Eksperyment

Drogi Szafie: Czy meble umeblują 15 apartamentów dziennie

Ukończyła amerykańską szkołę biznesu na Uniwersytecie Brandeis i była dyrektor ds. Inwestycji w Alfa Capital Partners, Maria Levina, teraz poświęca cały swój czas dywanom i kredensom.

 

W grudniu rozpoczął się jej projekt - internetowy sklep z meblami i wyposażeniem domowym klasy premium The Furnish. Do tej pory klienci kupują tylko małe i niedrogie produkty. Czy Levinie uda się sprzedać co najmniej 15 artykułów wyposażenia wnętrz do lata?

Pole działalności

Sklep internetowy z meblami i akcesoriami domowymi

 

Uruchom budżet

Mniej niż 1 milion USD

Data rozpoczęcia

1 grudnia 2012 r

 

Witryna

www.thefurnish.ru

  

Maria Levina

Założyciel The Furnish Project

Jak to się wszystko zaczęło

Opuściłem Alfa Capital Partners w 2009 roku - zdałem sobie sprawę, że mam tam już doświadczenie finansowe i teraz chcę zrobić coś własnego. Najpierw nakręciła film krótkometrażowy „Hadron Collider”; otrzymał nagrodę specjalną na Kinotavr 2011. Potem przypomniałem sobie, że już próbowałem się w handlu elektronicznym. Mieliśmy usługę kuponów o orientacji społecznej, którą ostatecznie postanowiliśmy zamknąć: zbyt irytujący biznes, musimy często spamować ludzi. Zespół częściowo pozostał, a my zaczęliśmy zastanawiać się, co jeszcze zrobić. Pomysł otwarcia sklepu internetowego z meblami i akcesoriami dla domu przyszedł po tym, jak natknąłem się na problem z „meblami”. W 2011 roku urodził się mój syn i musiałem całkowicie zmienić sytuację w domu: potrzebna była szkółka, zmieniło się podejście do wyboru akcesoriów. Mój partner miał ten sam problem podczas naprawy wiejskiego domu. W Moskwie sklepy meblowe są daleko od siebie, musisz przejść przez całe miasto przez korki na dywan lub lampę podłogową, a następnie dowiedzieć się, że towary są tylko na zamówienie - kto chce spędzić taki dzień wolny?! Uświadomiłem sobie, że sklep, w którym zgromadzone zostaną wszystkie najtrafniejsze i najciekawsze, ułatwi życie wielu, w tym mnie.

Start

Mój partner i ja (również ze środowiska finansowego, ale jest jeszcze za wcześnie, aby ogłosić nazwę) zainwestowaliśmy w równe udziały i posiadamy projekt od 50 do 50. Pracuję nad rozwojem projektu od wewnątrz, partner pomaga zasobami i doświadczeniem. Proces przygotowawczy trwał około sześciu miesięcy: zebrali zespół i przeanalizowali rynek. Za granicą udział internetowej sprzedaży mebli i akcesoriów sięga 10%, w Rosji - 1-2%. Rynek ma pole do rozwoju, ponieważ „problem mebli” w dużych miastach nie został jeszcze rozwiązany. Nie każdy będzie chciał umeblować mieszkanie lub dom towarami IKEA, a to jedyne miejsce, w którym można kupić prawie wszystko.

 

POSTANOWILIŚMY ZROBIĆ EMPASĘ W SPRZEDAŻY NADZWYCZAJNYCH PRODUKTÓW KLASY „PREMIUM”, KTÓRZY WARTO WARTOŚĆ I OSZCZĘDZAĆ SWOJE NERWY I CZAS.

  

Zainspirował mnie angielski portal www.mydeco.com, w którym możesz zamawiać akcesoria i meble od setek dostawców bez wychodzenia z domu, czytać recenzje projektantów i zamawiać projekt.

Przez długi czas odbywał się proces wyboru projektantów stron internetowych i platformy, na której powstał produkt: musiał być elastyczny i skalowalny, aby dodać nową funkcjonalność i przetwarzać dużą liczbę zamówień. Strona jest stale aktualizowana - dodawane są nowe produkty, sekcje, blogi. Gama jest podzielona na 10 stylów wnętrz, w zależności od funkcjonalności, ceny i innych parametrów. W najbliższej przyszłości będzie dostępna opcja wyboru produktów zgodnie z zaleceniami projektanta, czyli będzie można filtrować produkty i wybierać tylko te specjalnie oznaczone przez profesjonalistów.

Po rozwiązaniu problemów technicznych uzgodniliśmy z 20 dostawcami, stworzyliśmy główną funkcjonalność sklepu, przygotowaliśmy opisy produktów, utworzyliśmy społeczność projektantów, którzy będą blogować na stronie i polecać produkty ze sklepu internetowego.

To był gorący czas - bez dni wolnych i świąt. Razem z projektantem wnętrz podróżowałem do prawie wszystkich sklepów meblowych w Moskwie. Wybór asortymentu leżał na ramionach projektantki Eleny Shulga. Nalegałem, aby każda rzecz była niezwykła i znajdowała się w Moskwie - dla handlu internetowego jest to bardzo ważna kwestia. Jeśli ludzie zdecydują się kupić coś w Internecie, chcą otrzymać towar tak szybko, jak to możliwe. Nie wszyscy są gotowi czekać trzy do czterech miesięcy na sofę z Włoch.

 

ZAPLANOWALIŚMY URUCHOMIENIE W DNIU 1 GRUDNIA - CHCIAŁEM ZOBACZYĆ MIESIĄC GODZINY NOWEGO ROKU, GDY KAŻDY WYSZUKIWA PREZENTY.

  

Dokładnie na czas, jesienią 2012 r., Rozdaliśmy karty z zaproszeniem za pośrednictwem agencji sprzedających drogie nieruchomości i rozpoczęliśmy kampanię reklamową na Facebooku. Do połowy grudnia dziennie otrzymywano do trzech zamówień. Głównie prezenty: figurki, dywany, wazony i inne towary. Mamy pomysł, który wpadliśmy na pomysł przed premierą - stworzyć sekcję dotyczącą znajdowania prezentów w The Furnish, firmie świadczącej usługi konsjerża. Zostanie uruchomiony w lutym. Usługa jest podobna do usługi kierownika rezerwacji podróży, miejsc hotelowych lub restauracji, tylko nasi specjaliści sami wybiorą i dostarczą prezenty, na podstawie życzeń klienta.

Pieniądze

Największą inwestycję wymagał rozwój platformy. Pomimo tego, że nie musimy wynajmować dużych magazynów, - wszystkie towary pochodzą od dostawców - sklep internetowy wymaga ciągłych inwestycji - w utrzymanie i marketing. Jak dotąd główny nacisk kładziono na współpracę z Facebookiem: jest to platforma naszej grupy docelowej. Wiosną planuję znacznie zwiększyć koszty reklamy i rozpocząć promocję projektu offline.

Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem: w grudniu średnia kontrola zamówień wyniosła 9000 rubli, a liczba zamówień - do trzech dziennie - nawet przekroczyła oczekiwania. Ludzie kupowali głównie prezenty na Nowy Rok; oczekujemy, że średni rachunek za meble będzie znacznie wyższy. Nasza marża wynosi od 30 do 50% w zależności od charakterystyki dostawcy. Koszt w naszym sklepie internetowym praktycznie nie różni się od ceny detalicznej od dostawcy, więc nigdy nie ukrywamy, gdzie można zobaczyć i poczuć towary. Najdroższy zestaw mebli tapicerowanych, który jest na sprzedaż na stronie, kosztuje 250 000 rubli. Kupujący chce widzieć takie produkty ze wszystkich stron.

  

JEŚLI MEBLE SĄ ZAKUPOWE MEBLIW SALONIE OTRZYMUJEMY KOMISJĘ.

  

Ludzie

Na tym etapie zespół ma ponad 10 osób: COO, Dyrektor Sprzedaży, Kupujący, usługi kurierskie, copywriter, korektor, fotograf, projektanci i programiści.

Obecnie ze sklepem współpracuje 25 dostawców. Niektórzy byli otwarci na pracę, ponieważ zdali sobie sprawę, że handel online jest ważnym segmentem, którego jeszcze nie omówili, inni musieli być poważnie przekonani, że sprzedaż przez Internet ma swoją specyfikę: logistyka i promocja produktów różnią się od tradycyjnych. Udało nam się przekonać wielu. Stajemy się dodatkowym kanałem sprzedaży dla naszych partnerów. Jestem dumny, że mamy takie marki jak Missoni Home, TeakHouse, Cucumbers, Flamant, akcesoria etniczne Mandarina, meble Aistov, usługi Valentino i Blumarine.

Plany

Planujemy obsłużyć do 350 zamówień miesięcznie, a zwrot nastąpi do września. Model biznesowy zakłada dość szybki rozwój, ponieważ The Furnish to nie tylko sklep internetowy. Zgodnie z naszym planem jest to wyjątkowy internetowy dom towarowy z akcesoriami domowymi, rodzajem internetowego sklepu Harrods w Moskwie dla tych, którzy lubią stylową przestrzeń i są gotowi wydać pieniądze na projektowanie, ale mają ograniczony czas. Dlatego za kilka tygodni pojawią się sekcje, które pomogą ci szybko zamówić interesujący produkt lub uzyskać poradę: usługa konsjerża i strona projektantów, gdzie możesz wybrać specjalistę, uzyskać jego poradę, zobaczyć jego zalecenia dotyczące towarów. Ta historia dotyczy nie tylko handlu online, ale także zainteresowania projektowaniem i komunikacją z konsumentem.

   

Porady

 

 

Stwórz coś, co przyniesie ludziom radość - wtedy z przyjemnością zbudujesz ten biznes, a sukces będzie gwarantowany.

 

  

Nie bój się idealizmu: musisz starać się robić to, co robisz najlepiej, jak to możliwe. Najlepsi ludzie powinni dla Ciebie pracować, powinny być dostępne najpiękniejsze produkty i najciekawsze opisy dla nich.

 

Myśl nieszablonowo. Kluczową kwestią w handlu online, podobnie jak w prawdziwym życiu, jest marketing. Proste załączniki do reklamy kontekstowej nie będą działać. Grupa na Facebooku powinna być fajna, strona tętniąca życiem. Poszukaj niekonwencjonalnych podejść do promocji.

 

 

Co najważniejsze: doceniaj ludzi, z którymi pracujesz. Stworzenie i utrzymanie dobrego zespołu jest niezwykle trudne.

Tekst: Anastasia Shvetsova

Popularne Wiadomości

Kategoria Eksperyment, Następny Artykuł

Trzymaj gadżety w porządku
Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów. Denis Mateev Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować na pełnych obrotach, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów.
Czytaj Więcej
Nie pracuj w weekendy
Dobry nawyk

Nie pracuj w weekendy

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Tym razem wyjaśniamy, dlaczego nie jest to konieczne bez szczególnej potrzeby odwrócenia uwagi od odpoczynku w weekend. Anna Sokolova Życie wokół redaktora Wysyłanie listów biznesowych, wiadomości w rozmowach roboczych i komunikatorach, a także narzekanie na znajomych o potrzebie ukończenia projektu w niedzielę jest rutyną powszechną dla wielu pracowników biurowych.
Czytaj Więcej
Zabierz lunch do pracy
Dobry nawyk

Zabierz lunch do pracy

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Rozmawialiśmy już o tym, które dania nie zajmą dużo czasu i spokojnie przetrwamy transport do pracy, a teraz rozumiemy, dlaczego w ogóle gotować, jeśli możesz po prostu iść do jadalni.
Czytaj Więcej
Idź na masaż
Dobry nawyk

Idź na masaż

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. W nowym numerze - o tym, dlaczego regularnie chodzić na masaż. Wszyscy o tym wiedzą, ale w rzeczywistości niewiele osób to robi. Olga Łukińska, redaktor działu „Zdrowie” Wonderzine. Nie chodzę na masaż bardzo często (średnio raz na kilka miesięcy), ale minęło już 20 lat.
Czytaj Więcej