Gadżety

Nie garb się: 5 rzeczy, które pomogą utrzymać zdrowie w biurze

Pracownicy Columbia University Medical Center mówią, że ci, którzy spędzają większość swojego dnia pracy w pozycji siedzącej, umierają przed rówieśnikami. Życie wokół zgromadziło gadżety, które pomagają zwalczyć negatywne skutki siedzącej pracy.

„Posture Master”

3500 rubli

„Posture Master” to elektroniczny czujnik, który pomaga ci siedzieć prosto. Zasada jest prosta: po naciśnięciu jednego przycisku urządzenie rejestruje pożądaną prawidłową postawę, a po złamaniu zaczyna wibrować. Czujnik można zamontować na koszulce za pomocą spinaczy do bielizny lub na ciele tuż poniżej obojczyka za pomocą specjalnych kompletnych naklejek. Według opinii lepiej jest przymocować do ciała - wtedy dokładniej określa pozę. Czujnik wygląda jak biała tabletka, nieco większa od monety o nominale pięciu rubli. Zasilany baterią „koronkową”.

Z minusów: „Posture Master” nie podaje żadnych zaleceń dotyczących pozycji pleców i działa tylko, gdy siedzisz. W jednej z recenzji nazywa się go „elektroniczną babcią”.

LifeSpan TR1200

899 dolarów

Tabela bieżąca do pracy jest na pierwszy rzut oka dość dziwna, ale według opinii pomaga skoncentrować się na biznesie i nie rozprasza się w sieciach społecznościowych. Wygodna prędkość chodzenia do pracy wynosi około 2,5 kilometra na godzinę, szybszy jest już ciężki. Zestaw zawiera dość szeroki pulpit: bez problemu pasuje do myszy, laptopa lub monitora. Kąt ścieżki można regulować. Specjalny ekran wyświetla dzienną liczbę wykonanych kroków. Z minusów - niewielki hałas, do którego szybko się przyzwyczajasz, oraz ryzyko obrażeń, jeśli będziesz chodzić zbyt długo i intensywnie. Niestety w Rosji nie można kupić stołu do biegania, ale można spróbować zamówić go za pośrednictwem pośredników.

Cubii pro

24 990 rubli

Cubii to trener eliptyczny dla biura. Kolana na nim nie unoszą się zbyt wysoko i nie uderzą w blat. Według producenta godzina rozgrzewania spala do 120 kalorii. Możesz skonfigurować jeden z kilku poziomów trudności. Specjalna aplikacja przechowuje statystyki dotyczące spalonych kalorii, energii i przebytej odległości. Cubii waży 12,5 kilograma i jest kompatybilny z monitorami fitness Fitbit i Apple HealthKit. Według opinii nie działa dobrze z krzesłami na kółkach. W Rosji można go kupić w przedsprzedaży lub spróbować wysłać za pośrednictwem pośredników.

Pavlok 2

199 dolarów

Jeśli dużo zwlekasz, Pavlok 2 może ci pomóc, który uderza użytkownika prądem o wartości od 17 do 340 woltów. Za pomocą aplikacji możesz skonfigurować np. Godzinę bez ruchu lub za każdym razem, gdy odwiedzasz Facebooka, bransoletka się rozładuje (według opinii, to pomaga). Jako bonus, Pavlok 2 może cię obudzić w zależności od fazy snu, jak inteligentny budzik. Nazwa nawiązuje do Iwana Pietrowicza Pawłowa, który odkrył odruch warunkowy. Nie można kupować w Rosji, ale na oficjalnej stronie jest dostawa za 15 USD.

Tabula sens światła

99 990 rubli

Chip stołu to wygodne nogi z napędem elektrycznym, które pozwalają pracować zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Stół ma wbudowane ładowanie za pomocą złącza Lightning, micro-USB lub USB Type-C, trzy porty USB do ładowania gadżetów i standard ładowania bezprzewodowego Qi. Pod stołem znajduje się specjalny skórzany uchwyt na przedłużacz. Środkową część z laptopem można podnieść o 15 stopni. Blat wykonany jest z litego dębu, a nogi z litej brzozy. Według opinii działa idealnie przy stole.


Cover: pavlok

Popularne Wiadomości

Kategoria Gadżety, Następny Artykuł

Nowe muzeum otwiera burgery Ketch Up
Ciekawe

Nowe muzeum otwiera burgery Ketch Up

Restauracja Ketch Up Burgers zostanie otwarta na drugim piętrze budynku, w którym znajduje się Nowe Muzeum. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Nowy burger stanie się czwartym punktem sieci w Petersburgu. Trzej inni pracują przy Liteiny Avenue, Leo Tołstoj i Engels Avenue. Ketch Up Burgers Adres: 6. linia B.
Czytaj Więcej
Oyster Bar otwarty w Gorky Park
Ciekawe

Oyster Bar otwarty w Gorky Park

Oyster Bar, kawiarnia specjalizująca się głównie w ostrygach, została uruchomiona w Pioneer Pond w Gorky Park. Jak powiedział kierownik restauracji Life wokół, Oyster Bar to bar ostrygowy w klasycznym znaczeniu: „Główny nacisk kładziony jest na ostrygi - w restauracji będzie ich około 15 - i ryby”.
Czytaj Więcej
Co robić w Moskwie wieczorem 1 lipca
Ciekawe

Co robić w Moskwie wieczorem 1 lipca

Wieczorem w piątek, 1 lipca, w Moskwie odbędzie się kilka wykładów, imprez i pokazów filmowych. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Imprezy Grisha Nelyubin, Enthusiast Records, Timur Omar Co: Impreza z nowym programem DJ Grigory Nelyubin, duet KWC92 i zestawy winylowe przedstawicieli Enthusiast Records.
Czytaj Więcej
Nowe miejsce: rynek
Ciekawe

Nowe miejsce: rynek

Właściciele sieci restauracji Meatball otworzyli kawiarnię Marketplace na Nevsky Prospekt z wysokim poziomem kuchni. Na rynku gotują przed gośćmi tylko ze świeżymi produktami, czasem nawet od rolników. Zgodnie z pomysłem twórców nowa instytucja powinna przypominać rynek, na którym można kupić jedzenie z całego świata, od woka po francuskie bułeczki.
Czytaj Więcej