Projekty specjalne

Mapa Harry'ego Pottera i Nevusa: Po co przechowywać paszport swojej skóry i gdzie ją zrobić w Jekaterynburgu

UMMC-Health Medical Center uruchomiło wyjątkową usługę dla Jekaterynburga - stworzenie paszportu skóry lub cyfrowego mapowania ciała. W jego ramach ciało całej osoby jest fotografowane na specjalnym aparacie, każdy kret jest analizowany i oceniany, a następnie powtarzany po roku w celu śledzenia jego stabilności lub dynamiki zmian. W ramach specjalnego projektu z centrum medycznym przeszliśmy przez procedurę i nauczyliśmy się, jak skomponować paszport skóry i komu zaleca się go mieć.

Czerniak, rodzaj raka skóry, jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci na świecie. W Rosji w 2017 r. Czerniaka wykryto u 11 057 pacjentów, obserwowano 89 822 osoby. Według prognoz American Skin Cancer Foundation liczba zgonów z powodu czerniaka na świecie w 2019 r. Wzrośnie o 22%. Jednak wykrycie choroby we wczesnych stadiach jest wystarczająco łatwe, jeśli jesteś czujny.

Głównym powodem rozwoju czerniaka jest promieniowanie ultrafioletowe. Najsilniejsze promienie słoneczne, UVA, wnikają głęboko w skórę i powodują mutację komórek pigmentowych, jest to czerniak. W związku z tym istnieje strefa ryzyka dla wszystkich, którzy spędzają dużo czasu na zewnątrz, a zwłaszcza tych, którzy nadużywają opalenizny (innymi słowy, „wypala się”), a także nieregularnie i niewystarczająco używają filtrów przeciwsłonecznych (już napisaliśmy, jak z nich prawidłowo korzystać. zastosowanie). W krajach o aktywnym słońcu ryzyko czerniaka jest niewiarygodnie wysokie - Australia jest liderem w dziedzinie anty-ratingu, w którym wykrywa się 40 przypadków czerniaka na 100 000 osób. Solaria są najbardziej niebezpieczne, gdzie promieniowanie ultrafioletowe jest 10-15 razy intensywniejsze niż naturalne.

Lekarze zalecają, aby wszyscy regularnie badali siebie. Jednak rzadko można znaleźć osobę z czerniakiem bez specjalnego wykształcenia. Nowotwory złośliwe wyglądają jak pieprzyki, są znamię. Onkolodzy często mówią, że nierówne krawędzie lub dziwne formy skupisk pigmentów, a także ich odczucia na ciele, zmiana koloru lub wielkości, służą jako markery czerniaka. Nevusy mają tendencję do nieznacznych zmian w ciągu życia ludzkiego i prawie niemożliwe jest ustalenie gołym okiem, że przed tobą jest nieszkodliwy kret lub niebezpieczny guz.

Aby szybko zdiagnozować, Niemcy opracowały aparat Foto Finder, który fotografuje osobę pod różnymi kątami, notuje znamię na jego ciele i podkreśla podejrzane dla lekarza. Procedurę zaleca się powtarzać raz w roku. Istotą tej metody jest możliwość porównywania zdjęć wykonanych w różnym czasie i wykrycia zmian na wczesnym etapie rozwoju. Tak łatwo i szybko przeprowadź niezbędną kontrolę.

Eksperci zalecają takie badanie osobom o jasnej skórze, wrażliwym na słońce, a także tym, którzy regularnie się opalają, a zwłaszcza w gorących krajach. Zagrożeni są ci, którzy mieli poważne oparzenia słoneczne w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania (kiedy zaczerwienienie skóry trwało dłużej niż jeden dzień). Ważne jest, aby zachować paszport skóry dla osób, które mają nowe znamiona lub już istniejące zmieniają swój rozmiar, kolor, grubość lub kształt. Jest to obowiązkowe dla tych, którzy już wyleczyli czerniaka lub których krewni w pierwszej linii cierpieli na raka skóry.

Do badania pacjent proszony jest o rozebranie się, założenie bielizny jednorazowej i robienie zdjęć w kilku prostych pozach. Strzelanie zajmuje kilka minut.

Po zrobieniu zdjęcia Foto Finder przeanalizuje znamię i da każdemu ocenę. W tym celu system porównuje nowe dane z tysiącami zdjęć zmian skórnych przechowywanych w bazie danych: złośliwych, podejrzanych i nieszkodliwych. Zadaniem dermatologa jest badanie wysoko ocenianych znamion przy dużym powiększeniu i osiągnięcie werdyktu. Jeśli podejrzewa się czerniaka, specjalista napisze skierowanie do onkologa. W takim przypadku nie ma powodu do paniki - jest to normalna praktyka diagnostyki wysokiej jakości.

Paszport skórny jest przechowywany i aktualizowany na osobistym koncie pacjenta w witrynie „UMMC-Health”. Możesz pobrać lub wydrukować go, aby samemu przeprowadzić badania lub pokazać go innemu lekarzowi - w tym za granicą.

Powtórz badanie zaleca się raz w roku (w przypadku podejrzenia czerniaka - raz na trzy miesiące). Pacjent jest ponownie fotografowany w tych samych pozach, a aparat porówna obrazy i sygnał, jeśli wykryje zmienione znamiona.

Utworzenie paszportu skóry w UMMC Health kosztuje 6700 rubli (średnia cena w Europie wynosi około 500 euro). Procedura trwa około pół godziny. Wcześniej nie zaleca się opalania przez miesiąc lub opalania.

materiał przygotowany przy wsparciu

Osoby LO-66-01-005616 od 10/05/18

DOSTĘPNE SĄ PRZECIWWSKAZANIA.KONSULTUJ SIĘ ZE SPECJALISTAMI.

Popularne Wiadomości

Kategoria Projekty specjalne, Następny Artykuł

Sąd spożywczy LavkaLavka, Green Dog Cafe, kolacje w Saxon + Parole
Odkrycie tygodnia

Sąd spożywczy LavkaLavka, Green Dog Cafe, kolacje w Saxon + Parole

Bigrib "45 równolegle" ADRES: Tsvetnoy Boulevard, 15, s. 1 OFICJALNY TRYB PRACY NA STRONIE: pon.-pt., niedz .: 12:00 do 00:00, pt.-sob .: od 12:00 do 03 : 00 ŚREDNIA: 3000 rubli Restauracja z kuchnią krajów położoną na 45 stopniu szerokości geograficznej północnej i południowej. Dotyczy to na przykład Francji, Szwajcarii, Włoch, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Kazachstanu, Chin, Mongolii, Korei, Japonii i Kanady.
Czytaj Więcej