Styl

Przewodnik po życiu: 11 projektantów odzieży i obuwia online

Usługi dostosowywania odzieży i obuwia działają głównie w dwóch kierunkach: albo stwórz prostą, ale idealnie siedzącą bazę, albo zaoferuj, że bardziej kultowa marka stanie się bardziej indywidualna. Życie wokół wybrało 11 lokalnych i zagranicznych projektów online, dzięki którym każdy może stworzyć i kupić idealną sukienkę, garnitur dla figury lub oksfordzie o odpowiednim kolorze do sznurówek i podeszew.

Iddress

Rodzaj rzeczy

Sukienki

Może się zmienić

Cięcie, kolor, materiał, detale

Ceny

Od 4 490 rubli
za prostą sukienkę z dżerseju i od 5490 rubli - z tkaniny

Czas produkcji

Pięć do dziesięciu dni roboczych

Alibek Arinov i Vadim Fedyshin tworzą kolekcje pod marką Arinovfedyshin od 2007 roku. Rok temu duet zamknął markę i skupił się na innym projekcie - projektantce sukienek online. Na Iddress możesz wybrać materiał i kolor (części sukienki można pomalować w różnych odcieniach), zmienić kształt dekoltu, długość i objętość spódnicy, a także dodać kilka detali - kołnierzyk i peplum.

Są tylko dwa materiały - koszulka, która stała się szeroko stosowana dzięki Coco Chanel i droższe tkaniny. Po utworzeniu szkicu klient musi wprowadzić swoje parametry (wysokość, klatka piersiowa i biodra). Warunkiem zamówienia jest absolutna przedpłata - można to zrobić w biurze Iddress lub za pośrednictwem portfela Qiwi - podczas gdy maksymalna cena sukienki nie przekracza ośmiu tysięcy rubli.

Sukienka według twojego gustu będzie musiała poczekać jeden lub dwa tygodnie. W Moskwie i Petersburgu zostanie dostarczony bezpłatnie kurierem, a do innych regionów kraju zostanie wysłany pocztą rosyjską. Aby nie pomylić się z rozmiarem i materiałem, możesz przyjść do biura projektowego lub zaprosić specjalistę firmy do domu. Ale jeśli sukienka nadal nie pasuje, zostanie dostosowana lub zmieniona.

„Koszula niestandardowa”

RODZAJ RZECZY

Kobiety
i koszule męskie

MOŻNA ZMIENIĆ

Krój, materiał, detale

CENY

1400 rubli
na koszulę testową, od
2500 rubli za zwykłą koszulę

DATA PRODUKCJI

Od dwóch dni
do trzech tygodni

Poszukiwanie pięknej i wygodnej koszuli może potrwać dłużej niż jeden dzień - zrozumiał to zespół banku Iżewsk, który opuścił firmę z powodu ostrej konkurencji. Chłopaki zajęli się zupełnie nową rzeczą - stworzyli projektanta koszul online. Od 2009 roku w ich usłudze „Koszula na zamówienie” można wybrać idealną koszulę damską lub męską.

Najpierw musisz wybrać tkaninę - firma używa naturalnej bawełny z Austrii, Włoch i Malezji. Jest traktowany roztworem, dzięki któremu rzeczy nie trzeba prasować po praniu. Następnie zajmują się szczegółami: od kształtu kołnierza, zamków i kieszeni po kolor rąbka dziurki i dziurki. Na koszulce można wykonać haft - z proponowanym logo lub numerem seryjnym produktu.

Tutaj warto zwrócić szczególną uwagę na pomiary: „Koszula na zamówienie” niestety nie pomoże. Firma dostarcza w Rosji za darmo (zamówienie będzie musiało czekać od kilku dni do trzech tygodni) i jest gotowa wysłać paczkę za granicę. Usługa ma elastyczne zasady: koszula może być uszyta nawet z tkaniny klienta. Ponadto na stronie można kupić gotową koszulę.

Jamajka

RODZAJ RZECZY

T-shirty

MOŻNA ZMIENIĆ

Kolor i druk

CENY

Od 550 rubli

DATA PRODUKCJI

15 minut

Główną specjalizacją Jamajki jest drukowanie wszystkiego z rzędu na koszulkach. W swoim wydaniu musisz wybrać obraz i dostarczyć go do biura firmy. Klientom oferowany jest także internetowy projektant koszulek w Megastuff.ru.

Tutaj możesz wybrać damską lub męską koszulkę, polo lub bluzę, które kupujesz luzem od rosyjskich i europejskich producentów. Każdy napis jest nakładany na górę z możliwością wyboru koloru, czcionki i rozmiaru lub wydruku. Obraz można wybrać z biblioteki „Jamajka” lub przesłać własny.

Mówią, że koszulka jest drukowana w zaledwie 15 minut i dostarczana przez kuriera w Moskwie i Petersburgu. Paczka zostanie wysłana do innych miast pocztą rosyjską; dostawa za granicę jest możliwa za 350 rubli. Nie ma jednej podobnej usługi: na przykład „1 001 T-shirt” lub „Twój wydruk”.

Afour

RODZAJ RZECZY

Buty i torby

MOŻNA ZMIENIĆ

Kolory części obuwia
i sznurowadła

CENY

Od 5 800 rubli
na buty i od 2400 rubli na torbę

DATA PRODUKCJI

Dziesięć dni

Marka obuwia Afour z Petersburga została wydana w 2009 roku, a rok później pojawił się na niej projektant obuwia online. Buty można wybierać spośród ośmiu klasycznych i neutralnych modeli - akcenty, desery i trampki. Możesz zmienić tylko w nich kolor: każdą część buta - i to jest palec u nogi, podstawa, język, pięta i podszewka - można pomalować w jednym z 12 odcieni.

Wszystkie modele mają cenę podstawową (od 5800 do 9900 rubli) i nie zmienia się wraz ze zmianą palety. Rozmiary - od 35 do 48, ale w przypadku butów w rozmiarach 46, 47 i 48 trzeba zapłacić 10 lub 20 procent kosztów pary. Buty wykonane są z prawdziwej skóry, mogą być gładkie lub pikowane - ta ostatnia prowadzi do wzrostu ceny o 790 rubli.

Afour oferuje również dwa modele toreb - listonosza za 3950 rubli i pasek za 2400 rubli, dla których możesz również wybrać kolor. Na bucie lub torbie możesz zastosować aplikację zgodnie ze szkicem klienta, który będzie kosztował co najmniej 900 rubli, lub stemplowanie - kosztuje 700 rubli.

Zaczną robić wszystko w fabryce w Petersburgu po pełnej przedpłacie zamówienia i obiecują wyprodukować je za dziesięć dni. Dostawa do krajów WNP odbywa się za pośrednictwem Poczty Rosyjskiej i kurierskiej.

Getwear.com

RODZAJ RZECZY

Dżinsy, Capri, szorty

MOŻNA ZMIENIĆ

Model, materiał, akcesoria, dopasowanie, otarcia

CENY

Od 99 dolarów

DATA PRODUKCJI

21 dni razem
z dostawą do Rosji

Getwear to usługa tworzenia idealnych dżinsów. Musisz wybrać model - jest chłopak, flara i chudy; wtedy tkanina jest gęsta lub jasna, ciemna lub jasna; a także akcesoria - guziki i zamki. W razie potrzeby możesz dodać łatkę z biblioteki projektanta lub sztucznie starzyć spodnie: podrzeć je na trzy różne sposoby lub poplamić białą farbą.

Dżinsy będą szyte w standardowych rozmiarach lub według indywidualnych standardów i dostarczone w ciągu pięciu dni kurierem lub trzech tygodni pocztą. Design może być wybrany spośród już stworzonych przez klientów. Możesz także wystawić swój model na sprzedaż: w przypadku zakupu twórca otrzymuje od 5 do 10 dolarów.

Buty drapieżne

RODZAJ RZECZY

Buty

MOŻNA ZMIENIĆ

Model, kształt palca, pleców i pięty, kolor, tekstura, detale

CENY

Od 169 euro

DATA PRODUKCJI

Cztery tygodnie
z dostawą do Rosji

Podczas gdy Afour specjalizuje się w butach męskich, które można zamawiać w małych rozmiarach, Shoes of Prey koncentruje się na butach damskich. Firma została utworzona przez prawniczkę i dwóch pracowników Google w 2009 roku. Nie ma siedziby w Europie ani w USA, ale w Australii, ale ma rosyjską wersję, a nawet salon wystawowy w Moskwie.

Internetowy projektant sugeruje wybór jednego z 12 modeli: są to mieszkania z oksfordzie na płaskiej podeszwie oraz buty z obcasami lub klinami o różnych wysokościach. Następnie klient wchodzi do projektanta 3D, w którym możesz spędzić ponad godzinę. Buty of Prey dają możliwość zmiany charakteru palca, pleców i pięty. Następnie możesz wybrać teksturę i kolor każdego elementu: może to być skóra błyszcząca, wężowa lub matowa, zamsz, krótkie futro, jedwab i bawełna. Istnieje nawet materiał dla wegan - PCV, który powstaje w etycznej produkcji. Strona zawiera szczegółowe przewodniki dotyczące projektowania, wyboru materiałów i rozmiarów. Wymyślony model jest dostarczany na całym świecie za darmo.

Burberry na zamówienie

RODZAJ RZECZY

Trencze

MOŻNA ZMIENIĆ

Model, materiał
i kolorowe szczegóły

CENY

Od 2 tysięcy dolarów

DATA PRODUKCJI

Nieznany
(brak dostawy do Rosji, ale można ją zamówić za pośrednictwem pośredników)

Luksusowe marki, jedna po drugiej, zaczynają rozszerzać się w sferę indywidualnego krawiectwa: Alexander McQueen i Gucci zaczęli szyć kostiumy na zamówienie - i to tylko najnowsze wiadomości. Głównymi innowatorami wśród współpracowników są Burberry: dwa lata temu brytyjska marka prowadzona przez Christophera Baileya uruchomiła projektanta internetowego trenera Burberry na zamówienie.

Tutaj możesz wybrać model płaszcza przeciwdeszczowego, a marka ma co najmniej sześć, dodać do niego skórzane rękawy lub rękawy w nitach, wymyślić kolor kołnierza i podszewki, zdecydować, czy potrzebujesz mankietów i paska, wpisać inicjały monogramu - i gotowe. Cena trencza zaczyna się od 2 tysięcy dolarów i może wzrosnąć czterokrotnie. Burberry dostarcza paczki do Kuwejtu, Litwy i Tajwanu, ale nie do Rosji, chociaż wiemy, jak obejść to ograniczenie.

Konstr

RODZAJ RZECZY

Sukienki, topy, spódnice, legginsy

MOŻNA ZMIENIĆ

Model i wydruk

CENY

Od 95 dolarów

DATA PRODUKCJI

Trzy tygodnie (dostawa do Rosji)

Constrvct jest dość prosty. Kupujący wybiera trójwymiarowy model sukienki, topu, spodni lub spódnicy, przesyła dowolne zdjęcie (zdjęcia z iPhone'a są mile widziane) i umieszcza je na wydruku. W tym procesie możesz wybrać standardowy rozmiar lub wprowadzić własne parametry: wtedy projektant pokaże, jak obraz będzie wyglądał na modelu według standardów klienta. Wydrukowane legginsy będą kosztować 95 USD, koszulka - 125, sukienka - 199. Za 35 USD przedmiot zostanie dostarczony do Rosji kurierem.

Indochino

RODZAJ RZECZY

Garnitury, koszule, blezery

MOŻNA ZMIENIĆ

Model, kolor, szczegóły

CENY

Od 429 dolarów za garnitur

DATA PRODUKCJI

Trzy tygodnie (dostawa do Rosji)

Indochino to internetowy projektant odzieży męskiej. Tutaj możesz zindywidualizować prawie każdy przedmiot z męskiej garderoby, ale główną specjalizacją są kostiumy.

Mechanizm jest w przybliżeniu następujący: kupujący wybiera garnitur w cenie od 429 do 599 dolarów i zaczyna go zmieniać na swój własny sposób. Możesz zmienić kształt klap i kieszeni, liczbę boków i guzików, kolor podszewki i monogram po wewnętrznej stronie kurtki.

Wadą Indochino jest to, że nie pokazuje garnituru, który już został zmieniony - kupujący zobaczy go dopiero po otrzymaniu zamówienia. Okazuje się, że projektant raczej zastępuje krawca, niż umożliwia wymyślenie idealnego garnituru. Zamówienie zostanie dostarczone za cztery tygodnie do dowolnego miejsca na świecie za darmo.

Nikeid

RODZAJ RZECZY

Trampki

MOŻNA ZMIENIĆ

Model, kolor, szczegóły

CENY

Od 129 dolarów

DATA PRODUKCJI

Cztery tygodnie
(Nie ma dostawy do Rosji, ale można ją zamówić za pośrednictwem pośredników)

Nike Sportswear jest pionierem w dostosowywaniu rzeczy. Usługa NikeID została uruchomiona w 1999 roku i od samego początku sugerowała zmianę trampek na gust klienta. Od tego czasu nic się nie zmieniło, poza tym, że jest więcej modeli butów.

Teraz NikeID pozwala zmieniać kolory części butów do biegania i koszykówki, a także dodawać monogramy do języków butów. Ponadto tenisówki można wykonywać w kolorach konta innego użytkownika na Instagramie. Istnieją setki studiów NikeID na całym świecie: Tak jak w przypadku Burberry Bespoke, NikeID nie dostarczył jeszcze do Rosji.

Converse Zaprojektuj własne

RODZAJ RZECZY

Trampki

MOŻNA ZMIENIĆ

Model, kolor, szczegóły

CENY

Od 70 dolarów

DATA PRODUKCJI

Cztery tygodnie
(Nie ma dostawy do Rosji, ale można ją zamówić za pośrednictwem pośredników)

Kolejna usługa dostosowywania butów znanej marki. Tutaj możesz wybrać jeden z podstawowych modeli trampek Converse - wysoki lub niski Chuck Taylor - i zmienić kolory ich palców, podstawy, języka, pięty i wnętrza, a także odcień nitów i szwów. Na tym nie kończą się możliwości zaprojektowania własnego: projektant ma kilka serii nadruków, które można wydrukować na butach: postacie z Mrocznego rycerza, rysunki z czaszkami i inne obrazy w duchu marki. Dostawa odbywa się tylko w USA, więc mieszkańcy innych krajów, którzy chcą zapłacić mniej niż 100 USD za wymarzone tenisówki, będą musieli skorzystać z jednej z usług wysyłki.

Popularne Wiadomości

Kategoria Styl, Następny Artykuł

Zaplanuj dla przyjemności
Dobry nawyk

Zaplanuj dla przyjemności

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu - o tym, dlaczego ważne jest dodawanie do pamiętnika nie tylko spotkań roboczych, ale także małych (i dużych) przyjemności. Anastasia Derbasova, redaktor naczelna Huntflow W ciągu ostatnich kilku lat dużo pracowałem i aby nie stracić zmysłu obciążenia, wymyśliłem własny motywator: „Płonący termin nie przeszkadza hedonizmowi”.
Czytaj Więcej
Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie
Dobry nawyk

Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Masza Shatalina, redaktorka sekcji „Dom” i „Dzieci” Wszyscy wiedzą o tym, że w weekend trzeba całkowicie się przełączyć, zrelaksować i odzyskać jak najwięcej przed nowym tygodniem pracy. Ale często sobotę i niedzielę spędza się na sprzątaniu domów, przeglądaniu i przeładowywaniu rzeczy oraz zakupach artykułów spożywczych w supermarkecie.
Czytaj Więcej
Trzymaj gadżety w porządku
Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów. Denis Mateev Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować na pełnych obrotach, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów.
Czytaj Więcej
Noś kosmetyki w próbnikach
Dobry nawyk

Noś kosmetyki w próbnikach

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dziś rozumiemy, jak złożyć przydatną i kompaktową kosmetyczkę na każdą okazję, minimalizując jej zawartość. Tekst Julia Radkevich Ekaterina Slyadneva autorka kanału telewizyjnego Beauty for 300 Nie bój się prosić o próbki narzędzi, które lubisz.
Czytaj Więcej