Styl

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)

Właściciele: Maxim and Lyuba, artyści
Pokoje: 1Obszar metryczny: 35 sq. mSufity: 3 m

Maxim i Lyuba, decydując się na zakup własnego mieszkania, szukali mieszkania w pobliżu centrum, ale nie w konkretnym wieżowcu, ale w domu, w którym można poczuć ducha i historię. Małe mieszkanie na Suschevsky Val, w domu w 1929 roku, pojawiło się pod każdym względem. Wcześniej był łączony z sąsiednim mieszkaniem, były dwie łazienki, a przestrzeń na parterze była przeznaczona dla dozorców. W latach 80-tych dom został odnowiony, a mieszkania zostały udostępnione jeszcze wcześniej. W momencie zakupu pokój był w fatalnym stanie, a właściciele musieli całkowicie ożywić przestrzeń. Zajęło to dużo czasu: po zakupie mieszkania zeszłego lata właściciele wprowadzili się tylko na Nowy Rok. Maxim i Lyuba sami zajmowali się wnętrzem, decydując się na zaprojektowanie go w stylu folklorystycznym.

W dekoracji chłopaki starali się maksymalnie wykorzystywać naturalne materiały. Jeśli drzewo, to nie płyta wiórowa, ale na przykład naturalny dąb - jak w przypadku podłóg.

Decydując się nie popisywać designerskimi żyrandolami, właściciele wymyślili własne i je wykonali. W pokoju wisi żyrandol z drewnianymi bombkami.

Nie powstało pytanie o kolor ścian: właściciele planowali powiesić na nich swoje obrazy, więc nie było potrzeby jasnych kolorów ani wzorów.

Turków zamówiono od przyjaciół w Smart Balls, a wzór tapicerki wzięto z książki „Iwanowo Chintz”. Zasłony uszyto z ukraińskiej tkaniny na ręczniki.

Ze względu na niewielki materiał filmowy właściciele nie chcieli układać przestrzeni w szafy, więc po prostu schowali szafę za płócienną zasłoną, gęstą tkaniną lnianą, za którą kupiono na prawosławnym jarmarku.

Maxim sam zbudował wysoki stojak z drewnianych skrzyń - zamówiono je w firmie produkującej wszelkiego rodzaju pojemniki do transportu.

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, mała szafa ukryta jest za przesuwanymi drzwiami w łazience. Drzwi wykonane są z paneli drewnianych, z których zwykle wykonane są parapety i blaty.

Nierówne białe ściany w kuchni przypominają ukraińską chatę. Właściciele przypominają jednak, że robotnicy nie byli w stanie wyjaśnić tego pomysłu: byli przyzwyczajeni do wyrównywania ścian, a nie odwrotnie.

Wiszące szuflady w kuchni zostały wykonane z tych samych pudełek, co półki w salonie. Maxim i Lyuba samodzielnie pomalowali kafelki i szafki.

Właściciele udekorowali klatkę piersiową za pomocą listew, które są zwykle używane do dekoracji okien, a poduszki uszyto same.

Obejrzyj wideo: Mr. Traveller #3 Moskwa. Rosja (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej