Finanse

Czy warto teraz bać się transferów z karty na kartę

Nagłówki, że „od 1 lipca podatek uzyska pełną kontrolę nad wszystkimi rachunkami Rosjan” pojawiły się ostatnio w niektórych publikacjach internetowych. Brzmią przerażająco - szczególnie dla tych, którzy otrzymują przelewy z karty na kartę. Życie w okolicy zorientowało się, czy to prawda i czego naprawdę należy się obawiać.

Jeśli boisz się całkowitej kontroli podatkowej

Nie ma żadnych nowych zmian w art. 86 kodeksu podatkowego, które wchodzą w życie 1 lipca. Obowiązek informowania banków o otwarciu rachunków i depozytów, wydawania organom podatkowym zaświadczeń o dostępności tych rachunków i wyciągów z nich, a także danych o przelewach elektronicznych pojawił się kilka lat temu.

To prawda, że ​​można zażądać tych danych w przypadku kontroli podatkowej i za zgodą kierownika służby podatkowej - ale nie można tego nazwać całkowitą kontrolą nad wszystkimi. Pełny tekst artykułu można znaleźć na przykład tutaj.

Wynik: nie bój się


Jeśli boisz się blokowania kart w dni mistrzostw świata

W dniach Mistrzostw Świata banki wzmocnią nadzór nad transakcjami kartowymi i aplikacjami mobilnymi - informacje te potwierdziło Life wokół przedstawicieli jednego z banków w Moskwie. Odbywa się to w celu ochrony przed oszustwami cybernetycznymi. W tym samym celu w styczniu Bank Centralny opracował specjalne zalecenia dotyczące działania bankomatów i terminali POS w sklepach.

Zwiększona kontrola może również wpływać na tych, którzy przesyłają pieniądze z karty na kartę w miastach Pucharu Świata. Jeśli bank uzna przelew za podejrzany, może zadzwonić do Ciebie z call center lub natychmiast zablokować kartę. W tym drugim przypadku należy skontaktować się z bankiem i znaleźć przyczynę blokady. Jeśli wykonałeś operację, karta prawdopodobnie zostanie odblokowana. Ci, którzy otrzymują przelewy z karty na kartę, powinni upewnić się, że zapisany jest w nich cel płatności - na przykład „zwrot długu”. Jeśli coś się stanie, łatwiej wyjaśnić bankowi pochodzenie funduszy.

Wynik: warte uwagi

Popularne Wiadomości

Kategoria Finanse, Następny Artykuł

Rzeczy dla domu: Wybór projektanta Donary Dolgopolskiej
Styl

Rzeczy dla domu: Wybór projektanta Donary Dolgopolskiej

Na prośbę Life wokół projektanci, architekci i osoby związane z aranżacją wnętrz wybierają w sklepach internetowych dziesięć rzeczy, które mogą być przydatne na farmie lub po prostu stać się częścią wnętrza, a także wyjaśnić, co im się podobają. W nowym numerze - Donara Dolgopolskaya, malarz i projektant wnętrz, który podnosił przedmioty w oparciu o prawa terapii kolorami.
Czytaj Więcej
Tag ceny: Zniżki w sklepach w Moskwie
Styl

Tag ceny: Zniżki w sklepach w Moskwie

Zimowe wyprzedaże w moskiewskich sklepach rozpoczynają się natychmiast po świętach noworocznych, a kończą w połowie lutego, kiedy niesprzedane przedmioty stopniowo stają się rogami starych kolekcji. Pomimo niepisanych zasad właściciele sklepów decydują, jakie rabaty ustawić. Tak więc, w Kuznetsky Most 20, 30% i 40% zniżki dotyczy tylko niektórych marek, podczas gdy w Podium Concept Store teraz prawie wszystkie kolekcje jesień-zima spadły ceny do 50%, chociaż nie jest to pokazane na metce.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: październikowy klub bokserski
Styl

Nowa lokalizacja: październikowy klub bokserski

W sekcji „Wkrótce otwarcie” Life about opowiada o nowych miejscach: barach, restauracjach, klubach, sklepach i innych instytucjach, które zostaną otwarte w najbliższej przyszłości. Tym razem - klub sportowy October Boxing Club na Red October. Pomysł stworzenia klubu fitness, w którym wszystkie treningi oparte są na boksie, przyszedł do Eleny Malovej ponad sześć miesięcy temu.
Czytaj Więcej
Problem mieszkaniowy: Co jeśli nie ma balkonu
Styl

Problem mieszkaniowy: Co jeśli nie ma balkonu

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Życie wokół zwraca się do ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. Ostatnio kilku projektantów opowiedziało, co zrobić z małym balkonem.
Czytaj Więcej