Finanse

Jak zdobywać i wydawać mile

Specjalne programy lotnicze pozwalają osobom często podróżującym gromadzić mile premiowe i wymieniać je na bilety, płacąc jedynie opłaty. Nie trzeba wybierać jednego i latać tylko z nim; linie lotnicze od dawna zrzeszają się w trzech dużych sojuszach - Oneworld, Star Alliance, SkyTeam. Lecąc jednym lotem, możesz spędzić mile zgromadzone przez dziesiątki partnerskich linii lotniczych. Jako bonus można uzyskać nie tylko bilety, ale także, na przykład, prawo do priorytetowego lądowania lub możliwość przewozu większej ilości bagażu. Ale nie wszyscy latają tak często, aby zgromadzić dziesiątki tysięcy mil na bilet. Problem ten można rozwiązać za pomocą kart bankowych pod wspólną marką wydawanych we współpracy z różnymi liniami lotniczymi. Schemat jest prosty: płacisz kartą - dostajesz mile. W zależności od poziomu plastiku koszt jednej mili będzie się różnić. Życie wokół pytało mieszkańców miasteczka, jak oszczędzają i spędzają mile.


Dmitry Panshin

Usługa rezerwacji online Kierownik biura projektu

OneTwoTrip

Trzy lata temu dostałem wspólną kartę bankową S7 Airlines i UniCredit Bank. W tym czasie większość moich przyjaciół korzystała z kart pod wspólną marką Aeroflot, wielu z nich zgromadziło 200 tysięcy mil, ale był jeden problem: nie mogli wymienić mil na bilety, ponieważ szybko się wyprzedali. Podróż musiała zostać zarezerwowana na pięć do sześciu miesięcy przed wylotem. Miles S7 wtedy żaden z przyjaciół nie uratował, a ja zdecydowałem, że taki problem się nie pojawi. I tak się okazało: w ciągu trzech lat wymieniłem osiem biletów w obie strony na mile, w tym na klasę biznesową. Na przykład w 2014 r. Poleciałem do Tivat i Monachium, w 2015 r. - do Portugalii i Holandii, a teraz zarezerwowałem bilety do Chorwacji.

Aby zgromadzić mile za te loty, starałem się płacić kartą, unikając gotówki. Kupowałem gadżety i sprzęt znajomych, loty i hotele: dali mi gotówkę, a za zakupy zapłaciłem kartą i zaoszczędziłem mile.

To prawda, że ​​okres ważności mojej karty S7 wkrótce wygaśnie i myślę, że w tym celu zakończę oszczędzanie mil S7. Dlaczego Stało się mniej opłacalne. W 2014 r. Bank zmniejszył liczbę mil naliczonych do operacji, a linia lotnicza zwiększyła koszt lotów pod względem mil. W rezultacie na przykład lot w obie strony do Włoch wzrósł w milach z 15 do 25 tysięcy. Ponadto podatki i opłaty za każdy lot muszą być opłacone prawdziwymi pieniędzmi, a teraz wynosi 20-40% ceny biletu.

Ale jestem przyzwyczajony do oszczędzania mil na podróże, więc teraz rozważam oferty innych banków. Na przykład VTB-24 ma dobrą ofertę dla miłośników podróży - „Mapa świata”. Na każdą transakcję 3,8% zasila konto mili. Jeśli porównasz z moją obecną kartą, to będą to co najmniej dwa bilety rocznie więcej przy tym samym obrocie na karcie. Zgromadzone mile można wydać na specjalny portal Travel.vtb24.ru, i nie tylko na loty od ponad 800 linii lotniczych (nie tylko S7 lub Aeroflot), ale także na hotel lub wynajem samochodu. OneTwoTrip i Tinkoff Bank mają dobrą ofertę kart podróżnych. Od karty kredytowej do konta bonusowego do 10% jest zwracane za zakupy w OneTwoTrip, a 2% za inne zakupy opłacane kartą. Co najprzyjemniejsze, dzięki skumulowanym bonusom możesz zapłacić 100% ceny biletu lub rezerwacji hotelu.


Artem Kumpel

wiceprezydent

Firmy ABBYY:

Od bardzo dawna korzystam z kart kredytowych i debetowych. W rzeczywistości istnieją dwa główne typy takich kart. Niektóre są powiązane z liniami lotniczymi i sojuszami przewoźników (SkyTeam, Oneworld, Star Alliance), podczas gdy inne są powiązane ze specjalnymi usługami akumulacyjnymi (iGlobe.ru, AlfaMiles.com i wieloma innymi). Próbowałem różnych rodzajów oszczędności, ale ostatecznie zdecydowałem się na mapy linii lotniczych. Dla mnie są najbardziej wygodne i zrozumiałe. Dzięki usługom akumulacji na pierwszy rzut oka możesz uzyskać więcej swobody, ale ostatecznie ciągle miałem do czynienia z różnymi ograniczeniami i problemami przy zakupie biletów. Natomiast warunki korzystania z kart linii lotniczych są całkowicie przejrzyste.

Zasadą działania każdej uroczej karty jest uznanie określonego procentu kwoty zakupu. Zawsze jest inaczej, w zależności od rodzaju karty, i należy to wziąć pod uwagę. Teraz większość banków ma możliwość uzyskania pakietu usług, który już zawiera wydanie uroczej karty, w bardzo niedrogiej lub nawet bezpłatnej (na przykład, jeśli jesteś klientem listy płac). A kilka lat temu utrzymanie takiej karty kosztowało około 7-10 tysięcy rubli rocznie.

Teraz gromadzę mile na koncie bonusowym Aeroflot i Austrian Airlines. Aeroflot jest obecnie jedną z największych linii lotniczych w Rosji i nigdzie bez niej, a Austrian Airlines jest partnerem mojego banku i ma dobre oferty w Europie.

W ciągu roku udało mi się zgromadzić kilka lotów do Europy lub Azji dla całej rodziny, a także kilka ulepszeń klasy (wykonałem 50 lotów w ciągu ostatniego roku). Linie lotnicze zazwyczaj sprzedają mile co kilka miesięcy, gdzie można kupić bilety do niektórych miejsc docelowych o 20-30% taniej niż zwykle, czasem okazuje się, że kupują bardzo korzystne oferty.

Używanie karty kredytowej do gromadzenia mil jest dla mnie bardzo wygodne. 60-dniowy okres bezodsetkowy zawsze wystarcza i okazuje się, że praktycznie nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Dzięki karcie kredytowej zawsze możesz na miesiąc zapomnieć o kaucji za wypożyczenie samochodu. Można go zapłacić kartą kredytową, depozyt zostanie zwrócony na konto, a dodatkowe mile zostaną zgromadzone.

Hacki życia

Wybierz kartę z maksymalną akumulacją mil na zakup.

Użyj okresu bezodsetkowego dla kart kredytowych.

Przyzwyczaj się do płacenia za wszystko kartą. Łatwiej jest kontrolować koszty i cieszyć się bonusami.

Teraz na CashBack jest wiele ofert, które w połączeniu z uroczymi kartami sprawiają, że podróżowanie jest jeszcze przyjemniejsze.

Spróbuj zgromadzić mile dla jednego lub maksymalnie dwóch programów. Dzięki temu łatwiej i szybciej będzie je gromadzić.

Teraz wiele hoteli oferuje bonusy za bezpośrednią rezerwację na stronie, a wiele z nich jest dodatkowo gotowych do udzielania bonusów za mile. Skorzystaj z okazji.


Konstantin Parfenyonok

dyrektor ds. komunikacji
Andgo.travel, założyciel Aviablogger.com

Istnieje uniwersalna taktyka - wybierz jeden z trzech sojuszy lotniczych (Oneworld, Star Alliance, SkyTeam) i zbieraj mile latając lotami linii lotniczych, które są częścią tego sojuszu. Dwie z nich są dobrze reprezentowane w Rosji - SkyTeam reprezentowane przez Aeroflot i Oneworld, za które odpowiada S7 Airlines. W związku z tym bardziej opłaca się wybrać jedną z nich: każda zawiera dziesiątki linii lotniczych, a ty możesz zbierać i wydawać mile premiowe na różne loty, a Twoja elitarna karta zapewni dostęp do salonu biznesowego prawie każdej z tych linii lotniczych.
Postawiłem na S7 Airlines, ostatnio ta linia lotnicza dodała wiele dobrych rzeczy dla klientów - od wprowadzania tanich taryf bez bagażu po naprawdę działającą obsługę klienta, w tym w sieciach społecznościowych, gdzie problem zostanie rozwiązany wystarczająco szybko. Ponadto S7 ma słodkie zielone samoloty, a latając z nimi, możesz szybko zdobyć elitarny status dzięki częstym lotom. Jest to ważne, ponieważ status elity zarabia natychmiast 25-75% więcej mil na lot, a to z kolei pozwala na wielokrotne gromadzenie biletów premiowych.
Kolejnym włamaniem, bez którego życie kolekcjonera mil jest niemożliwe, jest karta bankowa. Wiele banków ma wspólne karty bankowe pod wspólną marką z liniami lotniczymi, które pozwalają otrzymać milę premiową za każde 50-60 rubli wydanych na kartę. Bardzo pomaga się ustabilizować kilka tysięcy mil miesięcznie.
Ponadto piszę recenzje na temat hoteli i restauracji, a także zbieram za to mile, zbieram je na zakupy w sklepach internetowych i aktywnie uczestniczę w różnych promocjach linii lotniczych. W rezultacie średnio miesiąc wydaje się tak prostymi działaniami, aby zgromadzić wystarczającą liczbę mil na lot premiowy - 10-20 tysięcy mil premiowych.
Gdzie wydajesz? Zwykle jest to kilka biletów rocznie dla mnie i mojej dziewczyny w klasie biznes na niektóre wakacje. To bardzo pomaga, ponieważ latem lub w święta sylwestrowe wszystkie bilety są zwykle drogie, a tutaj biznes wychodzi w cenie dopłat paliwowych, czyli za kilka tysięcy rubli (jeśli weźmiesz takie bilety z wyprzedzeniem).
Istnieją więc trzy elementy sukcesu w gromadzeniu i wykorzystywaniu mil premiowych dla linii lotniczych - dużo lataj (i nie tylko w przystępnych cenach), zdobądź kartę bankową, dzięki której możesz zbierać mile na zakupy, i pamiętaj, aby spędzać te mile co najmniej kilka razy w roku. Tylko wtedy możesz uzyskać korzyści i oszczędności z mil!


Julia Nikitina

copywriter w Comunica

Gromadzę mile za pomocą karty Sberbank powiązanej z Premią Aeroflot. Płacę jej prawie wszystko, nawet jeśli kupię jedną gumę do żucia w sklepie. Przebiega ponad 700 mil miesięcznie, ale nadal bardzo wygodnie jest płacić za duże zakupy przyjaciół i krewnych (na przykład wycieczki przez biuro podróży) lub rachunek za restaurację dla całej firmy. Dają mi gotówkę, a ja płacę kartą. Biorąc pod uwagę loty, 20-30 tysięcy mil lata tak szybko, czyli bilet powrotny do sąsiedniej Europy. Jednocześnie Sberbank jest wszędzie w Rosji i bardzo wygodnie jest korzystać z jego karty.

Być może istnieją bardziej dochodowe programy pod względem gromadzenia mil, ale nie chcę z nich korzystać z karty kredytowej ani zmieniać banku. To prawda, że ​​ostatnio, ze względu na kurs euro i dolara (i być może z powodu chciwości Aeroflot), latanie za granicę za mile premiowe stało się zupełnie bezcelowe. Bilety premiowe Aeroflot nie są całkowicie bezpłatne, nadal płacisz: podróż do Hiszpanii latem na mile może kosztować 18 tysięcy rubli. Łatwiej jest kupić bilet innej firmy za te same pieniądze. Ale latanie po Rosji lub WNP jest nadal korzystne. Kiedy ostatnio leciałem po premie, zapłaciłem 3 tysiące rubli za bilet Moskwa-Baku-Moskwa.


Obejrzyj wideo: 5 sposobów JAK OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Finanse, Następny Artykuł

Sąd spożywczy LavkaLavka, Green Dog Cafe, kolacje w Saxon + Parole
Odkrycie tygodnia

Sąd spożywczy LavkaLavka, Green Dog Cafe, kolacje w Saxon + Parole

Bigrib "45 równolegle" ADRES: Tsvetnoy Boulevard, 15, s. 1 OFICJALNY TRYB PRACY NA STRONIE: pon.-pt., niedz .: 12:00 do 00:00, pt.-sob .: od 12:00 do 03 : 00 ŚREDNIA: 3000 rubli Restauracja z kuchnią krajów położoną na 45 stopniu szerokości geograficznej północnej i południowej. Dotyczy to na przykład Francji, Szwajcarii, Włoch, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Kazachstanu, Chin, Mongolii, Korei, Japonii i Kanady.
Czytaj Więcej
„Geraldine” Posner, I Like Bar 2.0 i „Butcher's Pie”
Odkrycie tygodnia

„Geraldine” Posner, I Like Bar 2.0 i „Butcher's Pie”

„Butcher's Pie” Adres: ul. Novy Arbat, 17 godzin: nie-czw. Od 11:00 do 00:00, piątek-sobota do 01:00 Przeciętny rachunek: 1500 rubli facebook W menu jest naprawdę dużo ciast, są bardzo różne: tureckie łodzie pide, kishi , pizze, a nawet kruche. Mają także wszystkie dodatki: są placki rybne, pizza z czterema serami, odmiany owoców morza i ciasto z podrobów z kurczaka.
Czytaj Więcej
„VietKafe” w Pokrovce, rodzinnej kawiarni Point 242, sklep z piwem rzemieślniczym BeerGeek
Odkrycie tygodnia

„VietKafe” w Pokrovce, rodzinnej kawiarni Point 242, sklep z piwem rzemieślniczym BeerGeek

Coffee Shop Point 242 Mała rodzinna kawiarnia na ulicy Petra Romanova w pobliżu stacji metra Kozhukhovskaya. Według jego właściciela, Artema Sorokina, głównymi inspiratorami są kawiarnie Good Enough, West 4, Double B, czarna spółdzielnia i Les. Właściciel wykonał wszystkie meble w kawiarni ze swoim bratem. Na przykład stół barista został zmontowany z palet.
Czytaj Więcej