Finanse

Jak wynająć dom na lato

Na co zwrócić uwagę przy przekazaniu

Maria Żukowa

Pierwszy zastępca dyrektora Miel-Rent

Rynek i stawki.Wynajem krótkoterminowy wiąże się z dużym ryzykiem dla leasingodawców, dlatego nie są oni gotowi na znaczny spadek cen. Stawki czynszu za mieszkania letnie mogą być nawet o 15% niższe od średniej rynkowej.

Według Miel-Rent średnie stawki czynszu za długoterminowy wynajem mieszkań w klasie ekonomicznej wynoszą 30,29 tys. Rubli miesięcznie za mieszkania jednopokojowe, 38,91 tys. Rubli miesięcznie za mieszkania dwupokojowe i 49,01 tys. Rubli miesięcznie za mieszkania trzypokojowe.

Z reguły na początku maja tzw. „Apartamenty letnie” zaczynają wchodzić na rynek wynajmu miast. Według naszych szacunków ilość takich propozycji nie przekracza 5-7% całkowitej wielkości. Właściciele, przeprowadzając się w ciepłym sezonie poza miasto, oferują swoje apartamenty na okres od dwóch do pięciu miesięcy.

 Komu przekazać.Zapotrzebowanie na takie opcje powstaje na przykład ze względu na nierezydentów ubiegających się z uniwersytetów metropolitalnych; wczasowicze, którzy przyjeżdżają zobaczyć Moskwę i pokazać swoim dzieciom plac czerwony; Moskale, którzy planowali naprawić swoje mieszkanie w miesiącach letnich i tym podobne. Jednocześnie zapotrzebowanie na krótkoterminowe umowy najmu nie jest tak duże, bo przecież standardowy okres najmu to jeden rok.

 Jakie dokumenty wystawić.Wszystkie chwile, które właściciel uważa za ważne dla siebie, na przykład metoda płatności, możliwość kontrolowania stanu mieszkania z pewną częstotliwością i więcej, muszą być nie tylko określone, ale ustalone w umowie lub w załączniku do niej. Istotne klauzule umowy: okres najmu, warunki płatności, wysokość kaucji, sankcje za wcześniejsze rozwiązanie umowy, a także dodatkowe warunki zarówno dla najemcy, jak i właściciela.

Wynajem „letni” pociąga za sobą wiele zagrożeń zarówno dla właściciela, jak i najemcy. Być może główną trudnością dla najemcy jest dotarcie do dokładnych warunków oferty, ponadto apartamenty „letnie” są jedynymi miejskimi mieszkaniami wynajmującego, dlatego nie wyklucza się przypadków wcześniejszego rozwiązania umowy najmu w przypadku siły wyższej.

Dla właściciela wszystkie problemy związane są z bezpieczeństwem mienia. Często najemca, wynajmując mieszkanie na krótki czas, traktuje to jak pokój hotelowy. O bezpieczeństwie mebli decyduje sporządzenie szczegółowej inwentaryzacji nieruchomości wskazującej na istniejące wady, wniesienie depozytu zabezpieczającego i ubezpieczenie mieszkania.

Kto i jak wynająć mieszkanie w lecie

 

Ekaterina Kostrova

Oczywiście nie doceniłem ceny mieszkania. Ale ten czynnik nie pomógł. Kilka osób zapytało, ale czas nie działa. Zasadniczo były tylko pilne oferty. „Czy mogę zadzwonić teraz / jutro?” Gdy wciąż szukam, ale nie reklamuję się za dużo. Mam dobrego przyjaciela, który chętnie pozostanie ze mną przez miesiąc.

 

Julia Titkova

Cena początkowo była nieco niższa od ceny rynkowej, aby jak najszybciej wynająć mieszkanie. Poprosiłem o 5 tysięcy rubli mniej niż czynsz, sam płacę te pieniądze. Za 5 tysięcy mam możliwość przechowywania swoich rzeczy w mieszkaniu. Było wielu, którzy chcieli, dwa dni później musiałem usunąć reklamę.

Przez kilka miesięcy osoby rozpoczynające działalność gospodarczą chciały wynająć mieszkanie, które będzie z niego korzystać, w tym do pracy w domu. Były też letnie wyjazdy służbowe do Moskwy na prace projektowe. Są tacy, którzy jeszcze nie zdecydowali, czy są gotowi wynająć dom i chcą spróbować mieszkać w „letnim” mieszkaniu przez dwa lub trzy miesiące. Podpisałem umowę najmu na rok z właścicielem, po czym jesteśmy zadowoleni z ustnych umów opartych na wzajemnym zaufaniu w wypełnianiu naszych obowiązków w sposób jasny i terminowy. Poinformowałem go, że latem w moim mieszkaniu będzie mieszkała inna osoba. Właściciel był zainteresowany tym, kto rozliczy się z nim i jak bardzo ta osoba była gotowa zachować czystość, ciszę i porządek.

Subtenant płaci czynsz, płaci wodę i światło według liczników, Internetu. Podlewanie roślin, mogę użyć wszystkiego, co zostawiam w mieszkaniu, a to są naczynia, pościel, ręczniki, detergenty. Napiszę świetną notatkę o tym, jak i czego użyć, aby upewnić się, że beze mnie wszystko będzie w porządku z mieszkaniem. Mogę tylko pokwitować w dokumentach, aby otrzymać pieniądze jako osoba fizyczna, zrobiliśmy to. Wziąłem depozyt od najemcy za połowę kosztu czynszu w przypadku uszkodzenia mebli lub sprzętu AGD. Meble w tym mieszkaniu są moje, więc nie odpowiadam przed właścicielem za jego uszkodzenie.

Obejrzyj wideo: Medusa: Telefon W Sprawie Wynajmu Domku Na Wakacje (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Finanse, Następny Artykuł

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów
Zarządzanie

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów

Sharif Karmo Założyciel GetShopApp Rok temu naszym celem było stworzenie dobrego zespołu technicznego: wymagało to pięciu starszych programistów. Zaoferowaliśmy konkurencyjne warunki: wynagrodzenie rynkowe w wysokości 100 000-150 000 rubli i udział w programie opcji. Zaczęliśmy od tradycyjnej ścieżki: opublikowaliśmy wakat na wyspecjalizowanych stronach i zaczęliśmy przeglądać ciekawe CV.
Czytaj Więcej
Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych
Zarządzanie

Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych

W serii Doliny Krzemowej jeden z bohaterów przyznaje, że pracę z 48 godzinami pracy bez przerwy pomaga zestaw sody Mello Yello, ciasteczka Oreo i garść tabletek Adderal. Psychostymulanty - w tym przypadku kofeina, cukier i różnorodne amfetaminy - są integralną częścią życia wielu pracoholików. Najczęściej są podejmowane impulsywnie, na przykład podczas sesji lub nagłego wypadku w pracy.
Czytaj Więcej