Zakładka

Podcast o filmach i książkach „Materiał afiliacyjny”

W sekcji „Zakładki” Life around pokazuje witryny, strony na Instagramie, kanały publiczne i telegramowe - niekoniecznie popularne, ale interesujące, zabawne lub piękne. W nowym wydaniu - podcastu „Partner Material”, poświęconym nowym książkom i filmom redaktora naczelnego Life wokół Niżnego Nowogrodu, Lidii Krawczenki, oraz redaktora naczelnego stacji radiowej Rendezvous Walentina Gorszkowa.

podcast

Materiał stowarzyszony

Idź do


Valentina Gorshkova

Narodził się „materiał partnerski”, jak każdy kreatywny projekt: najpierw mówisz „Powinniśmy to robić” przez wiele miesięcy, potem widzisz, że ktoś zaczął robić prawie to samo, a następnie z dużą prędkością budujesz projekt.

Nagrywaliśmy nieco nudnego pilota przed pójściem do szkoły dziennikarstwa kulturalnego „ProART”, tam otrzymaliśmy maksymalną możliwą dawkę motywacji i, wracając, zaczęliśmy od nowa. Postanowiliśmy nie wybierać jednego tematu, ale mówić o rzeczach, które sami najbardziej lubimy: Lida - filmy, ja - książki. Nieustannie odkrywamy nasz podcast, ale w końcu zawsze dochodzimy do wniosku, że powinna to być łatwa rozmowa bez nudy, ale z dużą ilością faktów i przygotowań.

Lida i ja nigdy nie mieliśmy nawet pytania, czy zrobić podcast, czy nie, ponieważ pracowaliśmy już razem nad programem radiowym w 2016 roku i było to całkiem udane. Potrafimy dobrze się komunikować, ponieważ dobrze się traktujemy, szanujemy i jesteśmy zainteresowani opiniami innych. Po prostu organicznie udaje nam się nie przeszkadzać, podawać kanałów i robić wszystkie te promienne rzeczy, które pozwalają nam zachować elementarną dyscyplinę nagrywania.

Teraz wszystko, co wiąże się z „materiałem partnerskim”, to najlepsze momenty tygodnia. Mówimy o filmach i książkach, które kochamy z pasją, więc przygotowanie jest łatwe. Nagrywanie jest prawie zawsze przyjemnością (jasne jest, że czasami się zmęczyliśmy lub jeden z nas ma temperaturę 39), lubimy ze sobą rozmawiać i poza studio. I aby otrzymać informację zwrotną po publikacji - nie mam nic do porównania, ponieważ praca twórcza zawsze wiąże się z opiniami i nigdy nie otrzymałem tak wielu miłych słów na temat jakiegokolwiek projektu.


Lidia Krawczenko

Na początku myśleliśmy, że powinniśmy mieć jasno skonstruowany plan, ale z czasem stało się jasne, że im prościej, tym lepiej. Najczęściej okazuje się, że w przeddzień ostrzegamy się przed tematami przyszłej transmisji i próbujemy czytać i oglądać wszystkie materiały, ale ponieważ Valins nie mają prędkości odczytu, osobiście zwykle po prostu staram się śledzić fabułę książki i biografię autora. I to jest naprawdę bardzo fajne - zawsze mam coś do przeczytania przez wiele miesięcy, a z drugiej strony podcast dyscyplinuje mnie w dobry sposób - wiem, że w czwartek (pierwszy dzień w rosyjskich kinach) zdecydowanie pójdę do kina na W nowym wydaniu było coś do powiedzenia.

Czytamy gdzieś, że większość podcastów jest zdmuchnięta po 14. wydaniu - w tym tygodniu wydaliśmy 21. i nie planujemy przestać. Przyczyną tego jest między innymi fakt, że w naszej społeczności VK nasza społeczność powoli, ale pewnie się tworzy: ludzie komentują, opowiadają o swoich wrażeniach z oglądania filmów lub czytania książek, które polecamy Valery, a ta komunikacja jest bardzo cenna . Ogólnie rzecz biorąc, chcielibyśmy stworzyć platformę, na której możemy omawiać Endless Joke lub film warunkowego zwycięzcy Oscara w przyjaznej atmosferze i przy minimum snobizmu.


Obejrzyj wideo: Podcasty w Polsce-jaka przyszłosc je czeka? (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Zakładka, Następny Artykuł

Zombie Run Adventure Time, Archstoyanie i 15 innych wydarzeń
Weekend

Zombie Run Adventure Time, Archstoyanie i 15 innych wydarzeń

PIĄTEK 25 lipca Przeważnie pochmurny dzień: +26 Noc: +17 SOBOTA 26 lipca Bezchmurny dzień: +27 Noc: +14 NIEDZIELA 27 lipca Bezchmurny dzień: +27 Noc: +14 lipca 25, piątek 20:00 Biennale architektury w tym roku rosyjski pawilon na Biennale Architektury w Wenecji przedstawia projekt zespołu Strelka Fair Enough - ekspozycję głównych rosyjskich pomysłów architektonicznych ostatnich lat, którym udało się już zdobyć specjalną nagrodę jury.
Czytaj Więcej
Moskiewski Festiwal Filmowy, Miejski Targ Żywnościowy, „Książki w parkach”, Wróżka i Elf Ball oraz 11 innych wydarzeń
Weekend

Moskiewski Festiwal Filmowy, Miejski Targ Żywnościowy, „Książki w parkach”, Wróżka i Elf Ball oraz 11 innych wydarzeń

PIĄTEK 20 czerwca Pochmurno, lekki deszcz Dzień: +20 Noc: +9 SOBOTA Czerwiec Pochmurno, czasami deszcz Dzień: +22 Noc: + 12 NIEDZIELA 22 czerwca Bezchmurny dzień: +20 Noc: +12 Piątek, 20 czerwca 13:30 21:00 Fashion Film Days Festiwal mody, seminaria i dyskusje. Lista wydarzeń obejmuje dokumentalną opowieść o Kate Moss i zakulisowe filmy rosyjskich projektantów, mistrzowską klasę animacji poklatkowej, okrągły stół z rosyjskimi projektantami, dziennikarzami i dyrektorami artystycznymi, a także wystawę multimedialną zatytułowaną „Historia filmów o modzie z 1910 do dziś ”.
Czytaj Więcej