Ciekawe

W „Polezhaevskaya” otwarto kawiarnię Nook

W przejściu Birch Grove, który znajduje się obok stacji metra „Polezhaevskaya”, otwarto kawiarnię Nook. O tym życiu wokół opowiedzieli właściciele instytucji Pavel Zelenin i Pavel Tichonow.

„Kącik przetłumaczony z angielskiego oznacza przytulny kącik lub przytulne miejsce. Ta nazwa doskonale oddaje atmosferę naszej instytucji, w której mieści się księgarnia z kawiarnią” - mówi Zelenin.

Kawa w Nook jest warzona na palarni Moscow Owl Coffee. Opracowanie karty kawy zostało wykonane przez szefa kuchni-baristę instytucji Ekaterina Selantieva. Menu obejmuje cappuccino (170-200 rubli), latte (170-200 rubli), płaską biel (180 rubli), cytrusy, pikantną i lawendową rafię (250 rubli), a także frapuccino (200 rubli). Ponadto kawa jest parzona alternatywnymi metodami, na przykład w aeropressie (200 rubli), hario (200 rubli) i Kemex (300 rubli). Selantieva nie jest zwolennikiem dodatków do napojów kawowych, więc jeśli odwiedzający otrzymują syropy, to tylko te, które są warzone w samej instytucji. Jednocześnie przepisy opracowywane są specjalnie dla różnych mieszanek espresso i zmieniane są wraz ze zmianą ziarna w kawiarni.

Zakątek

Adres: 4 przejście Birch Grove

Czas pracy:
od 08:00 do 21:00

Facebook


Z jedzenia - kanapka z gotowaną wieprzowiną i pieczoną śliwką (250 rubli), serniki z kwaśną śmietaną lub skondensowanym mlekiem (170 rubli), kanapka z tuńczykiem i jajkiem (200 rubli), kanapka z gruszką i kozim serem (250 rubli), ciabatta z kurczakiem (270 rubli), kanapkę Cezar (250 rubli) i wegańskie płatki owsiane z bananem (150 rubli). Według właścicieli jedzenie w kawiarni jest wytwarzane z naturalnych składników i zawiera minimum cukru i konserwantów.

Druga kawiarnia Nook znajduje się przy 5 Baltic Street.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Czy muszę pić dwa litry wody dziennie?
Nieporozumienie

Czy muszę pić dwa litry wody dziennie?

Istnieje wiele mitów dotyczących zdrowego odżywiania. Jednym z nich jest to, że absolutnie konieczne jest picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest. Dwa litry wody Oświadczenie Osoba musi pić co najmniej dwa litry (osiem szklanek wody) dziennie. W ostatnich latach ludzie zaczęli częściej pić zwykłą wodę.
Czytaj Więcej
Czy więcej niż jedna filiżanka kawy jest szkodliwa?
Nieporozumienie

Czy więcej niż jedna filiżanka kawy jest szkodliwa?

Istnieje wiele mitów dotyczących zdrowego stylu życia. Jednym z nich jest to, że nie należy pić więcej niż jednej filiżanki kawy dziennie. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest. Adopcja Picie więcej niż jednej filiżanki kawy dziennie nie jest tego warte: jest szkodliwe dla każdego. Chociaż kawa jest głównym napojem kreatywnych ludzi, wielu jest tego nieufnych.
Czytaj Więcej
Czy kawę należy pić wcześnie rano?
Nieporozumienie

Czy kawę należy pić wcześnie rano?

Istnieje wiele mitów dotyczących jedzenia. Jednym z nich jest to, że najbardziej przydatne jest picie kawy rano, a pod koniec godzin warto ograniczyć spożycie kofeiny. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest. Zatwierdzenie Kawę należy pić rano: o tej porze ciało najlepiej postrzega kofeinę. Dla wielu filiżanka kawy jest niezbędną częścią porannego rytuału.
Czytaj Więcej
Co kradnie z restauracji
Nieporozumienie

Co kradnie z restauracji

Wiele powiedziano o kradzieży wśród pracowników restauracji. Ale najtrudniejszą rzeczą jest utrzymanie kontroli nad gośćmi zakładu, jeśli zdecydują się wziąć ze sobą przypadkową pamiątkę. Życie wokół rozmawiało z przedstawicielami znanych moskiewskich instytucji o najciekawszych sprawach i ich reakcji na kradzież. Babki i byk na rożnie Szefa kuchni Vladimira Klimova z restauracji „45/60” Kradzież przypisuje się nieuniknionym stratom, a także walce potraw.
Czytaj Więcej