Dom

Jak kupić mieszkanie w Moskwie

Życie wokół trwa przez tydzień nieruchomości. W ciągu pięciu dni porozmawiamy o tym, jak znaleźć mieszkanie i lokal użytkowy w Moskwie, jakie pułapki czekają na najemcę w dzierżawie, nauczymy Cię odróżniać szereg typowych budynków i wymyślimy, jak wybrać fajnego sąsiada mieszkania. W tym materiale zapytaliśmy ekspertów z Incom-Real Estate i NDV-Real Estate, a także ze sklepu z dokumentami Simplayer, o to, jakracjawybierz pośrednika, jakie są opcje, jeśli nie masz wystarczającej ilości na mieszkanie, i czy możesz sam wziąć udział w mieszkaniu, jeśli spłata kredytu hipotecznego nastąpi w połowie.

Spis treści

1. Przez ogłoszenie: Gdzie szukać mieszkania i pokoju w Moskwie

2. Specjalista ds. Finansów osobistych - o wyborze pomiędzy
hipoteka i czynsz

3. Osiedle mieszkaniowe: jak wygląda masowa zabudowa w Paryżu, Hongkongu i innych miastach

4. Jak kupić mieszkanie w Moskwie

5. Pięć opowieści o tym, jak zostać właścicielem mieszkania w Moskwie

6. Jak wynająć mieszkanie w Moskwie

7. Jakiego rodzaju mieszkania mogę wynająć w Moskwie i na świecie za tysiąc dolarów

8. Agent nieruchomości komercyjnych

9. Cześć wam, mieszkańcy Moskwy, Petersburga i Budapesztu o potwornych sąsiadach

10. Długie, drogie: przedsiębiorcy - w poszukiwaniu lokali w Moskwie

Poznaj ofertęi wybierz pośrednika

Ceny prezentowane na większości witryn różnią się bardzo od rzeczywistości. Niektóre są zawyżone: nie uwzględniają negocjacji, co często jest właściwe. Często ceny są obniżane, aby przyciągnąć klientów. Wiele reklam zniekształca informacje, parametry mieszkania i jego koszt. Spośród trzydziestu wybranych propozycji, po szczegółowym badaniu, tylko trzy mogą być prawdziwe. Możesz samodzielnie odfiltrować fałszywe opcje, możesz przenieść tę troskę na barki pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Pośredników w Obrocie Nieruchomościami najlepiej szukać rekomendacji przyjaciół. Jeśli nie ma nikogo na myśli, wskazane jest skontaktowanie się ze znanymi firmami, które od dawna istnieją na rynku. Wcześniej musisz sprawdzić recenzje dotyczące firmy i nie będzie zbędne sprawdzanie, czy jest w niej mechanizm kontroli jakości i jak działa. Szczególnie ważne jest, aby dowiedzieć się, czy pośrednik sprawdza historię mieszkania.

Ważne i osobiste cechy nieruchomości, musi cię zrozumieć. Musi uczciwie i jasno wyrazić swoje potrzeby: jakiego mieszkania chcesz i co jest bardzo ważne, dlaczego. Jeśli chcesz poprawić warunki mieszkaniowe, musisz poszukać jednej opcji, jeśli odejdziesz od teściowej - innej. Ponadto nie wstydź się żadnych ograniczeń finansowych. Pośrednik w handlu nieruchomościami może zasugerować wyjście z różnych sytuacji, pomóc w uzyskaniu kredytu hipotecznego i tak dalej.

Przydatne może być skontaktowanie się z dużymi firmami, jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, jakiego rodzaju mieszkania chcesz. Jeśli firma jest zaangażowana w nowe budynki, mieszkania wtórne i nieruchomości podmiejskie, a także pracuje z hipoteką, zwiększa się szansa na znalezienie najlepszej opcji.

Wybierz obszar

Najbardziej poszukiwane apartamenty znajdują się w południowo-zachodniej i zachodniej części Moskwy. Według centrum analitycznego „Inkom-Real Estate” okręg administracyjny South-West stanowi 17% całkowitego zapotrzebowania, a CJSC - 12%. 13% całkowitego popytu przypada na NEAD i YuAO. Dziesięć najbardziej poszukiwanych obszarów Moskwy to Maryino, Presnensky, Yuzhny, Lyublino, Otradnoye, Teply Stan, Ramenki, Obruchevsky, Kuntsevo, Gagarinsky.

Jednocześnie w Moskwie nie ma dzielnic obcych, każde mieszkanie ma własnego nabywcę. Im tańsza obudowa, tym bardziej popularna.

Wyglądaj poza sezonemale o sytuacji gospodarczej

W Moskwie sezon prawie nie ma wpływu na rynek mieszkaniowy. Jesienią następuje niewielki tradycyjny wzrost aktywności konsumentów. Kwestie mieszkaniowe najlepiej rozwiązywać, gdy zajdzie taka potrzeba. Możesz długo czekać na spadek cen. Teraz ten moment jest bardziej odpowiedni niż na przykład rok temu. Popyt ma tendencję spadkową, tzn. Sprzedawca jest skłonny do rokowań. Jednak nie nastąpi znacząca obniżka cen rubli z powodu osłabienia waluty krajowej.

Średni koszt oferty, według Inkom-Real Estate, we wrześniu wyniósł 190,9 tys. Rubli za metr kwadratowy. W porównaniu do poprzedniego miesiąca cena rubla wzrosła o 0,5%, a od początku roku o 6,8%.

Gdy transakcja jest alternatywna (jednoczesna sprzedaż i zakup), nie ma znaczenia, jaka jest sytuacja rynkowa. Jeśli sprzedajesz i jesteś zmuszony obniżyć cenę mieszkania, możesz poprosić sprzedawcę o obniżenie wartości.

Jeśli za mało pieniędzydo mieszkania

Jeśli nie wystarczy na mieszkanie w Moskwie, możesz rozważyć opcję pokoju. Koszt pokoi w Moskwie wynosi średnio 2,5-3 miliona rubli. Na przedmieściach za taką cenę można znaleźć mieszkanie. Kolejna opcja budżetowa - studia w nowych budynkach. Mają kuchnię połączoną z salonem. Odpowiednia opcja dla tych, którzy nie chcą dzielić się swoim obszarem z sąsiadami.

Zawrzyj umowęsprzedaż

Podczas sporządzania umowy konieczne jest szczegółowe podanie danych umożliwiających identyfikację mieszkania. Jeśli nie zostanie to zrobione, umowa zostanie uznana za niezawartą. To samo stanie się, jeśli nie podasz ceny mieszkania. Jeśli ktoś mieszka w mieszkaniu, musisz podać dane mieszkańców wymieniające ich prawa do użytkowania.

Zestaw niezbędnych dokumentów zależy od zakupionego mieszkania - czy jest nowy, czy miał już właściciela. Jeśli ktoś mieszkał w nim przed tobą, organ rejestracyjny zajrzy do umowy sprzedaży, świadectwa własności sprzedającego, wyciągu z książki domowej. Nawiasem mówiąc, można się z niego nauczyć wielu interesujących rzeczy. Na przykład, że taki i taki obywatel, wcześniej zarejestrowany w mieszkaniu, został tymczasowo zwolniony do kolonii pracy przymusowej. Poznasz wiele szczegółów na temat byłych właścicieli i będziesz w stanie dowiedzieć się, jakie mogą być problemy w przyszłości.

Jeśli jesteś pierwszym właścicielem, organ rejestracyjny sprawdzi dokumenty potwierdzające dostępność mieszkania (na przykład pozwolenie na budowę, pozwolenie na oddanie obiektu do eksploatacji).

Wybierz warunki kredytu hipotecznego

Przy zawieraniu umowy o kredyt hipoteczny szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na sekcje dotyczące twoich zobowiązań i praw bankowych. Na przykład przy zmianie stawki, wcześniejszym rozwiązaniu umowy, innych nieprzyjemnych potencjalnych niespodziankach.

W przypadku kredytu hipotecznego lepiej skontaktować się z renomowanymi bankami, których najważniejsze punkty w umowie nie są napisane drobnym drukiem. Chociaż teraz takie pułapki są rzadkie. Prawo zobowiązuje banki do przekazywania obywatelom informacji o pełnym koszcie pożyczki, harmonogramach płatności.

Prawo dopuszcza możliwość zakwestionowania transakcji w sądzie z powodu wyjątkowo niesprzyjających warunków. Perspektywy takiego sporu są jednak niejasne dla obywatela. Przede wszystkim konieczne będzie udowodnienie, że umowa została zawarta z powodu kombinacji trudnych okoliczności, z których zdradziecki bank nie skorzystał.

Płacenie połowy kwoty kredytu hipotecznego i zajęcie sobie połowy mieszkania nie działa. Ze względu na niespłacenie pożyczki bank sprzeda mieszkanie (prawdopodobnie tanie, aby szybciej pozbyć się aktywów), weźmie własne z wpływów. Jeśli coś pozostanie, da to zasmuconemu obywatelowi.

Jeśli mieszkanie okazało się byćz niespodzianką

Rozsądne jest pozywanie ze względu na jakość mieszkania, jeżeli wymagania dla niego zostały wyraźnie określone w umowie. Jeśli umowa nie przewidywała, że ​​sprzedawca gwarantuje grubość ścianki i izolację akustyczną, co pozwala nie słyszeć sąsiednich dzieci i prób zespołu punk rockowego o piętro wyżej, sąd najprawdopodobniej spowoduje tylko utratę nerwów, czasu i pieniędzy.

Ten sam wynik jest prawdopodobny w sytuacji, gdy kupujący twierdzi, że nie jest on bezpośrednio związany z samym mieszkaniem. Na przykład twoim problemem jest emeryt z dwudziestoma kotami mieszkającymi w pobliżu, a nie były właściciel mieszkania.

Obejrzyj wideo: Moskwa - jak tam jest naprawdę? русские субтитры (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Dom, Następny Artykuł

Karnawał Gorkiego na zdjęciach na Instagramie
Rozrywka

Karnawał Gorkiego na zdjęciach na Instagramie

Dziś w Gorky Park karnawałowa procesja obchodziła 85. rocznicę założenia parku. Ani deszcz, ani tradycyjnie słaby Internet nie uniemożliwiły świadkom i uczestnikom maskarady relacjonowania tego, co zobaczyli. # Parkgorkogo izatopova jrmwzr nataagafonova nataagafonova ledok kalininatanya yani4kasm marinakaznacheeva jrmwzr jrmwzr norgesun natalikan olgey samsoniksoom romanmedia snegnyi_barsik yani4kasm yani4kasm jrmwzr yani4kasm nataagafonova visavart timsan05 romanmedia romanmedia ritsu_ritz vitsavin lisinamary marinakaznacheeva vuvoo ledok karelinanastya kisslorod izatopova izatopova kujenechka anastasia_korni killdream3 vuvoo vuvoo f_e_o_n_a oksana_y
Czytaj Więcej
Maraton w Moskwie w ujęciach na Instagramie
Rozrywka

Maraton w Moskwie w ujęciach na Instagramie

Zmumifikowani, zmęczeni, szczęśliwi i czworonożni podczas pierwszego moskiewskiego maratonu, który odbył się 15 września. #moscowmarathon mariadventure polasmirnova vovalive danetdanet annasafronova nenadonadya vavilov_vani2 mir24tv ria_novosti rurc makmus mashsharapova rurc kseniy zhuravleva_m monicavergarav valentinagryzhina mir24tv valentinagryzhina valentinagryzhina achekhonte achekhonte achekhonte kifozavr maxlavr iloverunnungsomuch maria_vallen nadya_belkys octobrina 2rude4u dandi965 petarkina romanikas johntwist18 slivovaya kopen_zla gorkyparkrunners 13_pilot
Czytaj Więcej
Wydarzenia tygodnia: miejski jarmark bożonarodzeniowy, kino fińskie i Welcome to Heaven at Floors
Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: miejski jarmark bożonarodzeniowy, kino fińskie i Welcome to Heaven at Floors

Festiwal Fiński Film Week W Aurora przez tydzień będą pokazywane filmy młodych fińskich reżyserów. Program obejmował między innymi dramat społeczny o nastoletnich przyjaciołach Prawie 18 lat, thriller o młodym graczu Rat Kingu i komedię o kulisach show-biznesu w Finlandii Dirty Bomb. Ponadto widzowie zobaczą najdroższy projekt filmowy w kraju, Zimową Wojnę i film Oczyszczenie nominowany do Oscara.
Czytaj Więcej