Mieszkanie tygodnia

10 najbardziej kontrowersyjnych „apartamentów tygodnia”

Pod hasłem „Mieszkanie tygodnia” Życie wokół pokazuje niestandardowe wnętrza z ciekawymi rozwiązaniami. Nasz przewodnik obejmuje apartamenty w nowych budynkach i zabytkowych domach, przestronne i małe, lofty, eklektyzm i klasyczne wnętrza, które łączy jedna rzecz - właściciele kochają swój dom.

Nowe stare mieszkanie z kolorowymi plamami na Bolszaji Pirogowskiej

czytać

Podczas trwającego trzy miesiące procesu naprawy wszystkie ściany w mieszkaniu zostały zniszczone, stare podłogi zostały otwarte, a sufit oczyszczony z gipsu. Nie zaczęli zamykać śladów demontażu, po prostu pomalowali powierzchnie gradientem: od białej podłogi do gołej podłogi, pozostawionej bez zmian. Farba jest głównym materiałem dekoracyjnym i akcentem wizualnym tego wnętrza.


Jasne okrągłe mieszkanie w domu kupca Połiejewa (Petersburg)

Czytaj

Właściciele, fotograf Peter i kwiaciarnia Violetta, zdecydowali, że w tym mieszkaniu w znanym apartamentowcu kupca Połiejewa nowoczesny styl nie powinien dominować i zachowało się kilka elementów dekoracyjnych: stara komoda, sowiecka emaliowana umywalka w kuchni i bardzo stary odtwarzacz winylu. W przypadku drobnych szczegółów Peter i Violetta udali się do Helsinek: niektóre z nich kupiono w Granit i Domus Classica, niektóre w sklepach znanych projektantów, a niektóre w sklepach z antykami i pchlich targach.


Jasny apartament z antresolą w okolicy Arbat

Czytaj

Mieszkanie na Karmanitsky Lane przekupiło właściciela wysokimi sufitami i dużymi oknami z widokiem na Kościół Zbawiciela na Piaskach - ten, który Polenov przedstawił na obrazie „Dziedziniec Moskwy”. Przyjaciele architektów pomogli wymyślić koncepcję wnętrza. Stare ściany i podłogi zostały całkowicie zburzone i przebudowane. Przestrzeń podzielona została na połączony salon i kuchnię z antresolą i sypialnią. Znani Holendrzy pracujący w biurze IKEA w Rosji wydali zalecenia dotyczące aranżacji mebli i odcieni kolorów do wnętrza. Z ich poddaniem się do salonu kupiono zieloną sofę. Właściciel sam wybrał resztę mebli i cały wystrój.


Minimalistyczny urbanizm na 25 metrach kwadratowych

Czytaj

To mieszkanie w Park World Park jest jedyne w swoim rodzaju: oprócz niewielkiej powierzchni (studio zajmuje tylko 25 metrów kwadratowych), jego lokalizacja jest również interesująca. Apartamenty są umieszczone pomiędzy dwoma budynkami i wydają się wisieć w powietrzu: poniżej znajduje się przejście, z jednej strony schody, z drugiej budynek biurowy, na górze jest tylko przytulny taras. Mówimy, jak w tej małej przestrzeni architektom udało się zorganizować wygodne, minimalistyczne studio dla młodego mężczyzny.


Mieszkanie architekta w XVIII-wiecznym budynku w Lefortowie

Czytaj

Remont starego mieszkania komunalnego w Lefortowie zajął około sześciu miesięcy: oprócz ścian nie było w nim zasadniczo nic. Pracownicy wymienili sufity, zburzyli tynk ze ścian i usunęli stare ramy wraz z parapetami. Nowe okna, które zostały wykonane na zamówienie od strony ulicy, są lekko przyciemnione, dzięki czemu, pomimo pierwszego piętra, gospodarze prawie nie używają rolet. Ceglane ściany pokryte były białą farbą, aw niektórych miejscach zostały ponownie otynkowane. Według właściciela mieszkania cegła jest dobra w połączeniu z gładkimi powierzchniami - gdy jest za dużo, może być męcząca.


Skandynawski Stalin na Rustaveli

Czytaj

W tym mieszkaniu przy ulicy Rustaveli Michaił wraz z żoną Julią i dzieckiem mieszkają od 2014 roku. Wcześniej wynajmowali powierzchnię mieszkalną, następnie mieszkali z krewnymi w Novoperedelkina. W pewnym momencie zdali sobie sprawę, że nie jest to możliwe, zaoszczędzili pieniądze na pierwszą ratę kredytu hipotecznego i przenieśli się tutaj. „Z wiadomości dowiedzieli się, że nasz dom został umieszczony na listach do rozbiórki w marcu. Pierwsze dwa tygodnie były szokiem: ziemia pozostawiona pod naszymi stopami, niczego nie chcieliśmy. Byliśmy zdesperowani, nie chcieliśmy się obudzić, nie chcieliśmy wracać do domu: jak i dlaczego tu mieszkać, jeśli i tak wszystko to jest zabrane ”- mówią właściciele. Patrzymy, jak udało im się umeblować mieszkanie i jakie techniki można zastosować.


Jasne wnętrze w delikatnych kolorach na ulicy marszałka Tuchaczewskiego

Czytaj

W stylowym wnętrzu prawniczki można znaleźć echa „Prowansji”, cechy amerykańskiego stylu w układzie, angielską tapetę w sypialni i elementy stylu skandynawskiego w kuchni. Mimo tak szczególnej mieszanki przestrzeń wygląda bardzo harmonijnie i integralnie. Nie ma jasnych kolorów, a cała atmosfera ma dobrze odmierzony odpoczynek: niebieski, pudrowy, oliwkowy, piaskowy i szary - połączenie ciepłych i zimnych odcieni wygląda elegancko i szlachetnie.


Śnieżnobiałe mieszkanie z antresolą w starym budynku fabrycznym

Czytaj

Właściciele tego mieszkania chcieli trochę więcej miejsca w odległym rogu antresoli, więc linia drugiego piętra była zakrzywiona, a na wygranym placu ustawiono bibliotekę i fotel. Solidna przegroda balkonowa chroni łóżko przed jasnym światłem słonecznym, a monolityczna konstrukcja schodów, która nadal wygina antresolę, przypomina schody w Domu Komisarza Ludowego.


Drewno, szkło i kamień: mieszkanie z warsztatem stolarskim na Beregovoy

Czytaj

Styl tego wnętrza to lekka „Skandynawia” z elementami nowoczesności z połowy wieku. Ściany są po prostu pomalowane białą farbą, głowa łóżka i ściana na loggii pokryte są dębowymi panelami, na podłodze znajduje się klasyczny parkiet z jodełką, sufit warsztatowy ponownie wykończony jest dębową podszewką. W mieszkaniu znajduje się wiele dębowych detali: zbocza, parapety, kuchnia, stół, krzesła, komoda w łazience, półki w warsztacie i rolety w sypialni.


Nowoczesny apartament z czerwonymi drzwiami i motywami etnicznymi.

Czytaj

Projektantka Ekaterina Lapina zaprojektowała mieszkanie w nowym budynku dla młodego mężczyzny, miłośnika jogi i podróży. Pomimo faktu, że mieszkanie jest małe, konieczne było przemyślenie dwóch różnych stref - publicznej i prywatnej, przy jednoczesnym utrzymaniu ich relacji ze sobą. Katya połączyła kuchnię z salonem i przydzieliła przestrzeń osobistą, w której sypialnia, garderoba i łazienka znajdują się na tej samej osi - jedna przestrzeń płynnie przechodzi w drugą.

Popularne Wiadomości

Kategoria Mieszkanie tygodnia, Następny Artykuł

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”
Premiera

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”

W październiku 2017 roku moskiewska grupa Thank You wydała swój trzeci album, Forever. To siedem głośnych piosenek o tym, jak znieść kontuzję i żyć dalej, wypełnione cytatami Brodskiego, Gumilyowa, Tsoja, Muratowej, wcześniejszych prac zespołu i innych rosyjskich grup niezależnych. Historia wymagała adaptacji, ale to, podobnie jak nagranie samego albumu, zajęło nieco ponad rok.
Czytaj Więcej
Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”
Premiera

Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”

Sieć była gospodarzem wydania dokumentu „Estetyka techniczna: design na Uralu”. Film został opublikowany na YouTube jako wsparcie dla drugiego zdjęcia - 6 listopada w Centrum Jelcyna odbędzie się premiera „Technicznej estetyki” o szkole projektowania w Leningradzie. Life wokół Jekaterynburg publikuje pełną wersję zdjęcia z komentarzami autorów.
Czytaj Więcej