Styl

Jak zagłówek może zmienić wygląd sypialni

Wygodne łóżko, odpowiednie tkaniny, wygodne oświetlenie - o tym myślą przede wszystkim przy dekorowaniu sypialni. Ale po rozwiązaniu problemów praktycznych warto zastanowić się nad zagłówkiem i projektem przestrzeni nad nim - to określi cały dekoracyjny układ pomieszczenia. Kilka interesujących pomysłów znajduje się w naszym asortymencie.

Wykonany z tkaniny

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem zagłówka są tkaniny. Nie oczaruj się raz wybraną tapicerką łóżka z miękkim zagłówkiem. Jeśli twoje preferencje często się zmieniają, wybierz najprostsze łóżko i kup osobno zagłówek lub zrób to sam. Dobrą alternatywą dla wyjmowanego miękkiego zagłówka, który w Rosji wciąż nie wystarcza, są poduszki. Możesz je przymocować do ściany nad łóżkiem na różne sposoby, na przykład zawiesić na zawiasach na hakach lub gzymsach. Aby to zrobić, wygodnie jest użyć długiej pikowanej poduszki, a z małych kwadratowych można zrobić pozory mozaiki. Inną opcją jest zamknięcie poduszek przymocowanych do ściany pięknym kawałkiem tkaniny, który wisi na półce niczym zasłona.

Z drewna

Zagłówek nie musi być szerszy niż łóżko - może to być cała ściana lub jej solidna część. Ozdobiony nieobrobionymi drewnianymi deskami stanie się jasnym akcentem, a stworzenie takiego zagłówka zajmie trochę czasu i wysiłku. Możesz wybrać jedną szerszą deskę i po prostu powiesić ją na ścianie na żądanej wysokości. Inną opcją jest instalowanie desek pionowo, jak ogrodzenie, wycinanie górnych części lub wybieranie kopii o malowniczych, nierównych końcach.

Z niepotrzebnych rzeczy i materiałów

Podstawę przyszłego zagłówka można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanych miejscach: w stodole w kraju, przy upadku rocznika lub na stronie z ogłoszeniami. Popularnym posunięciem dekoracyjnym w Europie i Ameryce jest zagłówek starych drzwi lub okiennic. Do naszych celów można na przykład zastosować wiejskie pasy. Przydaje się również stary ekran, piękna rama okienna, a nawet ogrodowy grill. Skuteczną, ale nie tanią opcją jest szeroki portal z zabytkowego kominka.

Z półkami

Półki (jedna lub kilka) bezpośrednio nad zagłówkiem najlepiej nadają się do dekoracji, a nie do przechowywania, ale przestrzeń po obu stronach łóżka mogą zajmować otwarte półki z koszami na pranie i małymi przedmiotami, a nawet sekcje książek. Aby stojak na zagłówek z literą „P” nie uderzał, można go pomalować na ten sam kolor co ściany: to wizualnie rozjaśni wnętrze. Planując półki bezpośrednio nad zagłówkiem, musisz zapewnić miejsce na kinkiet lub spinacz do bielizny.

Instalacje i kolekcje

Minimalistom i miłośnikom sztuki współczesnej spodoba się pomysł wykorzystania pustej ściany nad łóżkiem do stworzenia własnej instalacji świetlnej. Przyda się girlanda, zabytkowe lampy, przemysłowe lampy i klosze - wszystko, co przychodzi na myśl. Kolekcjonerzy będą mogli tu poszczycić się - wieloformatowe fotografie lub wydruki, puste ramki, lustra, litery i inne obiekty tego samego typu. Najważniejsze jest, aby dokładnie sprawdzić, czy przedmioty są bezpiecznie przymocowane: będzie to nieprzyjemne, jeśli jeden z eksponatów spadnie na twoją głowę w nocy.

Tekst: Ksenia Oshchepkova

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

„Beauty and the Beast”, „Hidden Figures”, „Split”
Filmy tygodnia

„Beauty and the Beast”, „Hidden Figures”, „Split”

„Beauty and the Beast” Dosłowne powtórzenie hitu Disneya z 1991 roku w prowincjonalnej Francji z niezdarnym piekarzem, eleganckimi lokalnymi pięknościami i łowcą gopherów Gaston - Belle żyje tutaj i marzy (Emma Watson). Jej poglądy na życie sprawiają, że dziewczyna jest śmiechem w oczach reszty prowincji: z jakiegoś powodu Belle nie szuka małżeństwa i kocha książki bardziej niż flirt z płcią przeciwną.
Czytaj Więcej
Mapa gwiazd, ciała obce
Filmy tygodnia

Mapa gwiazd, ciała obce

„Ciało obce” Obce cialo Reżyser: Krzysztof Zanussi Obsada: Riccardo Leonelli, Agnieszka Grochowska, Agatha Buzek, Chulpan Khamatova Działka Włoski ogier ściska polskie piękno na plaży (cóż, wygląda na 45-letnią ciężko chorą, ale fabuła i piękna), ale idylla wkrótce się kończy: dziewczynka ogłasza, że ​​Bóg wzywa ją do zakonnicy.
Czytaj Więcej
„Monster's Voice”, „Salesman”, „Safari”, „Pasmanian Devil”
Filmy tygodnia

„Monster's Voice”, „Salesman”, „Safari”, „Pasmanian Devil”

Dyrektor sprzedaży Forushande Asgar Farhadi Obsada Taran Alidosti, Shahab Hosseini Nowy film Asgara Farhadiego, reżysera Rozwód Nader i Simin, szczery irański dramat o tym, jak rozwód w patriarchalnym społeczeństwie nie może pozostać sprawą prywatną. „Sprzedawca” dotyczy tego samego: nierozłączności zbrodni i wstydu, zemsty i stosunku do kobiety jako własności, która nagle pojawia się w świeckiej twórczej rodzinie.
Czytaj Więcej
Projekt Floryda, Eve, tracę wagę i Pasażerkę
Filmy tygodnia

Projekt Floryda, Eve, tracę wagę i Pasażerkę

Tekst: Alice Taiga „The Florida Project” Reżyser: Sean Baker Obsada: Brooklyn Prince, Beria Vinaite, Willem Dafoe Sunny film o ubóstwie i upadku amerykańskiego snu autorki Tangerine, sześcioletniej Mooney (urocza Brooklyn Pierce) i jej bardzo młoda matka Halle (Briah Vinaite) ) mieszkają w bezdomnym motelu na Florydzie w drodze do słynnego Disneylandu.
Czytaj Więcej