Hack życia

Jak zwiększyć wydajność dzięki papierowi

Wraz z pojawieniem się ogromnej liczby gadżetów zwyczaj zapisywania swoich pomysłów i planów w notatniku stał się już prawie przeszłością. Łatwiej jest używać smartfona, który jest zawsze pod ręką. Notatki papierowe są często gubione, ale trudniej je usystematyzować, a jeśli pismo autora jest dalekie od ideału, czytanie ich współpracownikom będzie problematyczne. Ale okazuje się, że staromodny sposób utrwalania myśli jest bardzo przydatny. Profesor Uniwersytetu Georgetown i autor Deep Work, Cal Newport, rehabilituje zapomniane zeszyty.

Nagrywaj myśli ręcznie,
aby je ulepszyć przemyśl

Twierdzi, że pisanie na papierze pozwala zmaksymalizować koncentrację na problemie i znacznie zwiększyć wydajność. Według badań uczniowie, którzy nagrywają wykłady na papierze, a nie na komputerze, lepiej zdają egzaminy, a dzieci, które uczą się pisać ręcznie, lepiej zapamiętują listy.

Niektóre firmy zachęcają pracowników do zapisywania swoich myśli w notatniku. Jest to na przykład producent toreb i portfeli z Denver Winter Session. Według założycieli firmy, takie notatki pomagają głębiej zastanowić się nad otrzymanymi informacjami i poprawić jakość pracy.

Rysując na papierze, możesz używać różnych sposobów przedstawiania informacji - w formie diagramów, tabel, znaków konwencjonalnych. Dzięki temu sytuacja wydaje się bardziej oczywista, a rozwiązanie problemu łatwiejsze do znalezienia. Najważniejsze jest, aby pomysł, który został wymyślony na serwetce lub kartce papieru, w bardziej niezawodnym miejscu, abyś nie zapomniał o tym później.

Obejrzyj wideo: 6 MODYFIKACJI NA TELEFONY z ANDROIDEM! (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Hack życia, Następny Artykuł

Zaplanuj dla przyjemności
Dobry nawyk

Zaplanuj dla przyjemności

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu - o tym, dlaczego ważne jest dodawanie do pamiętnika nie tylko spotkań roboczych, ale także małych (i dużych) przyjemności. Anastasia Derbasova, redaktor naczelna Huntflow W ciągu ostatnich kilku lat dużo pracowałem i aby nie stracić zmysłu obciążenia, wymyśliłem własny motywator: „Płonący termin nie przeszkadza hedonizmowi”.
Czytaj Więcej
Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie
Dobry nawyk

Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Masza Shatalina, redaktorka sekcji „Dom” i „Dzieci” Wszyscy wiedzą o tym, że w weekend trzeba całkowicie się przełączyć, zrelaksować i odzyskać jak najwięcej przed nowym tygodniem pracy. Ale często sobotę i niedzielę spędza się na sprzątaniu domów, przeglądaniu i przeładowywaniu rzeczy oraz zakupach artykułów spożywczych w supermarkecie.
Czytaj Więcej
Trzymaj gadżety w porządku
Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów. Denis Mateev Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować na pełnych obrotach, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów.
Czytaj Więcej
Noś kosmetyki w próbnikach
Dobry nawyk

Noś kosmetyki w próbnikach

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dziś rozumiemy, jak złożyć przydatną i kompaktową kosmetyczkę na każdą okazję, minimalizując jej zawartość. Tekst Julia Radkevich Ekaterina Slyadneva autorka kanału telewizyjnego Beauty for 300 Nie bój się prosić o próbki narzędzi, które lubisz.
Czytaj Więcej