Zakładka

„Ludzie w mieście bez miasta” - na Instagramie architekta Nikita Petrov

W sekcji „Zakładki” Life around pokazuje witryny, strony na Instagramie, kanały publiczne i telegramowe - niekoniecznie popularne, ale interesujące, zabawne lub piękne. W nowym wydaniu - Instagramie petersburskiego architekta Nikity Petrowa, w którym pokazuje ludzi z kontekstu, usuwając środowisko ze zdjęć.

Instagram

Nipetrov

Idź do


Nikita Pietrow

architekt

Fotografię zajmuję się od 2005 roku - potem mam aparat cyfrowy. Na początku nakręciłem wszystko z rzędu; później, po opanowaniu kamery, zaczął kręcić kamerami filmowymi. Podczas eksperymentów zainteresowałem się wielokrotną ekspozycją - fotografowałem na filmie, ręcznie opracowywałem, skanowałem i drukowałem zdjęcia. W tym samym czasie nakręciłem go na telefonie: w 2005 roku aparat w moim telefonie miał 0,3 megapiksela, a ten miał własny układ.

W 2012 roku, wraz z pojawieniem się mniej lub bardziej przyzwoitego telefonu z aparatem, zaczął strzelać do niego i umieszczać wszystko na Instagramie. Wielokrotna ekspozycja w tym czasie była wynikiem przetwarzania zdjęć w różnych aplikacjach. Właśnie wtedy miałem dużo hałaśliwego miasta w mojej pracy: stale pracowałem z fotografią architektoniczną i krajobrazami miasta. W pewnym momencie byłem zmęczony tą techniką, chciałem pustki - więc ludzie pojawili się na białym tle. Nawiasem mówiąc, tło nie jest białe - są odgłosy. Co to oznacza, a tym bardziej, dokąd to zaprowadzi, nie wiem jeszcze - każdy może znaleźć coś dla siebie.Cover: Ni Pietrow

Obejrzyj wideo: "Rio. Miasto bez Boga" - igrzyska krzywdy, biedy i uprzedzeń (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Zakładka, Następny Artykuł

Pokaz masek: 6 napadów sklepowych z kostiumami
Chmura wiedzy

Pokaz masek: 6 napadów sklepowych z kostiumami

Dziś zamaskowani przestępcy Barack Obama i Guy Fawkes obrabowali sklep spożywczy Kurochka Ryaba w Krasnodarze: zabrali z sejfu 20 000 rubli. Wcześniej ktoś w tych samych maskach przyniósł biżuterię o wartości 1 miliona rubli ze sklepu jubilerskiego. H&F pamiętał, kogo napastnicy lubią się ubierać, gdy wyruszają do rabowania sklepów.
Czytaj Więcej
Dobre dane: 6 rynków, na których możesz zarabiać pieniądze za pomocą dużych zbiorów danych
Chmura wiedzy

Dobre dane: 6 rynków, na których możesz zarabiać pieniądze za pomocą dużych zbiorów danych

Finanse i ubezpieczenia Eric Schmidt, CEO Google SEO i współwłaściciel Civis Analytics, ostatnio zauważył, że ubezpieczenie jest najbardziej oczywistą aplikacją dla dużych zbiorów danych. Firmy zbierają wszystkie dane o osobie należącej do domeny publicznej i składają mu ofertę dotyczącą ubezpieczenia osobistego. Na przykład, jeśli jesteś fanem sportów ekstremalnych i regularnie jeździsz na wakacje, ubezpieczyciele mogą dowiedzieć się i sprzedać niezbędną usługę we właściwym czasie.
Czytaj Więcej
Zakodowane: Jak nauczyć się programowania od zera
Chmura wiedzy

Zakodowane: Jak nauczyć się programowania od zera

Codecademy Najpopularniejsza usługa w dziedzinie programowania szkoleń od zera, która otrzymała kilka znaczących rund finansowania. Znany z tego, że jest całkowicie darmowy i zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy nic nie rozumieją w programowaniu. Uczy podstawowych zasad pracy z JavaScript, HTML i CSS, Python i Ruby.
Czytaj Więcej