Styl

Problem mieszkaniowy: jak rozjaśnić pokój?

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Raz w tygodniu Life wokół wzywa ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. W nowym numerze - problem naturalnego oświetlenia, którego z różnych powodów często brakuje w mieszkaniach miejskich.

Numer sprawy mieszkaniowej 6

Jak rozjaśnić pokój?

Maria Wołodina

projektant wnętrz

Istnieje kilka sposobów. Przede wszystkim - malować ściany. Jeśli nie lubisz bieli, masz delikatne pastelowe odcienie. Wytłaczana tapeta ze złożonym wzorem lepiej nie używać. Chociaż jeśli naprawdę chcesz, możesz ozdobić je dowolną ścianą.

Jasnepłeć Odgrywa również dużą rolę w słabo oświetlonych pokojach. Lepiej wybrać błyszczącą powierzchnię: może to być płytka, samopoziomująca podłoga, lekki laminat lub parkiet. Najważniejszą zasadą jestbardziej biały.

W ciemnym pokoju nie możesz zrobić z jednym źródłem światła, więc możesz użyć podświetlenie. Wygląda imponująco, zwłaszcza jeśli weźmiesz nie tylko zwykłe żółtawe światło, ale także kolor. Miękkie światło odbije się od lekkich ścian, sufitów i podłóg. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie oświetlenia jednocześnie na obwodzie sufitu i na podłodze.

Meble i Tekstylia ton ścian i podłogi pozwoli również wizualnie zachować światło w pomieszczeniu. Ogólnie rzecz biorąc, im mniej mebli i więcej powietrza, tym lepiej.

Siergiej Mashalkin

architekt

W takich przypadkach konieczne jest stworzenie ciepłego i jasnego środowiska, zaczynając od koloru ścian, ponieważ są one podstawowym czynnikiem w postrzeganiu przestrzeni. Lepiej jest wybierać spośród ciepłego zakresu światła i podwoić lub potroić dowolne, nawet najsłabsze źródło światła lustra. Mogą to być ozdobne lustra w ramach lub powierzchnie mebli.

Możesz także na przykład zastosować techniki dekoracyjne fototapeta, obrazygrafika malowanie, witrażimitujące źródła światła.

Zdjęcie: Dima Tsyrenshchikov

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

Coffee Central Coffee w Europie i nowy Kneading in Academic
Odkrycie tygodnia

Coffee Central Coffee w Europie i nowy Kneading in Academic

W nowym „Odkrycie tygodnia” Życie w Jekaterynburgu mówi o nowej kawiarni w centrum biznesowym „Europa” i pierogach „Ugniatanie” w akademii. Tekst Lilia Nizamova Coffee Shop Coffee Central ADRES: Lenin Ave. 25 CZAS OTWARCIA: poniedziałek-piątek 7: 00-22: 00, sobota-niedziela 8: 00-22: 00 instagram Nowe piętro otworzyło się na pierwszym piętrze centrum biznesowego „Europa”, w pobliżu ze sklepem DKNY, wejście od ulicy Uritsky.
Czytaj Więcej
Bistro na Pokrovsky Boulevard, Benedykt z Charkowa w Atrium i Hot Dogs
Odkrycie tygodnia

Bistro na Pokrovsky Boulevard, Benedykt z Charkowa w Atrium i Hot Dogs

Bistrot & Boutique No. 7 Adres: Podkolokolny per., 16/2, s. 1 Godziny otwarcia: 10: 00-23: 00 Średni rachunek: 1000 rubli facebook Na Pokrovsky Boulevard, domowej kawiarni Bistrot & Boutique No. 7. Właścicielka kawiarni Katerina sama stoi w kuchni i wraz z dwoma asystentami wymyśla menu. W kawiarni można zjeść śniadanie przez cały dzień, przygotowywane są tutaj serniki i wszelkiego rodzaju jajka, codziennie rano można dostać świeże ciasta, babeczki i ciasta.
Czytaj Więcej
Raki na Tishince, ryby z całej Rosji na Wołynie i nowy szef kuchni w 15 Kitchen + Bar
Odkrycie tygodnia

Raki na Tishince, ryby z całej Rosji na Wołynie i nowy szef kuchni w 15 Kitchen + Bar

Restauracja „Cancer on Tishinka” Adres Tishinskaya sq., 3 Godziny otwarcia Od 12:00 do 01:00 Średnia kontrola 1500 rubli Facebook W centrum Moskwy otwarto „Cancer on Tishinka” - gastronomia piwna w rosyjskich tradycjach, jak jej przedstawiciele opisują restaurację. Według nich inspiracją do stworzenia nowego miejsca były tradycje gastronomiczne południowych miast Rosji z ich rakotwórczymi.
Czytaj Więcej
Kawiarnia na terenie VDNH oraz w ogrodzie Ermitażu, Kotleta w zoo i kiosk z ciastkami w parku Gorky
Odkrycie tygodnia

Kawiarnia na terenie VDNH oraz w ogrodzie Ermitażu, Kotleta w zoo i kiosk z ciastkami w parku Gorky

Kawiarnia „Lato” na VDNKh Zdjęcie: Forum VDNKh Wcześniej stała stała stała się duża kawiarnia, która działała jako miejsce sezonowe. Znajduje się na brzegu stawu, obok fontanny Kolos. Instytucja o powierzchni 690 metrów kwadratowych jest częścią restauracji prowadzonej przez Vladimira Kudryavtseva („Milk”, „Luch”, „Karabas”, „Mandarin” i „Vereshchagin”).
Czytaj Więcej