Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Kijów)

Trzy lata temu Anna i Włodzimierz kupili dwa górne piętra w domu na Reitarskiej - w tym czasie nie naprawionej strychu, który nie był przystosowany do życia. Układ i naprawa domu trwały 11 miesięcy. Anna sama pomyślała o koncepcji projektowej, architekt pomógł jej w kwestiach technicznych.

Wyposażając mieszkanie gospodyni skupiła się na swoich pragnieniach i pomysłach, które chciała zrealizować bardzo długo. Anna charakteryzuje powstały styl jako zaktualizowany tradycyjny. Główny nacisk położony jest na tradycyjny amerykańsko-brytyjski styl, w którym urządzone są niektóre apartamenty na Manhattanie. Jednocześnie we wnętrzu są detale europejskie - belgijski i francuski.

Meble w mieszkaniu to designerskie przedmioty, a także wykonane na zamówienie repliki i oryginalne przedmioty wykonane przez rzemieślników z Kijowa. Prawie całe oświetlenie, z wyjątkiem białych lamp w kuchni, zamówiono w sklepach American Restoration Hardware and Pottery Barn.

Na parterze urządzili kuchnię z jadalnią. Meble kuchenne, stół, komoda i lustro zostały wykonane na zamówienie w Kijowie. Anna zamówiła wszystkie akcesoria do klamek na amerykańskiej stronie MyKnobs.

Ulubioną rzeczą gospodyni w kuchni jest replika komody ze starymi witrażami, okrągły dębowy stół i dekoracyjny kot - stara brytyjska porcelana, znalezisko z kijowskiego targu antyków. Na ścianach są obrazy autorstwa Temo Pipes.

HOST

Anna i Vladimir

założyciele Lime Lite Studio

Metr

300 m2

Pokoje

5

Piętro

5 i 6

Sufity

3 m
Na parterze urządzili łazienkę dla gości. Kanalizacja i płytki są tutaj Devon & Devon i Old England.

Dwa kolejne pokoje na parterze - salon i sypialnia dla gości. Na zamówienie wykonano stół, drewniany wystrój i domek z zabawkami dla córki. Odpowiednie krzesła znaleziono w salonie Flamant w pawilonie w Kijowie. Kupili stary ręcznik na stole na targu antyków w IEC oraz lampy w sklepie American Pottery Barn. Obraz z czerwonymi żaglówkami jest dziełem artystki Aliny Maksimenko, a obraz na komodzie to Igor Romanko.


W salonie zainstalowano kominek z portalem wykonanym z marmuru Carrara. Zdjęcie nad kominkiem - petersburski artysta Dmitrij Kasatkin. Obie sofy zostały zakupione w Pavilion Flamant, a stolik kawowy i kawowy wykonano na zamówienie. Zdjęcie przy oknie to dzieło Aleksieja Apollonowa, prezent dla Anny na ślub.Białe stojaki do pokoju gościnnego zostały wykonane w Kijowie. Anna znalazła w Internecie model składanego białego stołu; mistrz repliki wykonał także kijowski mistrz. Krzesło ze sklepu Jysk, krzesło od Pavilion Flamant, sofa - Ikea.


Na poddaszu znajdują się główne sypialnie i ich córki, a także przestronny hol, garderoba i pomieszczenie gospodarcze. Cały australijski drewniany stolik kawowy został zakupiony w Pavilion Flamant, fotele w Ikea i dzianinowy zając w sklepie Stuki.Wszystkie meble do pokoju dziecinnego zostały również zamówione w Kijowie. Plakat z mapą Nowego Jorku - ze sklepu Restoration Hardware. W pokoju znajduje się garderoba, antresola i łazienka dla dzieci.
Łóżko, komoda i szafki nocne w głównej sypialni pochodzą z kolekcji Roche Bobois (łóżko to replika wykonana w Kijowie). Na zamówienie wykonano także skrzynię stylizowaną na antyczną. Oświetlenie w pokoju - sprzęt do renowacji.Hydraulika i płytki w łazience właścicieli - Devon & Devon. Półki zamówiły kijowskiego mistrza i kupiły krzesło w pawilonie Flaman. Haczyki i inne akcesoria - ze sklepu American Home Depot.Garderoba została zaplanowana z uwzględnieniem możliwej przeróbki na drugą sypialnię dla dzieci. Szafki wykonane na zamówienie.


Zdjęcia: Anya Garienchik

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

W Moskwie otworzył punkt z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar
Ciekawe

W Moskwie otworzył punkt z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar

Twórcy Beer Happens Timur Abuzyarov i Roman Vorotnikov otwierają nowy projekt sieciowy - są to punkty z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar. Pierwsza instytucja została otwarta w pobliżu Stawów Patriarchy, przedstawiciele instytucji opowiadali Life wokół. Bao + Bar Adres: st. Sadovaya-Kudrinskaya, 32s1 Telefon: +7 (499) 347-30-01 Harmonogram: od 12:00 do 00:00 Bao Classic Bao - 160 rubli Bao z jagnięciną - 200 rubli Bao z lodami, solonym karmelem i orzechami - 180 ruble Pomysł: menu Bao + Bar jest zbudowane wokół chińskiego bułki parowej Baoji.
Czytaj Więcej
Restauracja „Academy by Denis Calmiś” otwarta w Bolshaya Bronnaya
Ciekawe

Restauracja „Academy by Denis Calmiś” otwarta w Bolshaya Bronnaya

Na ulicy Bolshaya Bronnaya otworzyła się autorska restauracja Academy Denisa Calmiśa. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Współwłaścicielem projektu i szefem kuchni był były szef kuchni kawiarni „Garage” Denis Kalmysh. Kucharz wyjaśnił, że każde danie w nowej restauracji to jego „oryginalny wygląd” zdrowego odżywiania, sezonowych składników i produktów dostępnych na rynku.
Czytaj Więcej
Wnętrze tygodnia (region moskiewski): Dom wiejski
Ciekawe

Wnętrze tygodnia (region moskiewski): Dom wiejski

Kiedy klienci, rodzina z trójką dzieci, zwrócili się do Le Atelier, architekci stanęli przed wieloma trudnymi zadaniami. Ale Anastasia i Sergey nie bali się, ale raczej podjęli projekt z zainteresowaniem: według nich ograniczenia inspirują nieoczekiwane pomysły. Początkowe dane były następujące: niewielka, ale godna uwagi przestrzeń kosmiczna na autostradzie Rublevo-Uspienski bez możliwości rozbudowy i archaiczny dom na niej.
Czytaj Więcej
Zaktualizowany „Lenizdat” wydał serię z klasykami 100 rubli
Ciekawe

Zaktualizowany „Lenizdat” wydał serię z klasykami 100 rubli

Najstarsze petersburskie wydawnictwo „Lenizdat” zarobiło w nowym formacie. Teraz produkuje nie niskiej jakości fikcję, jak w ostatnich latach, ale wysokiej jakości literaturę zachodnią i rosyjską. Wśród pierwszych nakładów zaktualizowanego „Lenizdat”: klasyka w formacie kieszonkowym o minimalistycznym designie oraz książka pisarki z Petersburga Natalii Sokołowskiej „Narysuj Boga”.
Czytaj Więcej