Mieszkanie tygodnia

Jasne studio dla młodego mężczyzny

Właściciel jednopokojowego mieszkania, Aleksey, zajmuje się rozwojem w branży gier, spędza dużo czasu na wyjazdach służbowych za granicę i często nie ma go w domu. Wcześniej mieszkał w wynajętym mieszkaniu po stronie Piotrogrodu, a w czerwcu przeprowadził się do nowego mieszkania, wybierając mieszkanie w nadziei, że będzie tu mieszkał sam. Początkowo był to najzwyklejszy zrujnowany Chruszczow i na pierwszy rzut oka wydawało się, że to mieszkanie nie ma szans na stanie się wygodnym domem. Niemniej jednak z pomocą projektanta właścicielowi udało się przekształcić go w minimalistyczne, ale przytulne studio.

zdjęcia

DIMA CHIRENS

HOST

Alexey

ST. PETERSBURG

Aleja Witebska

METRAJ

33 m2

POKÓJ

1

SUFITY

2,8 m

PODŁOGA

2. miejsce

Naprawa była przedłużana z różnych powodów. Prawie rok przyjął zgodę na przebudowę, potem Alex długo mieszkał za granicą i nie mógł w pełni zamieszkać w mieszkaniu. Evgenia Matveeva zajęła się aranżacją wnętrz, naliczyła wiele mieszkań i przestrzeni publicznych w stylu skandynawskim (przestrzeń „Stołek”, centrum dla dzieci „Szkoła genialności”). Mieszkanie przeszło znaczną przebudowę, dzięki czemu okazało się, że powstaje obszerna wbudowana szafa, aby zwiększyć powierzchnię kuchni i łazienki. Szczególną uwagę zwrócono na balkon: istniejące ogrodzenia zostały rozebrane, a ich miejsce zajęły przezroczyste panele z pleksiglasu odpornego na mróz i wstrząsy. Ponadto wykonano poważną izolację akustyczną ścian, podłogi i sufitu, filtry wody, dobry wyciąg i wentylację, zainstalowano nowoczesną japońską hydraulikę, podłogi z prawdziwego dębu.

Farbę ścienną i tapetę wybrano w neutralnej szaro-zielonej palecie, szafki kuchenne i drzwi miały klasyczną biel. Kiedy naprawa została zakończona i nadeszła kolej na wykonanie mebli, stało się jasne, że w mieszkaniu brakowało komfortu, który można by uzupełnić naturalnym drewnem. Stół w kuchni połączono z parapetem, blat wykonano na indywidualny projekt. Część mebli została zakupiona w IKEA.

Jasne przedmioty, które ożywiły przestrzeń, zostały zakupione w galerii mebli Artefact. Udało im się znaleźć odpowiednią kolekcję mebli, wykonaną według projektu niemieckich projektantów z litego drzewa różanego, a nie potraktowaną bejcą i lakierem. Na korytarzu lampa wykonana jest w kształcie owczej głowy, jest wykonana na zamówienie przez odlewanie z poliuretanu.

Obejrzyj wideo: Nieustraszony mężczyzna, który nakręcił film o swoim życiu i zdobył Oscara (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Mieszkanie tygodnia, Następny Artykuł

Otwarcie sezonu biegowego, Apocalyptica i wieczór filmowy w galerii
Weekend

Otwarcie sezonu biegowego, Apocalyptica i wieczór filmowy w galerii

Na zewnątrz, Night of Sidewalk Astronomy Irkutsk ponownie dołącza do światowej akcji „Night of Sidewalk Astronomy”. 24 marca wszyscy będą mogli patrzeć przez teleskopy na księżyc i nie tylko. Jedynym warunkiem jest czysta pogoda, w przeciwnym razie wydarzenie zostanie przełożone na następny wieczór. W Irkucku teleskopy zostaną rozmieszczone w ośmiu miejscach: w pobliżu Muzeum Noosfery, pod pomnikiem Aleksandra III, pod Bramą Moskiewską, na placu przed biblioteką Molchanov-Sibirsky, niedaleko IrNITU, na placu pod pomnikiem Pracowników Zakładu Lotniczego w Irkucku, przed centrum handlowym Europark i na stronie przy szkole nr 50 w Topkinsky.
Czytaj Więcej