Mieszkanie tygodnia

Jasne wnętrze w apartamencie typu studio z panoramicznymi oknami

Mieszkanie projektantki Olgi Syruk zostało kupione trzy lata temu iw ciągu trzech miesięcy zmieniło się z ciasnej odnushki w przestronne stylowe studio. Życie wokół mówi o innym nieoczywistym plusie jasnego wnętrza i ujawnia sekret, jak umieścić sypialnię, biuro, kuchnię i salon w jednym pokoju.

Miasto

Niżny Nowogród

kochanka

Olga Siruk

wysokość sufitu

2,5 m

Powierzchnia

52 m²

podłoga

12

Liczba pokoi

1


Właściciele przenieśli się do tego mieszkania z wynajmem, dzięki czemu mieli ograniczony czas naprawy; dlatego pomimo globalnych zmian trzeba było to zrobić jak najszybciej. Początkowo był balkon, mała kuchnia, ogromny korytarz i łazienka. Przez trzy miesiące budowniczowie zburzyli wszystkie ściany i zbudowali nowe: zmniejszyli łazienkę, zrobili garderobę i połączyli kuchnię, balkon i sypialnię.

Ponieważ mieszkanie jest małe, najpewniejszą decyzją było wybranie czegoś lekkiego do koloru ścian. Olga przez długi czas określała odcień farby i ostatecznie osiadła na szaro. Natychmiast po malowaniu wydawało się, że kolor okazał się nawet odrobinę fioletowy, ale teraz jest to atrakcja mieszkania: gdy zmienia się światło za oknem, zmienia się również kolor ścian.

Jedna ze ścian była całkowicie odsłonięta. Zawisły tu prace Olgi, fotografie, pocztówki, plakaty, a nawet wycięte piękne tapety. W razie potrzeby właściciele zmieniają te zdjęcia - dzięki tej technice wnętrze jest aktualizowane i wcale nie przeszkadza.

Łóżko ustawiono w niestandardowym miejscu - tuż przed oknem, więc okazało się niesamowite poczucie braku granic. Olga przyznaje, że bez zasłon może czasem być gorąco, ale ten problem można łatwo rozwiązać za pomocą klimatyzatora lub wentylatora. W kącie zorganizowano wygodne i kompaktowe miejsce do pracy - właściciele często pracują w domu.

Meble kupiono głównie w IKEA: półki, kanapa, stół, dywan, żyrandol. Okrągły biały stół i krzesła zamówiono w Internecie. Skrócony zestaw kuchenny z IKEA został również umieszczony w łazience, blat i uchwyty - deski z afrykańskiego drewna, które nie boją się wilgoci.

Korytarz, jako małe i przejezdne miejsce, stworzył kolory fali morskiej, aby dodać jasny element do mieszkania.

Obejrzyj wideo: Apartament na Krakowskim Kazimierzu #projektwnętrz (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Mieszkanie tygodnia, Następny Artykuł

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń
Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek, 11 września, 16:00 Klasa mistrzowska na temat tworzenia mebli miejskich Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu dotyczącego sztuki publicznej o krytycznym znaczeniu. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.
Czytaj Więcej