Mieszkanie tygodnia

Eklektyczne wnętrze i antyki w dwupokojowym mieszkaniu w Uktusie

Wnętrze mieszkania na 24 piętrze kompleksu mieszkalnego Kamenny Ruchey z widokiem na staw Dolny Iset w pobliżu parku leśnego Uktus zajmował projektant z Jekaterynburga Svetlana Basargina. Gospodyni okazała się miłośniczką pchlich targów, antyków i pamiątek rzemieślniczych z podróży, w związku z którymi wnętrze powstało z prywatnych detali do generała.

SMS

ZAsha Novikova

Zdjęcia

Michaił Pomortsev

Miasto

Jekaterynburg

Design

Svetlana Basargina

Powierzchnia mieszkania

75 m2

Liczba pokoi

2

WYSOKOŚĆ SUFITU

2,5 m

Piętro

24 z 26


Początkowo powierzchnia mieszkania była niewielka - 70 m² i obejmowała trzy pokoje, łazienkę, łazienkę dla gości i pralnię. Kuchnia połączona jest z salonem. Dzięki wejściu loggii do kuchni przestrzeń została zwiększona do 75 m² i postanowili zmienić łazienkę dla gości w garderobę. Jeden z trzech salonów był bardzo mały, więc postanowili zrobić z niego drugą garderobę do przechowywania walizek i pościeli. Okno garderoby zostało zamknięte półprzezroczystymi roletami, aby chronić rzeczy przed działaniem promieni słonecznych.

Wystrój w mieszkaniu pojawił się przed architekturą, więc kolorystyka mieszkania została w dużej mierze ustalona przez przedmioty - vintage irański dywan w salonie, chińskie ceramiczne figury w sypialni i lampę stołową pokrytą czarnym lakierem. Oprócz pamiątek wśród akcentujących detali znalazła się niewielka kolekcja grafiki w mistycznym stylu rosyjsko-czeskiej artystki Marina Richter. Ściany salonu ozdobiono zabytkowymi prześcieradłami z atlasu Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu w Lipsku. Przy wejściu do ściany umieszczono dwa duże panele z pracami cyfrowej artystki Catherine Welz-Stein, które zostały zamówione ze Stanów Zjednoczonych - wchodząc do mieszkania, gość natychmiast widzi wewnętrzny świat gospodyni, wyrażony za pomocą zdjęć dwóch postaci w dialogu.

Wiele cennych rzeczy dla hostessy zmusiło mnie do przemyślenia systemów pamięci masowej. Postanowili umieścić główny wzdłuż ściany w salonie, integrując w nim organicznie dwa okna. Dolna część, przeznaczona na rzeczy, które chcesz ukryć przed osobami postronnymi, została zamknięta; wszystkie najpiękniejsze akcesoria i książki są na górze. Baterie były również ukryte w dolnej części - aby umożliwić swobodny przepływ powietrza, specjalne otwory w drzwiach i parapecie.

W kuchni główny system przechowywania znajdował się na wyspie, której zwis zastępuje stół jadalny gospodyni. Fartuch kuchenny, wzdłuż którego znajduje się część zestawu z płytą grzejną, zmywarką i zlewem, został przykryty sztucznie starzonym szkłem lustrzanym - sprawia, że ​​spray do gotowania jest mniej wyraźny, a także działa na powiększenie przestrzeni. Sama kuchnia, a także wszystkie główne meble - sofa, komody, ściana w salonie - zostały stworzone na zamówienie u lokalnych producentów.

Z powodu i tak niewielkiej wysokości sufitów nadal nie odważyli się ich obniżyć - walczyli o każdy centymetr przestrzeni. Zmiany musiały zostać wprowadzone tylko w niektórych częściach kuchni, aby prawidłowo zintegrować okap. Nie doceniono też sufitu w obszarze loggii - po podłączeniu balkonu do kuchni przestrzeń musiała zostać dodatkowo zaizolowana. Z niskich sufitów uwagę rozprasza bogactwo wystroju i jasne faktury: gładkie ściany przylegają do wyraźnej faktury drzwi, na których wystają pierścienie drzew.

Podłogi w pokojach pokryte były ciepłą, miodową deską parkietową, a sześciokątne płytki umieszczono w kuchni i korytarzu. Postanowili ujednolicić kolor ścian we wszystkich pokojach - zastosowali jasną oliwkę. Wyjątkiem była sypialnia, która oddaje atmosferę Chin: tam wybrali wapienne odcienie zieleni na ściany, które w zależności od oświetlenia wyglądają zupełnie inaczej. Sufit otrzymał perłowo-szary odcień, dzięki czemu wizualnie powiększył przestrzeń.

czytaj TAM, GDZIE WYGODNE:

Facebook

VK

Instagram

telegram

Twitter

Obejrzyj wideo: SZAFKA EKLEKTYCZNA (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Mieszkanie tygodnia, Następny Artykuł

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów
Zarządzanie

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów

Sharif Karmo Założyciel GetShopApp Rok temu naszym celem było stworzenie dobrego zespołu technicznego: wymagało to pięciu starszych programistów. Zaoferowaliśmy konkurencyjne warunki: wynagrodzenie rynkowe w wysokości 100 000-150 000 rubli i udział w programie opcji. Zaczęliśmy od tradycyjnej ścieżki: opublikowaliśmy wakat na wyspecjalizowanych stronach i zaczęliśmy przeglądać ciekawe CV.
Czytaj Więcej
Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych
Zarządzanie

Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych

W serii Doliny Krzemowej jeden z bohaterów przyznaje, że pracę z 48 godzinami pracy bez przerwy pomaga zestaw sody Mello Yello, ciasteczka Oreo i garść tabletek Adderal. Psychostymulanty - w tym przypadku kofeina, cukier i różnorodne amfetaminy - są integralną częścią życia wielu pracoholików. Najczęściej są podejmowane impulsywnie, na przykład podczas sesji lub nagłego wypadku w pracy.
Czytaj Więcej