Styl

Wygląd (Kijów): Jewgienij Rybkowski, współzałożyciel sklepu Ostrov

W cotygodniowej kolumnie „Wygląd” redaktorzy „Life” robią zdjęcia znajomym mieszkańcom miasta i proszą ich, aby powiedzieli, w co się ubierają, gdzie aktualizują garderobę i co myślą o sklepach w Kijowie. W tym tygodniu rozmawialiśmy z Jewgienijem Rybkowskim, współzałożycielem i nabywcą sklepu koncepcyjnego Ostrov, na ulicy Lwa Tołstoja.

Jewgienij Rybkowski

43 lata, współzałożyciel i nabywca sklepu Ostrov

Uwielbia marki odzieżowe z historią, kolekcjonuje trampki. Rzeczy kupują w Ameryce i Europie

O Eugene: Czapka Stetson, koszula Obey, zegarek Bell & Ross, amerykańskie okulary optyczne, plecak Outdoor Products, spodnie chino Blue Blanket, pasek Filson, karabińczyk, trampki New Balance
O rzeczach

Czapka Stetson

To amerykańska marka, która zasłynęła z dopasowywania kowbojskich kapeluszy. Wraz z globalizacją Stetson przybył do Europy i zyskał europejski wygląd. Na przykład ten model to czapka trenerska, czapka.

Koszula posłuszna

Losowy zakup dokonany w sklepie Kijów Plau. Poszedłem tam, kiedy zamarłem, spacerując Aleją Krajobrazu.

Zobacz Bell & Ross

Model ten został opracowany specjalnie dla przedstawicieli zawodów ekstremalnych - strażaków, policji, wojska. Zegarek jest odporny na wstrząsy i wilgoć. Obudowa i tarcza są zaprojektowane jako wskaźnik prędkości pionowej w samolocie. To mechaniczny, raczej ciężki zegarek.

Amerykańskie okulary optyczne

Lubię rzeczy związane z historią wojskową. American Optical to dość stara amerykańska marka, której produkty skierowane są do pilotów wojskowych. Aby wygrać przetarg na służbę w armii amerykańskiej, musisz bardzo się postarać. Jest to więc kwestia jakości. Wiele gwiazd, takich jak Johnny Depp, nosi takie okulary.

Plecak na produkty zewnętrzne

Mam ogromną liczbę toreb - zarówno Prady, jak i mojego ulubionego Filsona, ale latem lubię nosić tę lekką wersję. Klasyczny plecak zakupiony na rynku Rose Bowl w Los Angeles. Outdoor Products to wysokiej jakości marka masowa z USA.

Niebieski koc Chinos

Ta para wykonana jest z japońskiego gabardyna, dość gęstej bawełny. Blue Blanket to mała włoska marka, ale bardzo wysokiej jakości. Ich produkty przypominają ubrania z pierwszej trzeciej połowy XX wieku.

Pasek Filson

Pas z brązową klamrą wykonaną z szorstkiej skóry, który służy jako uprząż dla koni. Im jest starsza, tym fajniej wygląda.

Karabinek

Ręcznie wykonany karabinek. Nazwisko projektanta jednak nie pamiętam.

Trampki New Balance

Model kolekcjonerski, prezent od kolegi z klasy. Na parze znajduje się liczba 580. Pierwsze dwie cyfry odpowiadają cenie, która była oferowana na rynku w momencie premiery modelu. Na przykład ta para kosztuje 58 USD - dwie pierwsze cyfry numeru. Teraz te trampki kosztują około trzy razy więcej.

O sklepach

Rzeczy to moja choroba. Wszystko zaczęło się w latach 80. od sowieckich czasopism Anglii i Ameryki oraz od centralnego domu towarowego w Kijowie. W radzieckim przemyśle lekkim wszystko było wykonane z wysoką jakością, ale było bez twarzy, więc wszyscy byli tacy sami. I chciałem wyglądać jak gwiazdy rocka na fotografiach z tych lat. Znając angielski, oglądałem film i czytałem literaturę, która nie została przetłumaczona - w rezultacie nasyciłem się obcą kulturą. Wszystko to pozostawia ślad w podejściu do garderoby.

Weźmy na przykład amerykańskiego aktora i motocyklistę Steve'a McQueena. Po przejrzeniu filmów z jego udziałem uświadomiłem sobie kilka zasad dotyczących odzieży męskiej: wystarczy nosić golf, kurtkę, spodnie i buty Chukka, aby wyglądać idealnie jesienią. Cóż, nikt nie anulował białych koszul Oxford, chambray, szarych garniturów, tweedowych kurtek i dżinsowych dżinsów (selvage - specjalna tkanina dżinsowa tkana na starych krosnach typu wahadłowego. -Uwaga wyd.). 

Uwielbiam dziedzictwo, ubrania z historią. Mam dużą garderobę, ale trzymam się podstawowych rzeczy: dżinsów, chinosów, wełnianych spodni, kurtek, flanelowych koszulek w kratkę na jesień i swetrów. No i buty. Mam wiele par klasycznych modeli. Wkładam mokasyny pod kurtkę ze spodniami i dżinsami, jeśli nie zakładam krawata pod koszulę.

Wybieram spodnie w funkcjonalnych kolorach - głównie niebieskim. Ten kolor stał się popularny ze względu na mundur sił zbrojnych. Nawet koszula chambray, której długa historia związana jest z Francją, stała się popularna, gdy zaczęli ją nosić piloci amerykańskich sił powietrznych. Przyciski można łatwo zmienić w takiej koszuli i nie traci swojego wyglądu - wręcz przeciwnie, staje się bardziej atrakcyjny po praniu.

Zbieram trampki. Zbieram trzy marki - New Balance, Nike i Adidas. Teraz mam 43 pary, wśród których są rzadkie przedmioty kupione na eBayu. To wciąż niewielka kolekcja - znam ludzi, którzy mają całe garaże z butami.

Niezwykle rzadko zamawia się rzeczy przez Internet. Ważne jest, że czuję ubrania. Praktycznie nie chodzę do sklepów w Kijowie, chyba że przez przypadek. Głównie robię zakupy w Ameryce, Francji, Włoszech, gdzie często jeżdżę w podróże służbowe. Mam kilka ulubionych sklepów w Mediolanie - Excelsior Milano i WP. We Florencji podoba mi się sklep Flow, w którym sprzedają znane amerykańskie marki, na przykład Tellason, marka jeansów z San Francisco.

Zdjęcia: Anya Garienchik

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

Wydarzenia tygodnia: Miles Kane, Iceage i antologia wydajności
Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: Miles Kane, Iceage i antologia wydajności

Wystawa „Performance Now” Studium wystawiennicze na dużą skalę dotyczące wydajności w kontekście kultury zerowej. Kurator wystawy i główny ekspert w tej dziedzinie, Roseley Goldberg, w 2005 r. Zorganizowała w Nowym Jorku Performa Biennale, poświęcone wyłącznie spektaklowi, a teraz, przy pomocy tego projektu, w Moskwie zostaną pokazane dwa tuziny spektakularnych spektakli.
Czytaj Więcej
Książka tygodnia: Life After Life Kate Atkinson
Rozrywka

Książka tygodnia: Life After Life Kate Atkinson

Kate Atkinson „Życie po życiu” M.: „ABC” Atkinson wie, jak komponować okrutne kryminały, w których można poczuć ludzką skalę, zachować akcję w napięciu, nie zapominając o tym, jak prawdziwy kamerzysta, zmienia bohatera na bohatera i zagłębia się w ich myśli i uczucia jak maniakalny chirurg.
Czytaj Więcej
Przewodnik po festiwalu muzycznym Stereoleto
Rozrywka

Przewodnik po festiwalu muzycznym Stereoleto

13 lipca Scena główna „The Red Banner Division nazwana na cześć mojej babci” (Rosja, Moskwa) Czas trwania: 14:30 Grupa gra dobrodusznego pop orkiestrowego i istnieje już od ponad pięciu lat, ale pierwszą długą grę nagrali dopiero pod koniec 2012 roku. Uhonorowany czas album został pozytywnie pochwalony przez prasę, a moskiewski kolektyw jest teraz prawie w pojedynkę odpowiedzialny za wszystko, co jest radosne w rosyjskiej muzyce niezależnej.
Czytaj Więcej