Jak to działa

Filiżanki przy szklankach: w których miastach liczba kawiarni nadrabia zaległości

Liczbę kawiarni i barów w mieście można uznać za wskaźnik ogólnej sytuacji w gospodarce. Duża liczba miejsc, w których można pić kawę rano, zamiast kaca, pośrednio wskazuje, że mieszczanie rozwinęli kulturę napojów dla niepalących, są bliscy koncepcji trzeciego miejsca Starbucks i ogólnie mają okazję wydać kilkaset rubli na kawę. Do tej pory w rosyjskich miastach jest więcej lokali gastronomicznych, ale sytuacja stopniowo się zmienia: w niektórych obszarach stolicy dominują już kawiarnie. Na prośbę Life around serwis 2GIS obliczył, o ile liczba barów przekracza liczbę kawiarni w milionach rosyjskich miast i dzielnic Moskwy.

W których miastach Rosji jest liczba kawiarnidogania się z kratami

Miasto

Bary

liczba

Kawiarnie

liczba

Stosunek

(bary / kawiarnie)

Rostów nad Donem

83

77 

1,1

Moskwa

(całe miasto)

998

895

1,1

Jekaterynburg

211

180 

1,2

Omsk

93

64

1,5

Czelabińsk

122

82

1,5

Perm

184

112

1,6

Krasnojarsk

134

73

1,8

Sankt Petersburg

977

532

1,8

Nowosybirsk

260

126

2,1

Ufa

110

51

2,2

Wołgograd

93

33

2,8

Woroneż

74

25

3

Samara

210

62

3,4

Kazań

247

69

3,6

Niżny Nowogród

266

59

4,5

Dystrykt moskiewski

Nazwa hrabstwa

BARY

liczba

KAWA

liczba

STOSUNEK

(bary / kawiarnie)

CJSC

51

84

0,6

Nowa Moskwa

9

11

0,8

Południowy Okręg Administracyjny

62

67

0,9

CAO

71

74

1

TsAO

443

405

1,1

NEAD

73

64

1,2

SWAD

62

51

1,2

SZAO

45

33

1,4

VAO

71

38

1,9

SEAD

80

31

2,6

Troitsk

3

1

3

Zelenograd

11

3

3,7

Źródło: Dane usługi 2GIS na dzień 23 czerwca 2015 r

Maxim Bugaev

Sekretarz prasowy 2GIS

Od stycznia do początku czerwca w 15 największych miastach Rosji liczba kawiarni wzrosła o 44% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W Moskwie - o 30%. Jest więcej miejsc, w których piją kawę i inne napoje bezalkoholowe. Czy kawa pcha piwo?

Właściwie nie, ogólny obraz pokazuje przewagę pasków. Ich liczba jest prawie dwa razy większa niż liczba kawiarni. Według 2GIS 4052 barów i 2440 kawiarni działa dziś w milionach miast.

Prawie wszyscy rosyjscy milionerzy mają więcej barów niż kawiarni. Jedynym wyjątkiem jest Rostów nad Donem, na mapie jest prawie tyle samo takich punktów - 83 bary i 77 kawiarni. W innych miastach o liczbie mieszkańców przekraczającej milion osób różnica polega na tym, jak znacząca jest przewaga barów. Co najmniej wszystkie kawiarnie przegrywają z barami w Moskwie i Jekaterynburgu. W Petersburgu jest prawie dwa razy więcej barów niż kawiarni. Najbardziej znaczącą przewagę zakładów napojów - ponad cztery razy - obserwuje się w Niżnym Nowogrodzie. W Moskwie najbardziej dzielnicą kawową jest Zachód. W nim, według 2GIS na początku czerwca, jest o 33 więcej kawiarni niż barów.

Według 2GIS, ilościowo, kawiarnie rosną teraz szybciej niż bary, chociaż jest ich jeszcze więcej. Być może jest to opowieść o tym, jak kultura konsumpcji kawy rozprzestrzenia się na naszych oczach. Przynajmniej liczby potwierdzają ten trend.

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak to działa, Następny Artykuł

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji
Chmura wiedzy

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji

Ilościowy umysł Na mózg, jak każda inna część naszego ciała, wpływają czynniki zewnętrzne. Jeśli na przykład spowalniasz oddychanie lub boisz się czegoś, możesz natychmiast zauważyć zmianę w postrzeganiu. Twórca Quantified Mind, Johnny Donner, zasugerował, że wielu chciałoby wiedzieć dokładnie, które czynniki pozytywnie lub negatywnie wpływają na ich zdolności poznawcze.
Czytaj Więcej
Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim
Chmura wiedzy

Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim

Listy stref przybrzeżnych zostały zaktualizowane: Ministerstwo Finansów Rosji wyrzuciło z nich Republikę Cypryjską. Oficjalną datą wykluczenia Cypru z offshore będzie 1 stycznia 2013 r., Ale teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie tym krajem w zakresie optymalizacji podatkowej ponownie gwałtownie wzrośnie. Cypr pozostanie atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, którzy nadal mogą włączać spółki na Cyprze, wykorzystując je do optymalizacji podatkowej swojej działalności.
Czytaj Więcej
5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones
Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu.
Czytaj Więcej
Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity

Inc.: Jak korzystać z Pinteresta w biznesie Aaron O'Hanlon, dyrektor wykonawczy Footbridge Media Marketing Agency, mówi o tym, jak sieć społecznościowa zdjęć i zdjęć może pomóc w promocji Twojej firmy. Na początek radzi, aby nie postrzegać go jako bezpośredniego kanału zwiększającego ruch: na Pinterest możesz zwrócić uwagę tylko na swój produkt lub portfolio (oczywiście, jeśli wyglądają dość estetycznie).
Czytaj Więcej