Jak to działa

Szef sportowy: Grigorij Uspienski („Żółta błyskawica”)

Założyciel taksówki „Żółta błyskawica” Grigorij Uspienski codziennie uprawia sport. Jeden trening może zakończyć się późno w nocy, a następny zaczyna się o 7 rano. Program obejmuje pływanie, bieganie i piłkę nożną. Około rok temu postanowił także zrobić crossfit.

Ten rodzaj ekstremalnej sprawności, stworzony przez trenera Grega Glassmana w latach 70., zyskuje coraz większą popularność w Moskwie. Program ćwiczeń obejmuje ćwiczenia z kettlebell i sztangą, wyścigi sprinterskie, skoki w boksie, podciąganie, uderzenia młotem w oponę itp. Gregory pokazał H&F swoje ulubione ćwiczenia i mówił o miejscu sportu w swoim życiu.

O sporcie

Uprawiam sport od dzieciństwa, a dokładnie od college'u. Potem byliśmy mistrzami w piłce nożnej i siatkówce. Pomiędzy zawodami jeździłem na nartach i trenowałem koszykówkę. Dwa lata temu doznałem kontuzji kolana - musiałem naprawiać nogę przez długi czas. Teraz wróciłem do piłki nożnej, pływania, zacząłem biegać i crossfit.

Mam wewnętrzną potrzebę utrzymania stonowanego ciała. Nie ćwiczę przez trzy dni, czuję się bardzo źle. Ponadto marzę o uczestnictwie w maratonie Ironman. Do jego przejścia musisz dobrze pływać, biegać i jeździć na rowerze. Lubię to wszystko i za dwa lata mam nadzieję się tam dostać.

Teraz robię crossfit przez co najmniej trzy dni w tygodniu. Jeszcze trzy dni w tygodniu mam trening piłki nożnej o 7 rano i basen o 8 rano. Raz w tygodniu udaje mi się biegać: sprint na krótkie dystanse 5-10 km. Tak jest w tym przypadku.

O CrossFit

Każda osoba ma siłę, elastyczność, moc, jak postać w grze. Jeśli gram w piłkę nożną, moja wytrzymałość rozwija się, ale moja siła i siła nie rozwijają się. Jeśli przykucnę ze sztangą, siła rośnie, ale zwinność cierpi. W rezultacie piłkarz jest gotowy do biegania przez 90 minut z rzędu, ale nie opanowuje sztangi o wadze 120 kg, podczas gdy sztangista jest przeciwny, jest gotowy do ciągnięcia ciężarów, ale nie jest w stanie przebiec półmaratonu.

CrossFit rozwija wszystkie cechy. Istnieją ćwiczenia służące rozwojowi siły i zwinności: bieg wahadłowy, wioślarstwo, kettlebell, sztanga, podciąganie, lina z podwójnym skokiem. Ma rzeczy, których nigdzie nie można znaleźć: różne podciągnięcia na poziomym pasku i pierścienie, ciężkie piłki, kule medyczne, które należy rzucać.

Tutaj wszyscy są zaangażowani w grupę 5–10 osób. Trener pokazuje, jak wykonywać ruchy i ubezpiecza. Bez tego ciężko zacząć. Próbowałem wykonywać ćwiczenia podczas czytania grupy VKontakte, potem poszedłem na zajęcia, a trener mnie poprawił: dzięki mojej technice ryzyko kontuzji było wysokie.

Teraz idę do innego klubu w pobliżu biura. Tam trening jest bardziej intensywny i objęty bazą naukową: wszystkie ćwiczenia są wykonywane z określonego powodu. Są pomalowane według określonego schematu, dzięki czemu różne grupy mięśni są napięte każdego dnia.

Zwykle w pokoju na tablicy zapisany jest kompleks dnia (trening dnia). Dzisiaj wyglądało to tak: 20 minut przysiadów ze sztangą i 10 minut pompek z przeskakiwaniem przez pudło i podwójnym skakaniem liną. Tutaj zapisywane są również wyniki uczestników: dzięki temu pojawia się duch rywalizacji.

O trybie

Mój schemat treningowy nie działa dobrze z pracą. Teraz przyjechałem z biura, a potem wrócę do pracy w kawiarni. Trening może odbywać się w nocy: dzień wcześniej zakończył się o godzinie pierwszej, a o 8 odbył się kolejny trening. Ale tak rozwija się wytrzymałość.

Największym problemem dla mnie jest powrót do zdrowia. Czasami naprawdę chcę spać. Nie obudzę się o siódmej rano, bez względu na to, ile alarmów ustawiłem, więc zatankowałem samochód w pobliżu Olimpiyskiego. Wracam do domu, przybywam wcześnie i śpię jeszcze godzinę lub dwie.

Wiele osób wyrzuca mi to, mówią, że taki trening wpłynie na moje zdrowie. Ale moim celem jest osiągnięcie sukcesu zarówno w biznesie, jak i sporcie, więc trenuję. Ponadto, jeśli grasz w piłkę nożną i pływasz rano, jest to opłata za żywotność przez cały dzień.

W crossfit istnieje zależność od stanu zwanego przedemdleniem. Podoba mi się, gdy dusisz się i powoli wracasz do zdrowia, gdy bolą mnie mięśnie - to znak, że trening nie poszedł na marne.

O połączeniu sportu z życiem

Gram w piłkę nożną z drużyną mojego ojca. Są dorośli, pracują więcej na przełęczy i skoordynowanych ruchach w zespole. Mówią: kim jesteś w polu, więc jesteś w życiu. Sam zauważam: jeśli wcześniej w mojej grze na pierwszy plan wysunął się egoizm, teraz deleguję autorytet w biznesie i piłce nożnej.

Mój inwestor żartuje, że postawiłbyś takie cele w biznesie, jakie sukcesy osiągniesz tutaj. Nawiasem mówiąc, przyprowadziłem go również do tego pokoju. To prawda, woli boks. Ale sport pomaga znaleźć wspólny język z ludźmi i nawiązać z nimi przyjaźnie. To pomaga w biznesie.

Nasza drużyna piłkarska ma prawników, którzy opracowują nasze projekty, osobę ze służby bezpieczeństwa, pracownika działu transportu. Czasami mi pomagają.

Zdjęcia: Timur Anikeev

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak to działa, Następny Artykuł

Burger Heroes otwarto na placu Triumfalnaya
Ciekawe

Burger Heroes otwarto na placu Triumfalnaya

Na placu Triumfalnaya w jednym ze szklanych pawilonów naprzeciwko wyjścia z metra otwarto burgera Heroes Burger - piąta instytucja sieci. O tym życiu wokół opowiedział swoim przedstawicielom. Nowi właściciele burgerów Heroes Burger, a są nimi twórcy projektu Gyros For Heroes, Igor Podstreshny i ​​Olga Korneeva, zostają uruchomieni przy udziale partnera Teahouse # 1 i przy wsparciu Local Food.
Czytaj Więcej
Irlandzki pub O'Donoghue został otwarty na ulicy Piatnickiej
Ciekawe

Irlandzki pub O'Donoghue został otwarty na ulicy Piatnickiej

Nowy pub z Pub Life Group (Lion's Head Pub, The Tipsy Pub, Tap & Barrel Pub, Punch & Judy Pub), o nazwie O'Donoghue's na cześć jednego z najstarszych pubów w Irlandii, został otwarty na ulicy Pyatnitskaya. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. O'Donoghue's Adres: st. Pyatnitskaya, 29 CZAS OTWARCIA: od 12:00 do 23:45 Przekąski Pikantne skrzydła - 495 rubli Quesadilla z kurczakiem - 395 rubli Glazurowane żebra dzika - 585 rubli Nachos Chili - 495 rubli Burgery Burger z marmurkową wołowiną - 525 rubli Burger z jagnięciną - 525 rubli Steki Filet mignon z papryką i kolendrą - 825 rubli Kruche steki wieprzowe z domowym kawiorem bakłażanowym - 725 rubli Pomysł: dublińska nazwa nowej moskiewskiej O'Donoghue istnieje od 1789 roku i jest jednym z najbardziej znanych pubów muzycznych na świecie, więc autorzy projektu postanowili przenieść tę specjalność fiku do nowej lokalizacji.
Czytaj Więcej
Ludzie w mieście: kto uprawia nordic walking?
Ciekawe

Ludzie w mieście: kto uprawia nordic walking?

Rower i bieganie w Moskwie już się zakorzeniły, ale niewielu słyszało o nordic walking - ludzie z kijkami spacerującymi po parku w pośpiechu wyglądają co najmniej dziwnie w oczach otaczających ich osób. A jednak w ciągu zaledwie kilku miesięcy w mieście otwarto kilka szkół, w których wszyscy uczą się bezpłatnego nordic walking: w Parku Gorkiego, Sokołnikach, Izmailovsky, Fili i Serebryany Bor.
Czytaj Więcej
Na ulicy Kazańskiej otworzy się bar 26/27
Ciekawe

Na ulicy Kazańskiej otworzy się bar 26/27

Na ulicy Kazańskiej, w miejscu kawiarni Smalldouble, otworzy się bar 26/27. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Koncepcja miejsca zmieni się całkowicie, chociaż zespół pozostał ten sam. Założycielami nowego baru są Stanislav i Daria Alexandrova (Smalldouble, Julia Child Bistro) i Alexander Avakumov, współzałożyciel grupy reklamowej SOWA i biznesmen Sergey Krasnyakov, którzy postanowili wesprzeć projekt.
Czytaj Więcej