Styl

Problem mieszkaniowy: jak rozjaśnić pokój?

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Raz w tygodniu Life wokół wzywa ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. W nowym numerze - problem naturalnego oświetlenia, którego z różnych powodów często brakuje w mieszkaniach miejskich.

Numer sprawy mieszkaniowej 6

Jak rozjaśnić pokój?

Maria Wołodina

projektant wnętrz

Istnieje kilka sposobów. Przede wszystkim - malować ściany. Jeśli nie lubisz bieli, masz delikatne pastelowe odcienie. Wytłaczana tapeta ze złożonym wzorem lepiej nie używać. Chociaż jeśli naprawdę chcesz, możesz ozdobić je dowolną ścianą.

Jasnepłeć Odgrywa również dużą rolę w słabo oświetlonych pokojach. Lepiej wybrać błyszczącą powierzchnię: może to być płytka, samopoziomująca podłoga, lekki laminat lub parkiet. Najważniejszą zasadą jestbardziej biały.

W ciemnym pokoju nie możesz zrobić z jednym źródłem światła, więc możesz użyć podświetlenie. Wygląda imponująco, zwłaszcza jeśli weźmiesz nie tylko zwykłe żółtawe światło, ale także kolor. Miękkie światło odbije się od lekkich ścian, sufitów i podłóg. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie oświetlenia jednocześnie na obwodzie sufitu i na podłodze.

Meble i Tekstylia ton ścian i podłogi pozwoli również wizualnie zachować światło w pomieszczeniu. Ogólnie rzecz biorąc, im mniej mebli i więcej powietrza, tym lepiej.

Siergiej Mashalkin

architekt

W takich przypadkach konieczne jest stworzenie ciepłego i jasnego środowiska, zaczynając od koloru ścian, ponieważ są one podstawowym czynnikiem w postrzeganiu przestrzeni. Lepiej jest wybierać spośród ciepłego zakresu światła i podwoić lub potroić dowolne, nawet najsłabsze źródło światła lustra. Mogą to być ozdobne lustra w ramach lub powierzchnie mebli.

Możesz także na przykład zastosować techniki dekoracyjne fototapeta, obrazygrafika malowanie, witrażimitujące źródła światła.

Zdjęcie: Dima Tsyrenshchikov

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej