipca i sierpnia wszystkie rosyjskie uniwersytety publikują listy zarejestrowanych „pracowników państwowych”. W Irkucku konkurs dociera do stu osób na jedno miejsce w popularnych destynacjach. Dla tych, którym nie udało się zostać szczęśliwymi, druga fala rekrutacji odbywa się na zasadach komercyjnych do końca września. Życie wokół nauczyło się, na których uniwersytetach w Irkucku studiowanie w pełnym wymiarze jest najdroższe, i gdzie jest najtańsze wyższe wykształcenie.

Irkuck State Agrarian University

67 100 rubli / rok

  p. Młodzież, na. Młodzież 1/1

 irsau.ru


Być może najtańsze kształcenie stacjonarne odbywa się tradycyjnie w Irkuck State Agrarian University A.A. Eżewski. Uniwersytet został założony w 1934 roku jako Irkucki Instytut Rolniczy. Przez wiele lat był jedyną wyspecjalizowaną uczelnią wyższą w całej Syberii Wschodniej. Szkolił ekspertów łowieckich, agronomów i specjalistów od zwierząt gospodarskich.

Teraz ISAU znacznie rozszerzyło zakres specjalizacji, uczą tutaj praktycznie wszystkiego - od informatyki stosowanej po energetykę cieplną. A za 67 100 rubli rocznie możesz zdobyć wykształcenie kwiaciarni, księgowego lub biznesmena.

BSU, IGMU i IrGAU

201 100–215 700 rubli


Kilka uniwersytetów w Irkucku może teraz ubiegać się o tytuł najmodniejszego uniwersytetu. Przez długi czas syberyjsko-amerykański wydział ISU był uważany za najdroższe i najbardziej prestiżowe miejsce studiów w mieście. Teraz koszt szkolenia w nim można nazwać średnią dla regionu.

Baikal State University, Irkutsk State Medical University i, co zaskakujące, IrGAU im. A.A. Eżewski.

W BSU za 205 000 rubli rocznie cudzoziemcy są zapraszani na studia jako krytyk sztuki, producent, prezenter telewizyjny lub kierownik wydarzeń (podczas gdy dla lokalnych mieszkańców koszt szkolenia w tych samych specjalnościach to tylko 140 tysięcy rubli). W IGMU za 201 100 rubli rocznie pomogą one opanować specjalizację „Biochemia medyczna”. A w instytucie rolniczym za 215.700 rubli rocznie możesz zostać certyfikowanym specjalistą w dziedzinie gospodarki gruntami i katastru. Nawet na tej samej uczelni koszt szkolenia może się różnić ponad trzykrotnie.


zdjęcia: okładka - Ekaterina Zyryanova

Przeczytaj, gdzie jest to wygodne:

Facebook

VK

Instagram

Obejrzyj wideo: SHUS - Wykład: "Syberia - ziemia nieznana" - dr Veronika Beliaeva Sachuk (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Liczby pierwsze, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej