Mieszkanie tygodnia

Lakoniczne wnętrze dla młodej rodziny w Sokolnikach

W nowym wydaniu „Apartamenty tygodnia” - trzypokojowe mieszkanie o super logicznym układzie, w którym architekci pozostawili wystarczająco dużo miejsca, aby właściciele mogli osiedlić się w przestrzeni na swój sposób i wypełnić ją bliskimi duchem rzeczami. Z ciekawych: otwarta kuchnia w kolorze, która stała się przedmiotem sztuki, ciemnoniebieski sufit z kółkiem w sypialni w komnacie, dobry stół do jadalni i zabytkowe fotele.

Miasto

Moskwa

Projektant

biuro Saga

Powierzchnia

110 m²

Pokoje

3

Wysokość sufitu

3 m

Piętro

4 z 8


Projekt opracowała architekt Alina Kvirkvelia, założycielka biura Saga. 110 metrów kwadratowych podzielono na ogólnie: kuchnię-jadalnię-salon, pomieszczenia techniczne (hol wejściowy, pralnia połączona z łazienką dla gości) - oraz strefę prywatną: sypialnię, pokój dziecięcy (nie pokazano na zdjęciu) i łazienkę.

Naprawa od zera wykonana w ciągu roku. Przygotowywany układ do rejestracji mieszkania w WIT był praktycznie niezmieniony: usunięto tylko kilka ścian i dodatkowych drzwi. Od wykończenia - parkiet dębowy na podłodze i pomalowane ściany. Jedna ściana w sypialni i ściany w łazience dla gości były otynkowane i pokryte specjalnymi środkami do betonu. Część mebli znaleziono w IKEA, część (sofa, łóżko, szafka w łazience) została wykonana na zamówienie. W salonie znajdują się dwa fotele, które gospodyni dostała od dziadków. Są bardzo wygodne i świetnie wyglądają.

 Alina Kvirkvelia, architekt: Kiedy robisz mieszkanie, musisz wziąć pod uwagę, że nie jest to historia tymczasowa - mówiąc wprost, nie letnia kawiarnia, to przez długi czas. Na tej podstawie wybierasz określone materiały i rozwiązania projektowe, które powinny być tak trwałe, jak to możliwe. Ważne jest również, aby ludzie nie mogli przyjść do jakiegoś wypełnionego pokoju hotelowego. Będą nadal zamieszkiwać tę przestrzeń przez długi czas, więc musisz zostawić im miejsce do wyrażania siebie.

Wraz z klientami zdecydowaliśmy, że kolor stanie się elementem kształtującym projekt tego mieszkania - wraz z nim wyróżniliśmy poszczególne elementy. Jeśli mówimy o sypialni, decyzja o suficie zapadła sama: sypialnia wyszła stosunkowo kompaktowo, chciałem ją trochę powiększyć wizualnie, a trzy metrowy sufit pozwolił nam zastosować ciekawą technikę: wprowadziliśmy kolor sufitu na ściany, dzięki czemu stał się wizualnie bardziej powyżej Ponadto sypialnia powinna być specjalną komorową przestrzenią, miejscem do spania i relaksu. Ciemny kolor jest zawsze bardziej niż odpowiedni, dlatego zdecydowaliśmy się na ciemnoniebieski.

Podkreśliliśmy kuchnię włoską jako kolor: jednym z życzeń gospodyni było, aby kuchnia nie była zabudowana, ale powinna stać się częścią projektu. Znaleźliśmy idealną zieloną kuchnię; Aby jeszcze bardziej ją podkreślić, stworzyliśmy tło jej aktywnych, bordowych i wiśniowych. Farbę wybierali od bardzo dawna: malowali kilka razy, aby dokładnie uzyskać kolor i wszystkim się podobało.

Popularne Wiadomości

Kategoria Mieszkanie tygodnia, Następny Artykuł

Co robić w Moskwie wieczorem 2 sierpnia
Ciekawe

Co robić w Moskwie wieczorem 2 sierpnia

We wtorek wieczorem 2 sierpnia w Moskwie odbędzie się kilka pokazów filmowych, wykładów i koncertów. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Kino „Little Men” Co: Festiwal Filmowy Otkritie x Strelka kontynuuje rosyjską premierę niezależnego dramatu Ira Saks, o przyjaźni dwóch trzynastolatków z Brooklynu, którzy przez przypadek zaczynają żyć obok siebie.
Czytaj Więcej
Ilu Rosjan zamierza świętować Halloween
Ciekawe

Ilu Rosjan zamierza świętować Halloween

Liczba Rosjan obchodzących Halloween wzrosła. Do takiego wniosku doszli socjologowie z Centrum Lewady, którzy pytali mieszkańców Rosji o ich stosunek do tego święta. 10% Rosjan zamierza świętować Halloween. Uczestników badania zapytano, czy wiedzieli o Halloween i czy zamierzają świętować to święto.
Czytaj Więcej
Zaprojektuj Subbotnik, Mama Market, Labor Theatre i wycieczkę do Szeremietiewa
Ciekawe

Zaprojektuj Subbotnik, Mama Market, Labor Theatre i wycieczkę do Szeremietiewa

Sezony projektowe w „Piekarni” Kiedy: 20 i 21 maja Gdzie: ul. Novodmitrovskaya, ow. 1 projekt Subbotnik w tym roku zostanie przeniesiony na nową stronę. Na gości czekają wykłady na temat chleba, jedzenie od szefów kuchni w pop-upie restauracji, przedstawienia teatralne, muzyka i sklep dla majsterkowiczów. Dzieci będą sprzedawać sadzonki uprawiane wraz z rodzicami na Zielonym Rynku, a ty możesz przynieść rośliny z domu do pokoju dziecinnego, aby je wymienić lub oddać w dobre ręce.
Czytaj Więcej