Projekty specjalne

Kombinezon i usta z lat 90.: Jakie trendy wściekają stylistów i wizażystów

Każdego sezonu wprowadza się wiele trendów, z których wiele się nie łączy. Jednocześnie dowcipne rzeczy nie są tanie, aw następnym sezonie ryzykują, że staną się nieistotne. We wspólnym artykule z „Passage” stylistka i wizażystka z Jekaterynburga opowie Ci, które trendy trafiają do wielu, a które są odpowiednie tylko na wybiegi, a także zaprosi Cię do bezpłatnych zdjęć w centrum handlowym 27 lipca.

Irina Korionova

stylista

- W sezonie wiosna-lato 2019 jest ponad 35 trendów i normalne jest, że nie wszystkie są odpowiednie dla wszystkich. Zanim kupisz coś, co lubisz, musisz zrozumieć, jakie szanse ma to w twojej garderobie i stylu życia. Najbliżej mnie są totalnie białe i całkowite beżowe - obrazy od stóp do głów w kolorze białym i beżowym, rowery, bawełniana szydełkowa koronka, groszek i plisowanie. Te trendy mogą wejść do niemal każdej codziennej garderoby prawdziwej osoby i pozostać w niej przez jakiś czas. Podoba mi się również trend na skórze, ale nie jestem gotowy, aby ubrać go od stóp do głów. W sieci występuje ciekawy trend, ale jego wdrożenie jest dość trudne. Chociaż nie rozumiem, jaki rodzaj siatki chciałbym mieć w swojej garderobie.

Nie wszyscy rozumieją, że pojęcie „drogi” niekoniecznie obejmuje złoto i futra, a „seksualnie” - ciasne rzeczy

W związku z tym Nie lubię trendów, które trudno wdrożyć w codziennej garderobie - są to motywy etniczne z grzywką i skomplikowanymi wzorami, maksymalnie puszyste spódnice i marszczenia, duże tekstylne kwiaty, motywy pianki. Takie rzeczy nie zawsze są w nich odpowiednie i niewygodne.

Od moich klientów otrzymuję głównie standardowe zapytania. Każdy chce wydawać się szczuplejszy i wybierać dobrze dopasowane, reprezentacyjne rzeczy. Pewnego razu miła dziewczyna o dobrej figurze, przygotowująca się do ślubu, poprosiła mnie o wybranie takiego stroju „aby wszyscy moi przyjaciele i krewni umarli z zazdrości”. Takie pragnienia są zrozumiałe, to kolejna sprawa, że ​​nie wszyscy rozumieją, że pojęcie „drogi” niekoniecznie obejmuje złoto i futra, a „seksualne” oznacza ściśle dopasowane rzeczy.

Jeśli żądanie klienta nie zgadza się z moimi poglądami, w żadnym wypadku nie odrzucam go. Bardzo często osoba po prostu nie próbowała nosić rzeczy o nowoczesnym kroju i potrzebuje przerwy, aby przymierzyć i pomyśleć o nowych zdjęciach. Jedna z moich klientów przez cały czas chciała podkreślić godność swojej figury za pomocą obcisłych sukienek i krótkich spódnic. Ale znaleźliśmy wspólny język: zostawiliśmy długość mini i wybraliśmy bardziej odpowiedni, nieoczywisty krój.

Wszystko może inspirować udany wizerunek, nie tylko magazyny o modzie. Dla mnie to podróże, książki i filmy. Bardzo lubię autobiografie, takie jak The Rockatman o Eltonie Johnie, które ostatnio oglądałem. Uwielbiam, kiedy autorytatywne domy mody, takie jak Gucci, tworzą kostiumy do filmów. I komunikacja! Spotkania i kursy mistrzowskie z profesjonalistami w świecie mody dają impuls do rozwoju stylu.

Konstantin Garagulya

wizażystka

- Głównym trendem w makijażu jest dziś naturalność. Jest odpowiedzialny za półprzezroczysta skóra, delikatne tekstury, luźna warstwa tonalnych produktów, piegi i indywidualne cechy każdej osoby. Coraz popularniejsze stają się produkty wielofunkcyjne, których można używać jednocześnie jako pomadki, cienie do powiek i różu. Wybierz z odcieni brązowy, podkreślający letnią opaleniznę i złoty brzoskwiniowy rumieniec, odświeżający i odmładzający skórę. Ten trend jest mi najbliższy. Moja polityka makijażu dla klienta to po prostu naturalność. Wierzę, że każda dziewczyna jest indywidualna i piękna na swój sposób. Nie lubię robić tego samego schematu makijażu dla każdej osoby - muszę pracować z każdą dziewczyną w specjalny sposób, aby podkreślić prawdziwe piękno i rysy twarzy.

Nie rozumiem, dlaczego dziewczynki uczą się szyć fartuchy w szkole, ale nie uczy się umawiać się na randki i rozmawiać

Nie podoba mi się powrót lat 90. Są to gęste brązowe produkty, kontur wargi, brokat i metal są wyraźnie wykreślone powyżej naturalnego kształtu. Moim zdaniem taka fala jest sprzeczna z falą naturalności i wyjątkowości każdej osoby.

Ostatecznie powinieneś czuć się komfortowo w określonym makijażu w pewnym momencie. Dlatego makijażyści wykonujący super-seksowny makijaż graficzny nie będą mniej potrzebni. Dla każdego specjalisty jest klient. Teraz rynek jest tak rozwinięty, że ludzie wybierają artystów makijażu i innych mistrzów dla własnych uczuć. Na przykład wybrałem dentystę. Uspokaja mnie i uspokaja, w środku czuję się swobodnie. Podobnie ludzie są kierowani w branży kosmetycznej. To sfera wizualna, wszyscy mamy Instagram, na którym możesz zobaczyć pracę i dowiedzieć się, czy reagują w tobie.

Przed rozpoczęciem makijażu zawsze spędzam długą rozmowę z klientem: dowiaduję się, co by chciał, jak on to wyobraża. Następnie szukam referencji i wyjaśniam, co dokładnie lubię na zdjęciu w Internecie - makijaż lub rysy twarzy modelki. W końcu często mi mówią: „Ufam ci, rób, co widzisz” - mam szczęście, nie było błędów. W trakcie tego procesu możemy coś dostosować, ale jest to logiczne.

Inspiracje oglądam na Pinterest. I po prostu stara się żyć i cieszyć się życiem - to bardzo inspirujące. Rób, co chcesz, słuchaj muzyki, oszczędzaj pisklęta na ulicy, prowadź samochód, idź na wystawy.

Teraz jestem bardzo dumny z rosyjskich artystów makijażu: moi koledzy zwracają większą uwagę na trendy i monitorują rynek zachodni. Ale mamy różne podejście do pracy z europejskimi wizażystami: jesteśmy bardziej skoncentrowani na kliencie i chcemy przewidywać oczekiwania. Wiem, że w Nowym Jorku rosyjscy wizażyści są bardzo doceniani - są bardzo techniczni, potrafią pracować z wyrafinowanymi klientami i wykonywać swoją pracę bezbłędnie.

Radzę brać udział w warsztatach i konsultacjach makijażystów, gdy tylko jest to możliwe. Takie są obecnie prowadzone przez wiele marek. Oprócz zapoznania się z trendami pomagamy radzić sobie z klasycznymi codziennymi trudnościami, które napotyka każda dziewczyna: ton nie spada, cienie się staczają. Nie rozumiem, dlaczego dziewczynki uczą się szyć fartuchy w szkole, ale nie uczą się umawiać na randki, wywiady i wakacje.

Letni dzień piękna

 27 lipca od 15:00 do 18:00 | Zerowy poziom centrum handlowego „Pasaż”

 Darmowe ekspresowe obrazy od Iriny Korionowej, Konstantina Garaguli, a także Kenana i Siergieja Lyubimowa z Moskwy.

 Musisz umówić się wcześniej. Zgłoszenia są przyjmowane w dyrektywie „Passage” na Instagramie w formacie: imię i nazwisko oraz telefon.

materiał przygotowany przy wsparciu

Popularne Wiadomości

Kategoria Projekty specjalne, Następny Artykuł

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu
Chmura wiedzy

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu

„Genius: The Natural History of Creativity” Brytyjski naukowiec Hans Eisenck, autor testu IQ, balansuje na granicy psychopatologicznych cech twórczych osób i geniuszy. Hans przeprowadził wiele badań i doszedł do pewnych wniosków. Po pierwsze, tylko w 15% przypadków genialność wiąże się ze zmianami fizjologicznymi.
Czytaj Więcej