Zakładka

„Ludzie w mieście bez miasta” - na Instagramie architekta Nikita Petrov

W sekcji „Zakładki” Life around pokazuje witryny, strony na Instagramie, kanały publiczne i telegramowe - niekoniecznie popularne, ale interesujące, zabawne lub piękne. W nowym wydaniu - Instagramie petersburskiego architekta Nikity Petrowa, w którym pokazuje ludzi z kontekstu, usuwając środowisko ze zdjęć.

Instagram

Nipetrov

Idź do


Nikita Pietrow

architekt

Fotografię zajmuję się od 2005 roku - potem mam aparat cyfrowy. Na początku nakręciłem wszystko z rzędu; później, po opanowaniu kamery, zaczął kręcić kamerami filmowymi. Podczas eksperymentów zainteresowałem się wielokrotną ekspozycją - fotografowałem na filmie, ręcznie opracowywałem, skanowałem i drukowałem zdjęcia. W tym samym czasie nakręciłem go na telefonie: w 2005 roku aparat w moim telefonie miał 0,3 megapiksela, a ten miał własny układ.

W 2012 roku, wraz z pojawieniem się mniej lub bardziej przyzwoitego telefonu z aparatem, zaczął strzelać do niego i umieszczać wszystko na Instagramie. Wielokrotna ekspozycja w tym czasie była wynikiem przetwarzania zdjęć w różnych aplikacjach. Właśnie wtedy miałem dużo hałaśliwego miasta w mojej pracy: stale pracowałem z fotografią architektoniczną i krajobrazami miasta. W pewnym momencie byłem zmęczony tą techniką, chciałem pustki - więc ludzie pojawili się na białym tle. Nawiasem mówiąc, tło nie jest białe - są odgłosy. Co to oznacza, a tym bardziej, dokąd to zaprowadzi, nie wiem jeszcze - każdy może znaleźć coś dla siebie.Cover: Ni Pietrow

Obejrzyj wideo: "Rio. Miasto bez Boga" - igrzyska krzywdy, biedy i uprzedzeń (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Zakładka, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej