Przewodnik

Jak wynająć dom letni na lato

Jeśli zdecydujesz się na wynajem wiejskiego domu na lato, teraz nadszedł czas, aby to zrobić. Wyszukani najemcy zaczynają szukać opcji w lutym-marcu, choć do tego czasu większość ofert nie ma czasu na wejście na rynek. Szczyt sezonu to kwiecień: możesz wybrać prawie każdy dom wiejski, w oparciu o preferencje i możliwości finansowe. Istnieje wiele opcji, ale najlepsze są szybko rozbierane na części.

Wyszukiwanie domu

Możesz znaleźć odpowiedni dom zarówno niezależnie, jak i przy pomocy agenta. Niedrogie i niedrogie opcje, możesz łatwo znaleźć samemu. Przede wszystkim rozmawiaj z krewnymi i przyjaciółmi, deklaruj swoje intencje w sieciach społecznościowych. Możliwe, że dzięki znajomym będziesz mógł znaleźć odpowiedni dom, a jednocześnie nie będziesz musiał płacić prowizji agentowi. Często ze znanymi właścicielami możesz uzgodnić wszystko (warunki wynajmu, metody płatności, dodatkowe opcje, takie jak sadzenie pietruszki na stronie itp.) Słowami, bez zawierania jakichkolwiek umów.

Możesz także wyszukać dom w bazie reklam w Internecie. Najpopularniejszym źródłem jest strona z ogłoszeniami CIAN. Oferty na Tsian są agencjami, czyli nie od właścicieli, ale jest to największa baza ogłoszeń w Moskwie i regionie moskiewskim.

Istnieje wiele alternatywnych źródeł: strony sklasyfikowane „Avito.ru-Real Estate”, „Doski.ru”, „Mail.ru-Real Estate” i inne. Najczęściej pośrednicy umieszczają tam również reklamy (zarówno prywatni handlowcy, jak i pracownicy agencji nieruchomości). Jednak oferty właścicieli są również rzadkie.

Prowizja agencyjna wynosi od 30% do 100% miesięcznego czynszu. W przypadku niedrogich i średnich cen za usługi agenta płaci najemca. Właściciel często płaci za mediację przy dostawie drogiego domu i przez długi okres (od sześciu miesięcy). Usługi pośredników w obrocie nieruchomościami są w większości przypadków tańsze niż usługi agencji.

Nie trzeba wynajmować nieruchomości, aby szukać niedrogiej opcji z tak dużą ilością ofert agencji - wystarczy zadzwonić na konkretną reklamę. Jeśli szukasz domu w elitarnym segmencie rynku, warto skontaktować się z agentami z prośbą o znalezienie opcji dla Ciebie.

Oferty i ceny

Najtańsze oferty w najbliższej strefie obwodu moskiewskiego (w odległości 20–25 kilometrów od obwodnicy Moskwy) - od 22 tysięcy rubli miesięcznie. Tańsze, jeśli chcesz, możesz znaleźć (za 15-17 tysięcy), ale zwykle takie domy są albo dalekie i niewygodne, albo gorsze od większości ofert jakości.

Większość domów do wynajęcia jest oferowanych w przedziale od 35 do 100 tysięcy rubli; są one dostępne niemal we wszystkich kierunkach w pobliżu Moskwy. Z reguły są to drewniane lub ceglane domy we wsiach, stowarzyszeniach ogrodniczych i spółdzielniach wiejskich. Zwykle ma najbardziej potrzebne: dwie lub trzy sypialnie, łazienkę lub prysznic z ciepłą i zimną wodą, kuchnię, na działce znajduje się miejsce na samochód i altana.

W tak zwanej klasie biznesowej ceny zaczynają się od 150 tysięcy rubli. Za te pieniądze możesz wynająć dom w wiejskiej wiosce o powierzchni 200-250 metrów kwadratowych z trzema lub więcej sypialniami, wysokiej jakości naprawami i nowymi meblami. Ponadto domy te mają zwykle kominek, saunę lub basen.

Koszt domów w elitarnym segmencie zaczyna się od 250 tysięcy rubli. Najdroższe domy oferują do dziesięciu kilometrów od obwodnicy Moskwy w cenie 500-900 tysięcy rubli miesięcznie. Tutaj zestaw parametrów nie jest ograniczony, jak zawsze w przypadku drogich nieruchomości: duże parkingi, piwnice, ogrody zimowe, sale kominkowe, biblioteki i sale lekcyjne, siłownie, sauny i ogromne baseny w takich domach nie są niczym niezwykłym.

Umowa najmu

Podczas inspekcji domu i negocjacji z właścicielami musisz dowiedzieć się, czy cały dom jest na wynajem, czy tylko jego część. Nie zapomnij zapytać właścicieli, czy w pobliżu są sklepy, rynek, apteka, szpital i posterunek policji.

Domy na lato zwykle wynajmują na cztery do pięciu miesięcy, o ile to możliwe - od początku maja do końca września. Jeśli chcesz wynająć na krótszy okres, należy to również omówić z właścicielami. Kolejnym tematem do dyskusji jest harmonogram i sposób dokonywania płatności, najczęściej strony uzgadniają miesięczną płatność, jest to wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Przy wynajmie domu letniego sporządzana jest umowa. Okres najmu, koszt wynajmu na miesiąc i kwota kaucji są tam określone (następnie są brane pod uwagę przy dokonywaniu płatności za pierwszy miesiąc lub pozostają u właściciela, jeśli najemca zmieni zdanie). Zwykle, podobnie jak w przypadku mieszkań, najemca płaci jednocześnie za dwa miesiące wynajmu domu, ale nikt nie anulował relacji międzyludzkich, więc możesz spróbować negocjować z właścicielami w sprawie deponowania pieniędzy na jeden miesiąc: w końcu mówimy o znacznych kwotach.

Umowa określa również liczbę mieszkańców, możliwość trzymania zwierząt w domu i na działce. Nie jest nie na miejscu ustalanie nie tylko zasad życia na terenie, ale także zasad korzystania ze strony: czy możesz z niego korzystać i jak dokładnie - po prostu zrelaksować się i usmażyć kebaby lub sadzić kwiaty, kto zajmie się ogrodem, kosi trawnik i podlewa ogród, czy możesz Korzystasz z innych budynków na stronie.

Maria Żukowa

Pierwszy zastępca dyrektora MIEL-Rent

Warto początkowo zdecydować o maksymalnej cenie, jaką jesteś gotów zapłacić za letni wynajem domu. Podczas wyszukiwania oczekiwania dotyczące stosunku jakości do ceny mogą ulec zmianie. Musisz być przygotowany na to, że będziesz musiał wziąć pod uwagę mniej popularne kierunki i odejść od MKAD, bądź być gotowym zapłacić więcej lub zmniejszyć wymagania jakościowe dla mieszkań. Ale w każdym razie najlepiej zacząć z wyprzedzeniem szukać wiejskiego domu na letnie wakacje, aby spokojnie określić kierunek, oddalenie od Moskwy, cenę i cechy domu i działki. Im bliżej lata, tym mniej niedrogie i płynne opcje pozostają na rynku, tym wyższe są stawki czynszu za pozostałe oferty.

Tatyana VarvarinaSzef biura Prospekt Mira biura wynajmu mieszkań INCOM Real Estate

Przy wynajmie nieruchomości podmiejskich klienci zazwyczaj preferują kierunki, w których wygodnie jest dostać się do miejsca pracy lub stałego miejsca zamieszkania, a także próbują wybrać obszary, w których mieszkają ich przyjaciele lub krewni. Jeśli ludzie, na przykład, stale mieszkają na północy stolicy, wolą wynajmować nieruchomości podmiejskie w pobliskich obszarach. Kolejnym czynnikiem determinującym są zainteresowania klientów. Na przykład, jeśli ktoś lubi spędzać wolny czas na wodzie (jazda skuterem, żeglowanie w łodzi), rozważy oferty w obszarze, w którym znajdują się duże zbiorniki wodne, na przykład w rejonie Pirogowskiego, zbiornika Klyazma.

Jeśli chodzi o korki, mogą jeździć we wszystkich kierunkach, szczególnie w piątki i soboty. Ale niektóre trasy są bardziej bezpłatne, mają niedopuszczenia, drogi płatne, trasy omijające. Na przykład autostrada w Mińsku ma niedomówienie, istnieją drogi płatne, którymi można jechać szybciej. Równolegle do tej trasy jest rozbudowana autostrada Mozhayskoye, a po zakończeniu rekonstrukcji trasa będzie łatwiejsza. Na przykład na autostradzie Noworżskoje wykonano rozwiązanie, które również uczyniło go bardziej swobodnym.

Tekst: Maria Myagkova

zdjęcia: Cian.ru, Doski.ru

Obejrzyj wideo: Medusa: Telefon W Sprawie Wynajmu Domku Na Wakacje (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Hopes Tech: 10 najnowszych wojskowych gadżetów
Przyszłość

Hopes Tech: 10 najnowszych wojskowych gadżetów

Oculus Rift dla czołgisty, który jest wirtualną rzeczywistością do kontrolowania czołgu Hełm Oculus Rift może być używany nie tylko w grach: pewnego dnia dowiedział się, że armia norweska testuje urządzenie do własnych celów. Na poligonie wojskowym w Rennes mechanicy kierowców kontrolują czołgi w hełmach rzeczywistości wirtualnej - pozwala to uzyskać 360-stopniowy widok wokół samochodu.
Czytaj Więcej
Hopes Tech: 10 najpiękniejszych sklepów na świecie
Przyszłość

Hopes Tech: 10 najpiękniejszych sklepów na świecie

Duże sieci handlowe i deweloperzy coraz częściej zamawiają nowe sklepy i centra handlowe przez znanych architektów, oczekując, że nietypowy design przyciągnie nowych klientów. H&F dowiedział się, jak wyglądają najciekawsze sklepy na świecie. SunnyHills Confectionery LOKALIZACJA Tokio, Japonia Data otwarcia 2013 Architekt Kengo Kuma Tajwańska firma SunnyHills jest jedną z głównych sieci cukierniczych w Azji Południowo-Wschodniej.
Czytaj Więcej
People X: Secret Labs of the Future Lab w Google
Przyszłość

People X: Secret Labs of the Future Lab w Google

Google X jest ulubionym pomysłem Siergieja Brina: częściowo tajne laboratorium badawcze specjalizujące się w fantastycznych i prawie niemożliwych do zrealizowania projektach, które powinny zmienić otaczający nas świat. Na temat Google X prawie nic nie wiadomo, ale Google Glass opracowuje okulary rzeczywistości rozszerzonej i poważnie zastanawia się nad fantastycznymi pomysłami, np. Windami kosmicznymi lub latającymi deskami z „Powrót do przyszłości”.
Czytaj Więcej
Młodzi technicy: najciekawsze gadżety wystawy CES
Przyszłość

Młodzi technicy: najciekawsze gadżety wystawy CES

Consumer Electronics Show (CES) zakończyło się w piątek w Las Vegas, na którym firmy zaprezentowały swoje najnowsze produkty z zakresu elektroniki użytkowej. Oprócz gigantów technologicznych uczestniczyły w nim młode firmy. Wybraliśmy najciekawsze pomysły startupowe prezentowane na wystawie, które w przyszłości mogą zmienić świat.
Czytaj Więcej