Ciekawe

Ilu Rosjan nie płaci podatków

Izba Obrachunkowa i Ministerstwo Pracy obliczyły, jak wielu sprawnych Rosjan nie płaci podatków. Dane są cytowane przez Izvestia.

14 400 000

Rosjanie nie płacić podatków i nie dokonuj odliczeń
do funduszu emerytalnego

Ministerstwo Pracy kieruje tych ludzi do szarej strefy gospodarki. Jednocześnie sektor „shadow” nie oznacza działalności przestępczej, ale małe firmy w obszarach handlu, budownictwa, produkcji i usług, których właściciele ukrywają swoje dochody przed organami podatkowymi.

Teraz rząd opracowuje różne środki mające na celu wyprowadzenie Rosjan z „cienia”. Na przykład w ramach reformy podatkowej dyskutuje się o zmniejszeniu składek ubezpieczeniowych do funduszy pozabudżetowych z 30 do 21%. W takim przypadku proponuje się podwyższenie podatku VAT z 18 do 21%. Innym sposobem rozwiązania tego problemu może być wprowadzenie „podatku od pasożytnictwa”, o czym rząd dyskutował w 2016 roku. Zgodnie z intencją autorów każda formalnie niepracująca osoba powinna dokonywać miesięcznych lub rocznych potrąceń za korzystanie z infrastruktury społecznej państwa. Trzecia propozycja polega na zobowiązaniu pracodawców do wypłaty wynagrodzeń wyłącznie w formie bezgotówkowej.

Według przedstawicieli Ministerstwa Finansów unikanie podatków przez ogromną liczbę osób stwarza szereg poważnych problemów dla państwa. Oprócz pogorszenia salda funduszu emerytalnego obejmują one również konieczność ponoszenia wydatków socjalnych dla osób niebędących płatnikami: otrzymują emeryturę minimalną po osiągnięciu wieku (nawet jeśli nie wniosły rubla do systemu), a także świadczą usługi w klinikach.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Księżycowe zaćmienie na Instagramie
Galerie

Księżycowe zaćmienie na Instagramie

Dzisiaj miało miejsce drugie zaćmienie Księżyca Czterech, które następują po sobie w krótkim czasie. Pierwszy miał miejsce 15 kwietnia, a ostatni 29 września 2015 r. Księżyc przeszedł w cień Ziemi, a potem wyszedł z niego w czerwonawym odcieniu. Krwawy księżyc obserwowali mieszkańcy Australii, Azji Południowo-Zachodniej i wybrzeża Pacyfiku.
Czytaj Więcej
Blast z przeszłości: jak wyglądaliśmy 10 lat temu
Galerie

Blast z przeszłości: jak wyglądaliśmy 10 lat temu

W tym roku Look At Media obchodzi pierwszą poważną rocznicę - w październiku 2007 roku Wasilij Esmanow, Aleksiej Ametow i Ekaterina Bazilevskaya uruchomili Lookatme.ru. Wkrótce łuki stały się jedynie dodatkiem do wiadomości, osobistych blogów, materiałów o muzyce, kinie i współczesnej kulturze. Życie wokół pojawiło się w części Look At Me.
Czytaj Więcej
Święto Dziękczynienia na Instagramie
Galerie

Święto Dziękczynienia na Instagramie

Święto Dziękczynienia, rodzinne wakacje i jeden z najbardziej pracowitych dni w roku dla Instagrama, który w swojej historii zajmował dwa rekordowe lata 10 milionów zdjęć dziennie z tagiem # Dziękczynienia, tradycyjnie obchodzony był 27 listopada w Stanach Zjednoczonych. W tym roku nie było możliwe pobicie rekordu, ale nie mniej inspirujące ujęcia - życie wokół obserwowało, jak Amerykanie świętują święto w domu i na procesjach ulicznych.
Czytaj Więcej
Godzina dla Ziemi w Moskwie na zdjęciach na Instagramie
Galerie

Godzina dla Ziemi w Moskwie na zdjęciach na Instagramie

# Chaszemli # chaszemlli2014 „Godzina dla Ziemi” to coroczna akcja ekologiczna. Jego istotą jest wyłączenie prądu na godzinę i odpoczynek na planecie. Moskwa uczestniczy w akcji od kilku lat. Życie wokół zgromadziło wybrane zdjęcia aktywnie działających na rzecz środowiska Moskali, którzy spędzili godzinę w ciemności.
Czytaj Więcej