Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Kijów)

Dom w pobliżu metra Golden Gate, do którego Ludmiła przeprowadziła się siedem lat temu, został zbudowany na krótko przed rewolucją. W czasach radzieckich wszystkie duże mieszkania zostały przekształcone w mieszkania komunalne, aw wyniku dalszej przebudowy zostały podzielone na dwie części. Obecne mieszkanie Ludmiły to w zasadzie pół-mieszkanie o powierzchni 45 metrów kwadratowych: korytarz, dwa pokoje, kuchnia z wykuszem i duża łazienka. Naprawa rozpoczęła się od przebudowy. Kuchnia została połączona z wykuszem i korytarzem, który został poszerzony o łazienkę. Pokój dzienny z kuchni oddzielony był narożną ścianką działową, w której umieszczono narożnik roboczy.

Gospodyni sama zastanowiła się nad projektem mieszkania. Ona sama charakteryzuje wybrany styl jako połączenie stylu retro i klasycznego z elementami jazzu. Punktem wyjścia tej koncepcji były ceglane ściany starego domu, drewniane okna, parkiety i zabytkowe meble pozostawione przez poprzednich właścicieli. Ludmiła pragnął jak najlepiej zachować i podkreślić starego ducha: cegłę oczyszczono z gipsu i pomalowano, odnowiono parkiet. Kilka warstw farby usunięto z drewnianych ram, przywracając im pierwotny wygląd.

Motywy jazzowe we wnętrzu podkreślono czarno-białą fototapetą, która wkleiła jedną ze ścian w kuchni. Stół do jadalni z wiedeńskimi krzesłami ustawionymi w wykuszu. Nie zmienili baterii: stary idealnie pasuje do koncepcji. W kuchni poprzednich właścicieli stała lodówka Dniepr z lat 60. Ponieważ był niesprawny, został zastąpiony nowoczesnym Smeg o podobnym designie. Nad stołem kuchennym wisiał żyrandol z lat 50. XX wieku, który wcześniej znajdował się w mieszkaniu.

 

HOST

Ludmiła

Projektant wnętrz

METRAJ

45 m2

 

POKÓJ

2

PODŁOGA

2

 

SUFITY

3,7 m 

Ponieważ sufity w mieszkaniu są wysokie, meble zostały wykonane na zamówienie: standardowe modele wyglądałyby tutaj na zbyt karłowate. Za profilami kryły się urządzenia gospodarstwa domowego i kolumna gazowa. Ludmiła zrobiła fartuch kuchenny z puszek spod różnych marek piwa i coli.

 


 

Kuchnia oddzielona jest od salonu miejscem do pracy. Stół i regał na zamówienie. Ludmiła przyniosła zdjęcie nad biurkiem z wietnamskiego miasta Ho Chi Minh.

  

Salon graniczy z korytarzem i sypialnią. Między pokojami nie ma drzwi, a zamiast zaokrąglonych otworów okiennych Ludmiła planuje wykonać witraże. Gospodyni przeniosła hiszpański salon w salonie z poprzedniego mieszkania. Aby lepiej dopasować meble do nowego wnętrza, rama została pomalowana ciemną farbą. Komoda, która służy jako stolik kawowy, została przedstawiona Ludmili przez przyjaciela, który wyjechał na studia do USA.

 
 

Ściana w sypialni na czele łóżka była pokryta fototapetą. Łóżko zostało wykonane na zamówienie, a zabytkowe stoliki nocne i szafa pochodziły od poprzednich właścicieli. Walizki, które są teraz na szafce w latach 60., zostały przywiezione z Rosji przez dziadka gospodyni. Oprócz dekoracji pełnią one bezpośrednią funkcję: wiele rzeczy jest zapakowanych w walizki, których nie można było znaleźć w małym mieszkaniu.

 


 

Autentyczne cegły zostały również zachowane na ścianie w korytarzu. Kominek jest wyłożony kafelkami. Usunięto je z kominka w sąsiednim domu, który właśnie miał zostać zburzony. Białe figury aniołów - ze sklepu z dekoracjami w „Metrogradzie”. Ludmiła przyniosła zdjęcie z kominka z Hongkongu. Duży okrągły zegarek pochodzi z butiku Sia, lampy to Laura Ashley. Vintage stojak pod zegarkiem pozostaje po poprzednich właścicielach.

 


 

Powierzchnia łazienki została zmniejszona o połowę, dzięki czemu korytarz został powiększony. Płytki i hydraulika w łazience - z „Agromat”.

 


Zdjęcie: Anya Garienchik

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Zombie Run Adventure Time, Archstoyanie i 15 innych wydarzeń
Weekend

Zombie Run Adventure Time, Archstoyanie i 15 innych wydarzeń

PIĄTEK 25 lipca Przeważnie pochmurny dzień: +26 Noc: +17 SOBOTA 26 lipca Bezchmurny dzień: +27 Noc: +14 NIEDZIELA 27 lipca Bezchmurny dzień: +27 Noc: +14 lipca 25, piątek 20:00 Biennale architektury w tym roku rosyjski pawilon na Biennale Architektury w Wenecji przedstawia projekt zespołu Strelka Fair Enough - ekspozycję głównych rosyjskich pomysłów architektonicznych ostatnich lat, którym udało się już zdobyć specjalną nagrodę jury.
Czytaj Więcej
Moskiewski Festiwal Filmowy, Miejski Targ Żywnościowy, „Książki w parkach”, Wróżka i Elf Ball oraz 11 innych wydarzeń
Weekend

Moskiewski Festiwal Filmowy, Miejski Targ Żywnościowy, „Książki w parkach”, Wróżka i Elf Ball oraz 11 innych wydarzeń

PIĄTEK 20 czerwca Pochmurno, lekki deszcz Dzień: +20 Noc: +9 SOBOTA Czerwiec Pochmurno, czasami deszcz Dzień: +22 Noc: + 12 NIEDZIELA 22 czerwca Bezchmurny dzień: +20 Noc: +12 Piątek, 20 czerwca 13:30 21:00 Fashion Film Days Festiwal mody, seminaria i dyskusje. Lista wydarzeń obejmuje dokumentalną opowieść o Kate Moss i zakulisowe filmy rosyjskich projektantów, mistrzowską klasę animacji poklatkowej, okrągły stół z rosyjskimi projektantami, dziennikarzami i dyrektorami artystycznymi, a także wystawę multimedialną zatytułowaną „Historia filmów o modzie z 1910 do dziś ”.
Czytaj Więcej