Hack życia

Wykładowca o wczesnym wstawaniu

Życie wokół jest kontynuacją serii materiałów, w których eksperci z różnych dziedzin dają użyteczne wskazówki na temat tego, w czym są bardzo dobrzy. W nowym numerze - nauczyciel. W pracy muszą wstać wcześnie, aby spędzić pierwszą parę. Dlatego zapytaliśmy nauczyciela, jak udaje mu się zachować poranny wygląd i wydajność.


Jewgienij Barmenkow

Profesor nadzwyczajny, Wydział Zarządzania Jakością i Certyfikacji, Moskiewski Instytut Lotniczy

Jak trudno jest zmusić się, aby wstać z ciepłego łóżka wczesnym rankiem do pierwszej pary. Sytuację komplikuje przynależność do rodzaju sowy, obserwowanie sieci społecznościowych do późnych godzin nocnych i nadchodzący prysznic kontrastowy. Pragnienie leżenia przez kolejne pięć minut prowadzi do nieuchronnej katastrofy. Kilka wyczerpujących dni z powodu braku snu aktywuje potrzebę świadomego podejścia do kwestii wczesnego powrotu do zdrowia. Dla siebie zidentyfikowałem zasady, które pomogą ci szybciej się obudzić, być czujnym i energicznym.

Pozytywna motywacja. Pierwsze myśli po przebudzeniu powinny sprawić, że wyskoczę z łóżka: pyszne śniadanie, spotkanie z bliskimi, hobby, masaż, samochód, ulubiona muzyka i wiele innych. Myśli z serii „zimno”, „wcześnie”, „źle się czuję”, „dlaczego tego potrzebuję” zmuszają mnie do zmiany ustawienia alarmu na pięć minut i do nieskończoności.

Za pomocą inteligentnego alarmu. Analiza fazy snu pomaga określić optymalny czas budzenia. Przerwanie wolnej fazy snu może niekorzystnie wpłynąć na aktywność w ciągu dnia. Przebudzenie w szybkiej fazie jest łatwiejsze i daje energię do końca dnia.

Śniadanie od 07:00 do 09:00 na szczycie największej aktywności żołądka. W tym czasie rezerwy ciała są gromadzone na jeden dzień, a słodycz nie psuje figury. Bogate w kalorie pokarmy bogate w składniki odżywcze są świetne. Rano wolę owsiankę, muesli, orzechy, suszone owoce. Zaniedbanie śniadania upośledza pamięć i zmniejsza koncentrację, co jest nie do przyjęcia dla nauczyciela.

Pomóż przyjaciołom. Grzywny i wzajemny nadzór pomagają zneutralizować nocne pułapki w postaci sieci społecznościowych i iść spać na czas. Te zasady, a także prysznic kontrastowy, ćwiczenia, wietrzenie pokoju pomagają wyrwać się z ciasnego uścisku Morfeusza i kontynuować pracę do końca dnia.


Obejrzyj wideo: MIZOFONIA - ŁAGAM NIE MLASZCZ, NIE STUKAJ I NIE PSTRYKAJ (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Hack życia, Następny Artykuł

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego
Osobiste doświadczenie

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego

W ramach American Film Festival Show US! Tim Warren, producent i reżyser seriali i programów telewizyjnych w USA, przybył do Władywostoku. W „Ocean” pokazał swój film dokumentalny „School 911”. Jest to historia paragrafu 53 karetki pogotowia w miejscowości Derien (Connecticut) z populacją 20 tysięcy mieszkańców. Ten post jest jedynym w mieście, a licealiści pracują tam od 50 lat.
Czytaj Więcej
Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji
Osobiste doświadczenie

Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji

Pod koniec lutego 28-letni nauczyciel matematyki z południowych Indii wybrał się na długą wycieczkę rowerową, której celem było wyjechać do Rosji i zobaczyć Mistrzostwa Świata na własne oczy. Przez cztery miesiące Franciszek widział pięć krajów, latał, płynął i przebył 4700 kilometrów. Życie wokół spotkało podróżnika w Petersburgu (z Moskwy Franciszek przybył już bez roweru) - powiedział, jak to było.
Czytaj Więcej
Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych
Osobiste doświadczenie

Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych

Na życzenie można znaleźć wiele sieci społecznościowych w serwisach wyszukiwania: niektóre są przeznaczone do randek, inne jednoczą ludzi niektórych zawodów, a inne - wyznawców określonej religii. Istnieją dziwne sieci społecznościowe - na przykład dla zombie lub zwierząt domowych. Życie większości tych witryn jest krótkie: są one uruchamiane i, nie udało im się zdobyć wystarczającej liczby odbiorców, przestają być sieciami społecznościowymi - aktualizacje tam, jeśli się zdarzają, nie są częstsze niż kilka razy w miesiącu, a aktywni użytkownicy przechodzą na bardziej znane strony.
Czytaj Więcej