Pytanie robocze

Omów wynagrodzenie, poszukaj pracy na temat znajomości i rozwiąż inne problemy robocze

Z pomocą ekspertów Life wokół odpowiedziało na wiele ważnych pytań roboczych. Przypominamy najciekawsze z nich.

Czy muszę odbierać połączenia służbowe i sprawdzać pocztę na wakacjach?

Pilne letnie pytanie: czy warto pozostać w kontakcie ze współpracownikami i klientami nawet na plaży, czy lepiej całkowicie odłączyć się od pracy. Zastanawiamy się, co zrobić lepiej i co zrobić, jeśli musisz być zawsze online.

Co powiedzieć na rozmowie, jeśli często zmieniałeś pracę?

Kandydaci, którzy często zmieniają pracę, często budzą podejrzenia wśród pracodawców - znalezienie nowej pracy może być trudniejsze. Życie wokół nauczyło się wyjaśniać niespójność w wywiadzie i czy warto kłamać.

Co zrobić, jeśli usiądą w pracy?

Nie wszyscy mieli szczęście z kolegami: niektórzy z nich są wrogo nastawieni, ingerują w ich pracę, robią skąpe uwagi i narzekają na szefów bez większego powodu. Eksperci wyjaśniają, jak rozładować sytuację.

Nie trzeba dodawać, że rozważasz ofertę innej firmy?

Eksperci spierają się na delikatny temat: czy warto informować władze o propozycji konkurentów? Czy może to prowadzić do kontrpropozycji ze wzrostem wynagrodzeń lub przedwczesnego zwolnienia? Artykuł zawiera kilka scenariuszy rozwoju sytuacji.

Jaka jest normalna częstotliwość wyjściowa przerwy na dym?

Niektórzy pracownicy używają przerwy na palenie, aby się zrelaksować, zrelaksować i przedyskutować problemy w nieformalnym otoczeniu. Jednocześnie wydaje się, że ich niepalący koledzy pracują dla palących. Kierownictwo firmy mówi, jak odnoszą się do przerw w pracy podwładnych.

Co odpowiedzieć na prośbę rekrutera „Powiedz mi o sobie”?

Jedno z najczęstszych pytań podczas wywiadu, które powoduje wiele trudności. Eksperci mówią, jak prawidłowo zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy.

Jak uzyskać wywiad przez telefon lub
na skype?

Wywiady na Skype mogą być przerywane przez problemy z komunikacją, a także nagły atak kota. Eksperci mówią, jak uniknąć takich nieprzyjemnych niespodzianek.

Czy warto rozmawiać o wynagrodzeniach z kolegami?

Czasami pracownicy na podobnych stanowiskach otrzymują zupełnie inne pieniądze,
a omawianie pensji z kolegami może cię zdenerwować lub postawić przeciwko tobie. Eksperci mówią, jak odpowiedzieć na pytania dotyczące pieniędzy, aby nie zepsuć związku.

Jak przestać ciągle myśleć o pracy?

Kilka wskazówek dla tych, którzy nadal zastanawiają się nad problemami zawodowymi nawet w domu w weekendy i na wakacjach. Eksperci uważają, że czasem warto oderwać się od biurowych zmartwień i zrelaksować się.

Popularne Wiadomości

Kategoria Pytanie robocze, Następny Artykuł

Jak przestać ciągle myśleć o pracy?
Pytanie robocze

Jak przestać ciągle myśleć o pracy?

Co tydzień Life around odpowiada na pytania dotyczące pracy. Tym razem zapytali ekspertów, jak dowiedzieć się, jak przejść z pracy na czas wolny - na wakacjach, w weekend lub po prostu wieczorem po dniu pracy. Ivan Rubtsov zastępca dyrektora generalnego ds. Pracy z kluczowymi klientami, Krok Najbardziej kardynalnym sposobem jest nauczenie się, aby nie dostrzegać problemów ani trudności w pracy zbyt emocjonalnie i na pamięć.
Czytaj Więcej
Promotor muzeum, redaktor i reżyser - jak pozostać w kontakcie i nie stracić zmysłów
Pytanie robocze

Promotor muzeum, redaktor i reżyser - jak pozostać w kontakcie i nie stracić zmysłów

W maju operator komórkowy Yota zapytał klientów, dlaczego go wybrali. „Nie ma żadnych taryf do załatwienia”, „Ponieważ jest to jedyna kobieta-operator”, „Istnieje nieograniczony telefon komórkowy, który pokazuje mamie, że jestem ciepło ubrany” - różni ludzie mówili mi, co jest dla nich ważne. Najfajniejsze hasła możesz zobaczyć w telewizji i na ulicach Jekaterynburga.
Czytaj Więcej
Dlaczego pojawiają się seksistowskie prace?
Pytanie robocze

Dlaczego pojawiają się seksistowskie prace?

W zeszłym tygodniu wszyscy odkryli, że istnieją 23 rodzaje uśmiechów. Nową wiedzę uzyskano nie z reklamy pasty do zębów, ale z opisu stanowiska opublikowanego przez pracownika agencji rekrutacyjnej Penny Lane Personnel na jej stronie na Facebooku. W związku z wakatem przedstawiciela firmy całą uwagę przywiązuje się nie do osobistych cech kandydata, ale do jego wyglądu, w szczególności jego uśmiechu.
Czytaj Więcej
Co napisać w liście motywacyjnym?
Pytanie robocze

Co napisać w liście motywacyjnym?

Życie z pomocą ekspertów nadal znajduje odpowiedzi na pytania robocze. Tym razem nauczyliśmy się pisać list motywacyjny do CV. Tatyana Baskina Zastępca dyrektora generalnego Ankor HR Holding Szczyt popularności listów motywacyjnych na rosyjskim rynku HR miał miejsce w latach 90.
Czytaj Więcej