Wykonane przeze mnie

Jak architekt zaczął szyć ubrania dla psów

Architekt Victoria Kiyan założył psa kilka lat temu i stanął przed faktem, że w Rosji absolutnie niemożliwe jest kupowanie wysokiej jakości ubrań dla zwierząt. Sklepy zoologiczne są wypełnione różowymi chińskimi kombinezonami wykonanymi z taniej tkaniny i nikt nie zajmuje się produkcją przyzwoitych ubrań na spacery po mieście. Dyplom z technologii odzieżowej Victoria postanowiła zrobić poważny krok - tworząc własną markę Bravehound. Teraz szyje tylko na zamówienie, ale planuje zaangażować się w masową produkcję i sprzedawać ubrania w zwykłych „ludzkich” sklepach odzieżowych.

Bravehound

Zakres: produkcja odzieży dla psów

Data utworzenia: Wrzesień 2013 r

Kapitał początkowy: 60 tysięcy rubli

Bravehound.ru

 

Victoria Kiyan
założyciel

Jak to się wszystko zaczęło

Od dzieciństwa miałem dwie pasje: architekturę i szycie. W rezultacie otrzymałem dwa wykształcenie: technolog odzieży i architekt. Po ukończeniu uniwersytetu pracowałem w budownictwie przez 12 lat i najwyraźniej w tym czasie całkowicie zrealizowałem się w tej dziedzinie. Pomysł założenia własnej firmy związanej ze szyciem był długo w powietrzu, a kiedy wraz z mężem przeprowadziliśmy się z Omska do Noworosyjska, zdałem sobie sprawę, że jestem gotowy na inne poważne zmiany w życiu.

W tym samym czasie mamy psa. Zaczęli szukać dla niej kurtki na deszczową pogodę, nie znaleźli nic przyzwoitego i zamówili w szkockim sklepie internetowym. Otrzymaliśmy paczkę, ale kurtka nie pasowała do rozmiaru - trzeba ją było zmienić. Ponadto tkanina nie była najlepszej jakości. Z tego rozczarowania pojawił się pomysł stworzenia marki wysokiej jakości odzieży dla psów. Zacząłem badać rynek i zdałem sobie sprawę, że ta nisza w Rosji jest całkowicie pusta. Właściciele psów, którzy nie zamawiają ubrań w zagranicznych sklepach internetowych, są zmuszeni kupować bez smaku chińskie rzeczy, które nie pasują dobrze, wyglądają dziwnie i psują się po dwóch sezonach.

Jak pojawił się Bravehound

Jack Russell Terrier Macaron - nasz własny pies stał się dla mnie pierwszym modelem, zacząłem zbierać tkaniny, szyć i testować na nim rzeczy, czytać materiały na temat projektowania ubrań dla psów, konsultować się z właścicielami psów innych ras. Decydując się na pierwsze modele, kupiliśmy tkaniny, zszywaliśmy próbki, przeprowadziliśmy sesję zdjęciową i opublikowaliśmy ją na stronie oraz w grupach w sieciach społecznościowych. Nie prowadziliśmy żadnej specjalnej promocji ani reklamy - ustnie działało samo. Na początku wydaliśmy około 60-70 tysięcy rubli, które poszły na tkaniny, koszty transportu, wynajęły studio fotograficzne.

Niemal natychmiast zdałem sobie sprawę, że sam się nie uszyję i zatrudniłem krawcową. Po pierwsze, nie mogłem tego zrobić tak jakościowo jak w przeszłości, a po drugie zdecydowałem, że nadal nie mogę sobie poradzić z rosnącymi wolumenami. Teraz zajmuję się projektowaniem, wyborem materiałów i akcesoriów, sesjami zdjęciowymi i komunikacją z klientami. Dwie szwaczki pracują nad stworzeniem rzeczy. Ostatnio w zespole pojawił się inny pracownik - specjalista od dzianin. Wynagrodzenie wszystkich pracowników zależy od liczby zrealizowanych zamówień, ale w niedalekiej przyszłości, gdy wolumeny wzrosną, planujemy przejść na miesięczną płatność.Marka Bravehound narodziła się pięć miesięcy temu, wcześniej szyliśmy ubrania na zamówienie, nie podając nazwy marki. W ciągu tych miesięcy liczba zamówień znacznie wzrosła. To jedna rzecz, gdy kupujesz produkt od warunkowo bezimiennego mistrza, a zupełnie inna, gdy producent ma własną markę. To całkowicie zmienia postrzeganie. Cały nasz rozwój poprzednio polegał na poszukiwaniu specyfiki, zdobywaniu doświadczenia, eksperymentów ze strukturami, tkaninami. Teraz badamy popyt, zbieramy opinie, analizujemy, co robimy dobrze, a co nie.

Zdecydowaliśmy dla siebie wizerunek marki - ubrania do chodzenia w stylu myśliwskim wykonane z naturalnych materiałów. I zdecydowali, że Bravehound (bez obrazy dla miłośników tego stylu) nigdy nie uszyje sztucznego różowego futra z kryształkami.

Dlaczego psy potrzebują ubrania?

Zauważyliśmy bardzo duże zapotrzebowanie na swetry, kurtki zimowe, ocieplane płaszcze przeciwdeszczowe. Wszyscy właściciele psów o gładkich włosach mają jeden problem - zimno. Są głównymi nabywcami ubrań dla psów. To prawda, są rasy, dla których ubrania nie są dozwolone ze względu na status. Na przykład, chociaż Dobermany, jak wszystkie rasy gładkie, zamarzają w zimie, wielu właścicieli uważa je za psy stróżujące, trzymają je głównie na podwórku i nie rozpoznają ubrań. Jeśli pies ma długie włosy, kupują je nie ciepłe kurtki zimowe, ale płaszcze przeciwdeszczowe. Jeśli pójdziesz na spacer bez niego, to po powrocie musisz nie tylko umyć psie łapy, ale także osuszyć sierść, co w pewnym stopniu komplikuje proces chodzenia.

Każda rasa ma własną budowę anatomiczną, ale pewne standardy mają zastosowanie do wszystkich. Na przykład wielu opiekunów psów uważa, że ​​ubrania nigdy nie powinny zakrywać nóg i brzucha psa, ponieważ są odpowiedzialne za termoregulację ciała. Radzą także używać naturalnych tkanin, aby ubrania były jak „drugi płaszcz psa”.

Zajmujemy się indywidualną produkcją ubrań - bierzemy pod uwagę cechy każdego psa, szczegółowo omawiamy je z klientami. Absolutnie „standardowe” psy są rzadkie. Każda rasa ma niuanse, dla każdej musisz opracować nowy projekt, poszukaj odpowiedniej tkaniny. Ponadto charakter i poziom aktywności każdego psa jest różny: jeden zawsze idzie ścieżkami, a drugi skacze przez pola i lasy. Ten ostatni, na przykład, powinien zastąpić zwykłe zapięcia na rzepy czymś trwalszym.

Dla każdej rasy mamy specjalny schemat pomiaru psa, około pięciu do siedmiu parametrów. Właściciel przesyła nam pomiary swojego zwierzaka, omawiamy z nim szczegóły i szyjemy. Począwszy od nowego roku, zaczynamy produkować znormalizowane linie odzieżowe, w których będą trzy lub cztery rozmiary dla każdej rasy. Indywidualne krawiectwo pozostanie, ale również klienci będą mieli możliwość natychmiastowego zakupu gotowego przedmiotu. Będziemy dystrybuować te kolekcje za pośrednictwem sklepów.

Rynek rosyjski i ceny

Właściciele psów w Rosji mają dwie opcje - kupić coś ze standardowego asortymentu sklepów zoologicznych lub zamówić dobry z zagranicy. Czasami ktoś przynosi dobre rzeczy do odsprzedaży, ale zawsze są to jednorazowe promocje i minimalne ilości. Sklepy zoologiczne sprzedają dużo odzieży sportowej, lekkie kombinezony do biegania w lesie, ale przyzwoite ubrania na spacery po mieście przy złej pogodzie są całkowicie nieobecne. Nisza wysokiej jakości, przyzwoitej odzieży dla psów jest całkowicie pusta.

Cena ubrań dla psów różni się znacznie w zależności od jakości produktu, kraju produkcji, wielkości psa. W sklepach zoologicznych koszt jednej rzeczy zaczyna się od 200 rubli, a kończy maksymalnie 4 tysiące rubli. W przypadku zamówienia za granicą przedział cenowy jest również bardzo szeroki, od 20 do 200 euro. W sezonie rabatów możesz kupić coś za bardzo rozsądną cenę. Życie tanich ubrań trwa nie dłużej niż dwa sezony. Materiał rozdziera się zbyt szybko, szwy się rozchodzą, farba odpada.

Koszt odzieży naszej marki: od 2 do 6 tysięcy rubli. Chociaż jest wyższy niż cały rynek, nie pozycjonujemy się jako marka premium. Jesteśmy górnym środkowym segmentem. W ubiegłym miesiącu mieliśmy ponad 40 zamówień. Średnia kontrola wynosi ponad 4,5-6 tysięcy rubli.

Kto kupuje ubrania dla psów

Przetestowaliśmy wszystkie prototypy modeli na własnym psie i w tym czasie powstała znaczna szafa. Następnie uszyli ubrania dla psów naszych przyjaciół, a po uruchomieniu witryny i grup w sieciach społecznościowych zaczęli otrzymywać zamówienia z różnych regionów Rosji, krajów bałtyckich, Ukrainy, Niemiec. Właściciele psów są bardzo bliską społecznością, wszyscy aktywnie się komunikują, więc wiadomość ustna w tej grupie działa świetnie. Nie mamy żadnych trudności z tym, że produkcja znajduje się w Noworosyjsku, a klienci są rozproszeni po całym kraju i krajach sąsiednich. „Russian Post”, pomimo swojej reputacji, działa poprawnie - ani jedna paczka nie została jeszcze utracona. Jeśli klient chce otrzymać przedmiot szybciej, korzystamy z usługi ekspresowej dostawy.

To, jak często właściciel psa kupuje jej ubrania, zależy od tego, w jaki sposób zasadniczo odnosi się do aktualizacji garderoby. Jeśli jest przyzwyczajony do kupowania sobie i swoim dzieciom czegoś nowego o każdej porze roku, kupi nowe rzeczy dla psa. Psy naszych klientów mają średnio od czterech do pięciu sztuk odzieży, każda na określoną pogodę: jesień, zimna jesień, marznący deszcz, śnieg. Jest kilku klientów, którzy mają całą naszą ofertę.

Zwykle klienci najpierw zamawiają jedną rzecz, otrzymują paczkę, sprawdzają, jak wszystko wygląda na psie, upewniają się, że wszystko jest w porządku, i natychmiast zamawiają dodatkowe rzeczy. Zgodnie z tym schematem mamy około 90% zamówień.

Plany na przyszłość

Nigdy nie chciałem, aby Bravehound pozostał małą firmą, więc mam wiele pomysłów dotyczących jego rozwoju. Po kilku latach postrzegam firmę jako poważną markę, która produkuje ubrania i akcesoria (obroże, smycze) dla psów i kotów, hurtowego dostawcę. Teraz negocjujemy z kilkoma sklepami o próbnych partiach 10-20 sztuk. Jeśli marka jest poszukiwana, będą decydować o większych zakupach. Moim głównym celem nie są sklepy zoologiczne. Chcę dostać się do asortymentu sklepów sprzedających zwykłe ubrania „ludzkie”. Jest to bardzo powszechne w Europie: ludzie przychodzą, aby coś kupić, a tutaj, w dziale akcesoriów, prezentowane są wysokiej jakości ubrania dla zwierząt domowych. W Rosji jeszcze tego nie ma i chcielibyśmy zostać pionierami w tej dziedzinie.

Kiedy pracowałem jako architekt, często musiałem spotykać się z klientami, wprowadzając poważne zmiany w swoich koncepcjach. Teraz robię wyłącznie to, co uważam za konieczne: wyznaczam sobie cele, zadania, planuję czas i kierunek rozwoju marki. Mam drugi wiatr i coraz częściej uważam, że posiadanie własnego biznesu jest naprawdę i naprawdę świetne.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Bravehound

Popularne Wiadomości

Kategoria Wykonane przeze mnie, Następny Artykuł

Wartości korporacyjne: dlaczego firmy robią niezwykłą sprzedaż
Zarządzanie

Wartości korporacyjne: dlaczego firmy robią niezwykłą sprzedaż

Zamiast nudnych długopisów, kubków i koszulek z logo rosyjskie firmy zaczynają produkować towary, które można sprzedawać w sklepach z modą uliczną. Lakonowe bluzy, przezroczyste buty i płaszcze przeciwdeszczowe z ostrzeżeniami wydrukowanymi z tyłu Ministerstwa ds. Zagrożeń nie są produkowane przez młodych rosyjskich projektantów, ale przez banki i firmy informatyczne.
Czytaj Więcej
14 cytatów na temat sprzedaży z filmu Boiler Room
Zarządzanie

14 cytatów na temat sprzedaży z filmu Boiler Room

Główny bohater osiedla się w małej firmie JT Marlin, która sprzedaje klientom akcje nieistniejących firm. - Każdy chce grubszego kawałka rynku. Mogę sprzedawać akcje każdemu - po prostu podaj mi numer. - Jesteś wielką przyszłością tej firmy, świeżą siłą firmy, chcesz pieniędzy - to dobrze. Kto mówi, że szczęścia nie ma w pieniądzach, jest idiotą.
Czytaj Więcej
Skąd pochodzą marki supermarketów?
Zarządzanie

Skąd pochodzą marki supermarketów?

Tatyana Kolesnikova, Kierownik Działu Marki, X5 Retail Group, Pyaterochka Federal Trade Network Mamy wielu partnerów produkcyjnych. Największy z nich - w sklepie spożywczym: „Glavproduct”, „Laconia”, „Extra M”, „Erkonproduct”. Schemat współpracy z producentami jest ustandaryzowany i przejrzysty: otwarte są przetargi między uczestniczącymi firmami, które spełniają wewnętrzne wymagania dostawcy.
Czytaj Więcej