Ciekawe

Wyprodukowano w Kijowie: Szybowce Eros Hang

Pod hasłem „Made in Kiev” Życie wokół opowiada o lokalnych markach, ich produktach i produkcji. W tym numerze - firma „Eros”, specjalizująca się w ultralekkich samolotach.

MARKA

Eros

PRODUKTY

Lotnie, skrzydła do motoszybowców, paralotniarzy, latawców, ultralekkich samolotów.

ZAŁOŻENIE

GP inżynierów „Antonow”

ROK FUNDACJI

1991

Historia fundacji

Przedsiębiorstwo Antonov znane jest z ciężkich samolotów towarowych, ale dzięki temu produkcja lekkich samolotów pojawiła się również w Kijowie. W 1991 r. Niemcy mogli po raz pierwszy latać na lotniach na lotnictwie Ultralekkiego Lotnictwa w Antonowie. Goście byli pod wrażeniem i doradzono im rozpoczęcie eksportu do Europy. Wkrótce stało się jasne, że przedsiębiorstwo państwowe nie może konkurować na międzynarodowym rynku motolotni. Konieczna była aktualizacja modeli raz na dwa lata, a ten okres w systemie Ministerstwa Przemysłu Lotniczego był wymagany tylko na odbiór materiałów. Dlatego kilku pracowników opuściło Antonow i założyło firmę Eros.

Pierwszy warsztat został wyposażony w pustą salę sprzętową SZR na Podolu. Oprócz lotni stworzyli spadochrony ratunkowe, paralotnie i skrzydła do motoszybowców. Trudny czas dla kraju był udany dla nowej firmy. Eksportowane lotnie kosztowały ponad 1000 USD, a średnia pensja wynosiła poniżej 50 USD. Wysoka rentowność umożliwiła utrzymanie stosunkowo niskich cen i zdobycie pozycji na rynku w ciągu dwóch do trzech lat. W 1994 r. Setny lotnia został wysłany do Anglii.

W latach 90. reputacja Aerosu opierała się na szybkim sprzęcie sportowym. Szkolenie inżynierów Antonovskaya pozwoliło na opracowanie modeli o wysokiej charakterystyce lotu, które coraz bardziej różniły się w międzynarodowych zawodach. W 1998 r. Pilot „Erosa” Oleg Bondarchuk był drugi na Mistrzostwach Świata, w 1999 r. Ustanowił trzy rekordy świata w Australii, aw 2005 r. Został mistrzem świata. Teraz sportowcy na skrzydłach Kijowa prawie co roku zdobywają nagrody. Prawie wszyscy są obcokrajowcami. Po płaskich testach na Ukrainie nowe modele Eros w górach są testowane przez szwajcarski zespół.

Obecnie Eros produkuje około 80 dyscyplin sportowych, 60 klubów (amatorskich), 50 szybowców treningowych i 100-120 skrzydeł motorycznych rocznie. Zdecydowana większość z nich jest sprzedawana za granicą: na Ukrainie dwustu wykwalifikowanych pilotów i nie więcej niż 50 sportowców, z których 70-80% lata już na Erosie. Ostatnio ten udział maleje. Płace i koszty ogólne na Ukrainie wzrosły, podczas gdy amerykańscy producenci byli w stanie obniżyć ceny dzięki wsparciu państwa. Teraz, przy niemal równych kosztach, ukraińskie lotnie konkurują z zagranicznymi ze względu na ich cechy i lepsze wsparcie serwisowe.

Jedna trzecia z 80 pracowników Erosa to inżynierowie. Ich sowieckie wykształcenie techniczne i doświadczenie w dużej produkcji lotniczej jest ważną zaletą firmy. Produkcja lotni wymaga kultury technicznej i dlatego nie było możliwe uruchomienie jej w Chinach. Nie ma tam doświadczonych pilotów i każde urządzenie musi być zakreślone po montażu. W Eros robią to sami pracownicy firmy.

Nowy produkowany przez Kijów lotnia kosztuje od 2 500 do 8 000 euro. Dla porównania: cena zagranicznego dochodzi do 10 000 euro, a używane skrzydło starego modelu można kupić za 100-200. Każde nowe urządzenie jest przeznaczone dla konkretnego klienta. Konstrukcja uwzględnia wysokość, wagę pilota i jego życzenia, jeśli mówimy o doświadczonym sportowcu. Specjaliści co roku zmieniają urządzenia i aby utrzymać swoją pozycję, firma musi stale wprowadzać ulepszenia. W niedalekiej przyszłości „Eros” - wydanie szybowca, którego rama zostanie w całości wykonana z włókna węglowego.

Produkcja

Rysunek

Lotnia na ziemi wygląda inaczej niż w powietrzu. Rama przybiera pożądany kształt tylko pod naciskiem. Umiejętność projektanta polega na wstępnym obliczeniu prawidłowej pozycji części.

Poszycie

Rysunek jest przenoszony na tkaninę za pomocą przezroczystych plastikowych szablonów. Podszewka każdego urządzenia składa się z 5-6 specjalnych rodzajów tkanin od 2-3 europejskich producentów.

Montaż ramy

Rury do ram szybowców Eros są produkowane we Włoszech i na Tajwanie. Gatunek zastosowanego metalu jest krytyczny, co oznacza jego wagę i wytrzymałość.

Siergiej Siergiejew

zastępca dyrektora marketingu

Lotnia jest dostępna dla początkujących w tym sensie, że nie wymaga żadnych specjalnych danych fizycznych. Wszyscy tu jesteśmy chorzy, mówię poważnie. Prawie 80% lotni to ludzie, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli dostać się do dużego lotnictwa. Jednocześnie daj każdemu z was pół roku dobrego aparatu, możliwość jeżdżenia na zawodach - a ty możesz osiągnąć poziom pierwszej setki światowego rankingu.

Zdjęcie: Anya Garienchik

Obejrzyj wideo: Czy UKRAINA podbije KOSMOS? (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

W Moskwie otworzył punkt z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar
Ciekawe

W Moskwie otworzył punkt z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar

Twórcy Beer Happens Timur Abuzyarov i Roman Vorotnikov otwierają nowy projekt sieciowy - są to punkty z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar. Pierwsza instytucja została otwarta w pobliżu Stawów Patriarchy, przedstawiciele instytucji opowiadali Life wokół. Bao + Bar Adres: st. Sadovaya-Kudrinskaya, 32s1 Telefon: +7 (499) 347-30-01 Harmonogram: od 12:00 do 00:00 Bao Classic Bao - 160 rubli Bao z jagnięciną - 200 rubli Bao z lodami, solonym karmelem i orzechami - 180 ruble Pomysł: menu Bao + Bar jest zbudowane wokół chińskiego bułki parowej Baoji.
Czytaj Więcej
Restauracja „Academy by Denis Calmiś” otwarta w Bolshaya Bronnaya
Ciekawe

Restauracja „Academy by Denis Calmiś” otwarta w Bolshaya Bronnaya

Na ulicy Bolshaya Bronnaya otworzyła się autorska restauracja Academy Denisa Calmiśa. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Współwłaścicielem projektu i szefem kuchni był były szef kuchni kawiarni „Garage” Denis Kalmysh. Kucharz wyjaśnił, że każde danie w nowej restauracji to jego „oryginalny wygląd” zdrowego odżywiania, sezonowych składników i produktów dostępnych na rynku.
Czytaj Więcej
Wnętrze tygodnia (region moskiewski): Dom wiejski
Ciekawe

Wnętrze tygodnia (region moskiewski): Dom wiejski

Kiedy klienci, rodzina z trójką dzieci, zwrócili się do Le Atelier, architekci stanęli przed wieloma trudnymi zadaniami. Ale Anastasia i Sergey nie bali się, ale raczej podjęli projekt z zainteresowaniem: według nich ograniczenia inspirują nieoczekiwane pomysły. Początkowe dane były następujące: niewielka, ale godna uwagi przestrzeń kosmiczna na autostradzie Rublevo-Uspienski bez możliwości rozbudowy i archaiczny dom na niej.
Czytaj Więcej
Zaktualizowany „Lenizdat” wydał serię z klasykami 100 rubli
Ciekawe

Zaktualizowany „Lenizdat” wydał serię z klasykami 100 rubli

Najstarsze petersburskie wydawnictwo „Lenizdat” zarobiło w nowym formacie. Teraz produkuje nie niskiej jakości fikcję, jak w ostatnich latach, ale wysokiej jakości literaturę zachodnią i rosyjską. Wśród pierwszych nakładów zaktualizowanego „Lenizdat”: klasyka w formacie kieszonkowym o minimalistycznym designie oraz książka pisarki z Petersburga Natalii Sokołowskiej „Narysuj Boga”.
Czytaj Więcej