Ciekawe

Chruszczow jednopokojowy w „Moskwie”

W zeszłym roku Michaił nabył mieszkanie w Chruszczowskim pod Moskwą po przesiedleniu wspólnego mieszkania w starym funduszu, w którym mieszkał przez wiele lat. Obudowa była przykładem radzieckiego stylu lat 80. - wczesnych lat 90., a naprawa musiała zostać wykonana pół roku.

Wnętrze zaprojektował młody architekt Vladimir Berezin, na podstawie którego jednym ukończonym projektem była kawiarnia Polyanka przy ulicy Kolokolnaya. Postanowili pozostawić układ bez zmian - skupili się przede wszystkim na wizualnym powiększeniu mieszkania o skromny materiał.

W projekcie maksymalnie wykorzystano biały. Aby pokoje nie wyglądały sterylnie, jedna ze ścian w salonie została obszyta panelami z ciemnego drewna, a część przeciwnej ściany została wklejona tapetą z naturalnymi motywami. Parkiet się nie zmienił - był cyklicznie malowany na biało. Kuchnia ozdobiona jest niebieskimi ozdobami, ale meble są jasne.

Przed łóżkiem we wnęce znajduje się duża skrzynia wykonana na zamówienie. Według własnych szkiców wykonano również stolik kawowy przy kanapie. Lustro i komoda zostały przetransportowane ze starego mieszkania i z powodzeniem zmieściły się w małym holu wejściowym.

właściciel

Michael - lekarz laryngolog

metr

30 m2

Pokoje

1

Piętro

6

sufity

2,8 m
Zdjęcia: Dima Tsyrenshchikov

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie
Historie

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie

W ciągu ostatnich kilku lat wielu zagranicznych biznesmenów i emigrantów opuściło Moskwę, fundusze venture są bardzo niechętne do inwestowania w rosyjskie firmy, a korporacje z niepokojem patrzą na ten kraj. Ale niektórzy cudzoziemcy nie zamierzają opuszczać stolicy. Życie wokół rozmawiało z założycielem Uomo Collezioni - indyjskim biznesmenem Johnnym Manglanim, który pracuje w Moskwie od ponad 20 lat, przeżył pierestrojkę, dwa kryzysy i nadal ubiera poważnych ludzi w stolicy.
Czytaj Więcej
Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami
Historie

Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami

Pierwszy Starbucks pojawił się w Seattle w 1971 roku: wówczas nauczyciel historii Zev Sigl i pisarz Gordon Bauker otworzyli kawiarnię z fasolą, nazwaną na cześć jednego z bohaterów powieści Moby Dick. Od tego czasu firma stała się jedną z największych sieci kawiarni na świecie: 20 tysięcy placówek otwartych w 65 krajach.
Czytaj Więcej
Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji
Historie

Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji

W ten weekend w Moskwie otworzył się pierwszy pełnoprawny sklep marki Victoria's Secret, który wcześniej nie sprzedawał nam swojej bielizny. Punkt sprzedaży detalicznej w centrum handlowym Evropeisky został udekorowany na różowo i ozdobiony fotografiami modeli w lnie. Jest to raczej niezwykłe wydarzenie, ponieważ w ciągu ostatniego półtora roku zagraniczne marki w zasadzie zamknęły swoje sklepy w Rosji.
Czytaj Więcej