Ciekawe

Park wodny „Limpopo” pozywa podatek

Służba podatkowa przedstawiła LLC „KIT Jekaterynburg” - właściciela centrów handlowych „KIT”, „Globus” i parku wodnego „Limpopo” - roszczenia warte ponad 18,5 miliona rubli. O tym pisze Znak.com.

Organy podatkowe twierdzą, że ponad 14,8 miliona rubli to zaległości, ponad 2,8 miliona rubli - grzywna i ponad milion rubli - kary. Firma „CIT Jekaterynburg” nie zgadza się z decyzją podatkową i kwestionuje ją w sądzie arbitrażowym regionu Sverdlovsk. Przedstawiciel LLC stwierdził, że kwota ta jest znacząca dla spółki, i poprosił o zawieszenie decyzji Federalnej Służby Podatkowej, zanim sąd zrozumie tę sprawę. Sąd spełnił wniosek spółki. Pierwsza rozprawa zaplanowana jest na 23 marca.


To nie jest pierwszy poważny wymóg dla KIT Ekaterinburg LLC. Niedawno administracja Jekaterynburga wygrała proces o odzyskanie od firmy ponad 12,2 miliona rubli długu za dzierżawę ziemi przy ulicy Shcherbakova. Wcześniej Agencja Ubezpieczeń Depozytów poprosiła o ogłoszenie upadłości firmy z powodu zadłużenia przekraczającego 25 milionów rubli. Aby uniknąć bankructwa, firma spłaciła się korporacją państwową.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu
Chmura wiedzy

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu

„Genius: The Natural History of Creativity” Brytyjski naukowiec Hans Eisenck, autor testu IQ, balansuje na granicy psychopatologicznych cech twórczych osób i geniuszy. Hans przeprowadził wiele badań i doszedł do pewnych wniosków. Po pierwsze, tylko w 15% przypadków genialność wiąże się ze zmianami fizjologicznymi.
Czytaj Więcej