Mieszkanie tygodnia

Trzypokojowe mieszkanie kawalerskie na Tishince

Zdjęcia

Olya Shangina

Nikita, szef dużej firmy, rok temu kupił mieszkanie w Tishinki. Aby opracować projekt wnętrz, zwrócił się do swojej długoletniej dziewczyny, wyszkolonego architekta, Nataszy.

Głównym priorytetem była chęć klienta do posiadania dużej przestrzeni na spotkania z przyjaciółmi. W tym celu zburzono ścianę między kuchnią a salonem. Stylowo postanowiliśmy zastosować najprostsze, najbardziej rygorystyczne rozwiązania o minimalnym wystroju. Wszystkie naprawy trwały cztery miesiące.

Chociaż całe mieszkanie jest wykonane w monochromatycznych kolorach, istnieją dwa akcenty: ściana z cegieł w salonie i płytki na podłodze w kuchni. Wystrój dobierany jest tak zwięźle, jak to możliwe, głównie w kolorze czarnym. Tkaniny wykonane z naturalnych materiałów są wykonywane na zamówienie. Parkiet zachował stary dąb, ale pomalowany w innym odcieniu.

Autor projektu

Nata Kopytina

Architekt, absolwent MARCA

Portfolio

właściciel

Nikita

miasto

Moskwa

metr

91 m2

pokoje

3

podłoga

4. miejsce

sufity

3 m

W połączonej kuchni z salonem Natasha chciała uzyskać atmosferę małego baru z whisky. Postanowili pozostawić murowaną ścianę oczyszczoną z gipsu, chociaż cegła nie jest licowana, ale budowlana. Do dekoracji ścian w salonie użyto dekoracyjnego stiuku do betonu; w kuchni malowano je magnetyczną farbą łupkową. Grzejniki zostały zastąpione sowieckim żeliwem i pomalowane na czarno rurami. Płytki podłogowe w kuchni firmy Topcer stylizowane na metlakh. Stół firmowy Moonzana wykonany według indywidualnych standardów, nad nim - lampa w industrialnym stylu firmy D-Light Company. Planowali podnosić krzesła w kuchni na pchlim targu, ale ostatecznie porzucili ten pomysł na rzecz nowych.


Meble w sypialni, biurze, łazience i korytarzu są wykonane na zamówienie. Szafka wykorzystuje naturalne drewno. Obszar roboczy mieści się w niszy przy wejściu do pokoju. Na uwagę zasługują lampy w tej strefie: lampa podłogowa, reflektor i lampa pod sufitem firmy Kosmorelaks wykonane w ścisłym czarnym kolorze. Podstawą stołu na balkonie była stara maszyna do szycia, którą pozostawili tutaj poprzedni właściciele mieszkania. W sypialni rolę łóżka pełni duże podium wykonane na zamówienie od stolarza.


Projektant starannie przemyślał systemy przechowywania w mieszkaniu. Aby uniknąć oddzielnych szafek w kuchni, lodówkę umieszczono w niszy zamiast wcześniej istniejących drzwi, a nad nią wykonano szuflady. Sypialnia ma szafę i cztery duże szuflady na wybiegu pod łóżkiem. W korytarzu szafy są zbudowane między kolumnami nośnymi i pomalowane na kolor ścian.

Popularne Wiadomości

Kategoria Mieszkanie tygodnia, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej