Mieszkanie tygodnia

Trzypokojowe mieszkanie kawalerskie na Tishince

Zdjęcia

Olya Shangina

Nikita, szef dużej firmy, rok temu kupił mieszkanie w Tishinki. Aby opracować projekt wnętrz, zwrócił się do swojej długoletniej dziewczyny, wyszkolonego architekta, Nataszy.

Głównym priorytetem była chęć klienta do posiadania dużej przestrzeni na spotkania z przyjaciółmi. W tym celu zburzono ścianę między kuchnią a salonem. Stylowo postanowiliśmy zastosować najprostsze, najbardziej rygorystyczne rozwiązania o minimalnym wystroju. Wszystkie naprawy trwały cztery miesiące.

Chociaż całe mieszkanie jest wykonane w monochromatycznych kolorach, istnieją dwa akcenty: ściana z cegieł w salonie i płytki na podłodze w kuchni. Wystrój dobierany jest tak zwięźle, jak to możliwe, głównie w kolorze czarnym. Tkaniny wykonane z naturalnych materiałów są wykonywane na zamówienie. Parkiet zachował stary dąb, ale pomalowany w innym odcieniu.

Autor projektu

Nata Kopytina

Architekt, absolwent MARCA

Portfolio

właściciel

Nikita

miasto

Moskwa

metr

91 m2

pokoje

3

podłoga

4. miejsce

sufity

3 m

W połączonej kuchni z salonem Natasha chciała uzyskać atmosferę małego baru z whisky. Postanowili pozostawić murowaną ścianę oczyszczoną z gipsu, chociaż cegła nie jest licowana, ale budowlana. Do dekoracji ścian w salonie użyto dekoracyjnego stiuku do betonu; w kuchni malowano je magnetyczną farbą łupkową. Grzejniki zostały zastąpione sowieckim żeliwem i pomalowane na czarno rurami. Płytki podłogowe w kuchni firmy Topcer stylizowane na metlakh. Stół firmowy Moonzana wykonany według indywidualnych standardów, nad nim - lampa w industrialnym stylu firmy D-Light Company. Planowali podnosić krzesła w kuchni na pchlim targu, ale ostatecznie porzucili ten pomysł na rzecz nowych.


Meble w sypialni, biurze, łazience i korytarzu są wykonane na zamówienie. Szafka wykorzystuje naturalne drewno. Obszar roboczy mieści się w niszy przy wejściu do pokoju. Na uwagę zasługują lampy w tej strefie: lampa podłogowa, reflektor i lampa pod sufitem firmy Kosmorelaks wykonane w ścisłym czarnym kolorze. Podstawą stołu na balkonie była stara maszyna do szycia, którą pozostawili tutaj poprzedni właściciele mieszkania. W sypialni rolę łóżka pełni duże podium wykonane na zamówienie od stolarza.


Projektant starannie przemyślał systemy przechowywania w mieszkaniu. Aby uniknąć oddzielnych szafek w kuchni, lodówkę umieszczono w niszy zamiast wcześniej istniejących drzwi, a nad nią wykonano szuflady. Sypialnia ma szafę i cztery duże szuflady na wybiegu pod łóżkiem. W korytarzu szafy są zbudowane między kolumnami nośnymi i pomalowane na kolor ścian.

Popularne Wiadomości

Kategoria Mieszkanie tygodnia, Następny Artykuł

Posłowie zobowiązali się do regulowania koncertów
Ciekawe

Posłowie zobowiązali się do regulowania koncertów

Szef komisji ds. Polityki informacyjnej Dumy Państwowej Aleksiej Mitrofanow przedstawił ustawę do izby niższej parlamentu, zobowiązując organizatorów wydarzeń kulturalnych do posiadania gwarancji bankowych w wysokości 150 milionów rubli. O tej gazecie Kommersant. Podobny krok polega na zapłaceniu bankowi około 10% tej kwoty.
Czytaj Więcej
Autobus muzyczny „BampeR-R-Rock”, targi Happy Market, lato dla dzieci i festiwale Shurum-burum
Ciekawe

Autobus muzyczny „BampeR-R-Rock”, targi Happy Market, lato dla dzieci i festiwale Shurum-burum

Muzyczny autobus „BampeR-R-Rock” w parku „Museon” Kiedy: 25 czerwca, 15:00 Gdzie: ul. Krymska Val, ow. 2 Autobus książkowy dla dzieci Bumper i zespół festiwalu muzycznego Kids Rock Fest stworzyli projekt Bumper-R-Rock, łącząc dobre książki dla dzieci i muzykę w jednym miejscu. W dniu otwarcia projektu autobus muzyczny zatrzyma się w parku Museon - tam można zobaczyć występ teatru MirLits, posłuchać akustycznego koncertu rockowego duetu Grem & Loug, wziąć udział w warsztatach scrapbookingu i posłuchać Maszy Makarowej, Artura Givargizov i Siergiej Sedow czytają książki dla dzieci.
Czytaj Więcej
Kamera monitorująca: Moskwa oczami Siergieja Savostyanova
Ciekawe

Kamera monitorująca: Moskwa oczami Siergieja Savostyanova

Urodzony w Moskwie w 1983 r. Zaczynał jako stringer w ITAR-TASS, od 2007 roku pracuje w Rossiyskaya Gazeta. Filmuje sport, politykę i katastrofy o różnych rozmiarach. Czasami Siergiej po prostu idzie na spacer z aparatem bez zadania redakcyjnego i terminu, a według niego właśnie takie strzelanie sprawiają mu największą przyjemność.
Czytaj Więcej