Jak to działa

Pulpit: Michaił Smolianow, Megaplan

Zespół rozwoju systemu automatyzacji biznesu Megaplan pracuje w budynku dawnej centrali telefonicznej w pobliżu Leninsky Prospekt. Firma samodzielnie naprawiła biuro, więc czynsz jest niski. Ponowne planowanie zostało przeprowadzone, w porozumieniu z pracownikami, z tym samym podejściem przy projektowaniu miejsc pracy: każdy ma prawo do samodzielnego wyboru odpowiednich mebli i komputera, najważniejsze jest, aby spełnić przydzieloną kwotę. Współzałożyciel i dyrektor generalny Megaplan Michaił Smoljanow umieścił sofę w swoim biurze, aby miał okazję zrelaksować się w szczególnie pracowite dni.

But Wakeboard

Jeżdżę na stypie od ponad dziesięciu lat. Nawet na uniwersytecie, gdy tylko zacząłem zarabiać pieniądze, zacząłem wydawać wszystko na sporty ekstremalne. Natychmiast kupiłem latawiec, snowboard, deskę górską. Ale teraz budzę się - to bardzo duże obciążenie fizyczne i świetna zabawa. Staram się robić kilka razy w tygodniu. Sport sprawia, że ​​jestem bardziej skupiony i spokojny w odniesieniu do wszelkich problemów.

Aparat Canon 60D

Jest to zwykła lustrzanka, ale nagrywa wideo HD, a obiektyw jest dobry. Mamy do czynienia z faktem, że nasi przedsiębiorcy nie są bardzo wykształceni. Zasadniczo nie rozumieją, czym są systemy CRM i jak mogą ułatwić życie, jak zwiększyć sprzedaż i wiele więcej. Przeprowadziliśmy internetowe kursy edukacyjne „Megaproryv” - przesyłamy filmy edukacyjne, które sami nagrywamy wieczorami i w weekendy. Na razie jest to raczej hobby.

Złota statuetka

Pracownicy przygotowali statuetki dla wszystkich w Sylwestra z jakimś zabawnym lub niezbyt zabawnym napisem. Otrzymałem napis „Nagi mężczyzna roku”. Nie wiem, dlaczego to jest dla mnie, była jakaś logika, ale nie pamiętam.

Przycisk z napisem „Zadzwoń do pożądanego wyniku”

Przyjaciele dali urodziny. Powiedzieli, że Megaplan będzie działał jeszcze lepiej i szybciej.

Wizytówki

Przychodzą do nas klienci z dużych firm. Są dziwne dla tych, którzy są w dżinsach i bez wizytówek. Niektórzy przeprowadzili już wiele rozmów ze startupami, a czasami asystenci z różnych kierowników zgłaszają strój przed spotkaniem. Muszę kupić kurtki. Jest to ważne dla tych ludzi.

Macbook Air

Wolę technikę Apple, ale nie narzucam swoich upodobań pracownikom. Każdy może dowolnie zaaranżować swoje miejsce pracy, w tym wybrać, na czym będzie pracować - Mac iOS lub Windows.

IPhone'y

Mam dwa numery telefonów: jeden na moich wizytówkach, wszyscy go znają, drugi tylko jego żona i jeden partner. Nawiasem mówiąc, czuję się niewygodnie z iPadem, ale nawiasem mówiąc, drugim iPhone'em. Używam głównie do połączeń, a drugiego do surfowania po Internecie. Mają różnych operatorów telefonii komórkowej, co zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia mobilnego Internetu w mieście.O biurze i codziennej rutynie

Weszliśmy do tego biura półtora roku temu. To budynek MGTS, była centrala telefoniczna, wewnątrz były szafki z przewodami. Następnie stacja przełączyła się na system cyfrowy, a na koniec zajmuje dwie małe szafki w piwnicy, a wszystko inne jest do wynajęcia. My sami byliśmy zaangażowani w przebudowę i projektowanie, więc mamy niską stawkę czynszu. Wszystko jest w porządku z Internetem, optyką, powielaniem elektryczności.

Czasami muszę przychodzić do biura o 7 rano, aby spotkać się z klientami i partnerami, i wychodzić o 11 wieczorem. Szczególnie w takich przypadkach mam sofę w biurze. Ale typowy dzień trwa od 9 do 9.

Nasi programiści pracują w małych zespołach. Uzgodniają harmonogram pracy ze swoim zespołem. Latem niektórzy zaczynają pracę o 7 rano, aby zdążyć na korki do kraju. Zasadniczo jestem przeciwny temu, aby dzień roboczy zaczynał się później niż 12–13 godzin w ciągu dnia. Ale dział sprzedaży i wsparcie techniczne są powiązane z klientami i tam harmonogram jest ścisły. Dysponujemy zewnętrznym call center przez całą dobę.

W odniesieniu do nowych pracowników mamy demokrację. Odpowiedzialni za same kierunki rekrutują osoby, z którymi będą pracować. Osobiście przeprowadzę wywiady tylko z kluczowymi. Jako główny wskaźnik efektywności firmy uważam przychody i zysk na pracownika. W ciągu ostatnich dwóch lat parametr ten wielokrotnie się poprawiał. Wcześniej mieliśmy zatrudnionego dyrektora generalnego, który sam próbował kontrolować wszystko: przeprowadzić wywiad ze wszystkimi i ustalić ścisłą hierarchię. Ale to nie działa w IT.

Zdjęcia: Michaił Goldenkow

Obejrzyj wideo: Minecraft : Snapshot 19w02a Co Nowego? Ogniska! Funkcje Stołu Kartografa i Pulpitu! (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak to działa, Następny Artykuł

Burger Heroes otwarto na placu Triumfalnaya
Ciekawe

Burger Heroes otwarto na placu Triumfalnaya

Na placu Triumfalnaya w jednym ze szklanych pawilonów naprzeciwko wyjścia z metra otwarto burgera Heroes Burger - piąta instytucja sieci. O tym życiu wokół opowiedział swoim przedstawicielom. Nowi właściciele burgerów Heroes Burger, a są nimi twórcy projektu Gyros For Heroes, Igor Podstreshny i ​​Olga Korneeva, zostają uruchomieni przy udziale partnera Teahouse # 1 i przy wsparciu Local Food.
Czytaj Więcej
Irlandzki pub O'Donoghue został otwarty na ulicy Piatnickiej
Ciekawe

Irlandzki pub O'Donoghue został otwarty na ulicy Piatnickiej

Nowy pub z Pub Life Group (Lion's Head Pub, The Tipsy Pub, Tap & Barrel Pub, Punch & Judy Pub), o nazwie O'Donoghue's na cześć jednego z najstarszych pubów w Irlandii, został otwarty na ulicy Pyatnitskaya. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. O'Donoghue's Adres: st. Pyatnitskaya, 29 CZAS OTWARCIA: od 12:00 do 23:45 Przekąski Pikantne skrzydła - 495 rubli Quesadilla z kurczakiem - 395 rubli Glazurowane żebra dzika - 585 rubli Nachos Chili - 495 rubli Burgery Burger z marmurkową wołowiną - 525 rubli Burger z jagnięciną - 525 rubli Steki Filet mignon z papryką i kolendrą - 825 rubli Kruche steki wieprzowe z domowym kawiorem bakłażanowym - 725 rubli Pomysł: dublińska nazwa nowej moskiewskiej O'Donoghue istnieje od 1789 roku i jest jednym z najbardziej znanych pubów muzycznych na świecie, więc autorzy projektu postanowili przenieść tę specjalność fiku do nowej lokalizacji.
Czytaj Więcej
Ludzie w mieście: kto uprawia nordic walking?
Ciekawe

Ludzie w mieście: kto uprawia nordic walking?

Rower i bieganie w Moskwie już się zakorzeniły, ale niewielu słyszało o nordic walking - ludzie z kijkami spacerującymi po parku w pośpiechu wyglądają co najmniej dziwnie w oczach otaczających ich osób. A jednak w ciągu zaledwie kilku miesięcy w mieście otwarto kilka szkół, w których wszyscy uczą się bezpłatnego nordic walking: w Parku Gorkiego, Sokołnikach, Izmailovsky, Fili i Serebryany Bor.
Czytaj Więcej
Na ulicy Kazańskiej otworzy się bar 26/27
Ciekawe

Na ulicy Kazańskiej otworzy się bar 26/27

Na ulicy Kazańskiej, w miejscu kawiarni Smalldouble, otworzy się bar 26/27. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Koncepcja miejsca zmieni się całkowicie, chociaż zespół pozostał ten sam. Założycielami nowego baru są Stanislav i Daria Alexandrova (Smalldouble, Julia Child Bistro) i Alexander Avakumov, współzałożyciel grupy reklamowej SOWA i biznesmen Sergey Krasnyakov, którzy postanowili wesprzeć projekt.
Czytaj Więcej