Przewodnik

5 opcji ustawienia stołu

 Alexandra Romanova

Choinka, świąteczny wystrój i piękny stół to główne warunki udanej imprezy noworocznej. Co wybrać, aby wybrać choinkę i jaki styl ozdobić mieszkanie, Life around już powiedział. Dzisiaj dowiadujemy się od Alexandra Romanova, projektantki sieci sklepów „Interior Shop” i Riviera Maison, jak ustawić stół.

Zimowa bajka


Zacznij od porcelany z koronkowymi wykończeniami i koronkowymi serwetkami przypominającymi płatki śniegu. Szklane talerze, szklanki, bonbonnieres i zderzenia będą wyglądały jak postacie z lodu. Wśród naczyń można umieścić postacie jelenia.

Najważniejsze w noworocznej bajce jest śnieg. Łatwo jest zrobić to samemu z pianek i żyłek wędkarskich. Świetnie wyglądają „bałwany” z pianek. Kolorami żywności pomaluj na nich śmieszną twarz - i gotowe. Nawiasem mówiąc, będą doskonałą alternatywą dla tradycyjnego uchwytu na wizytówki. Po prostu włóż wykałaczkę do pianki z pianką z flagą i wpisz imię gościa.

Głównym akcentem kolorystycznym naszego „śnieżnego” stołu są czerwone: serwetki, jagody jarzębiny, sztućce z jasnymi uchwytami. Dodaj do tego świece, a oto - prawdziwa bajka.

Triumf


Aby stworzyć świąteczną atmosferę przy stole, użyj naczyń wykonanych z drobnej porcelany i szkła. Złote wzory i monogramy dodadzą uroku burżuazyjnemu urokowi. Złote sztućce z uchwytami w wadze również staną się asystentami w tym. Lepiej wybrać błyszczące tkaniny - na przykład z bawełny żakardowej. Serwetki i tory stołowe mogą grać w świetle dzięki niciom Lurex. Ponownie, ostatnim akcentem będą świece.

Romans


Użyj lekkiego obrusa i serwetek. Nie przesadzaj z urządzeniami na stole, aby nie zawstydzić swojego towarzysza, dość podstawowych, najbardziej niezbędnych: łyżek, widelców, noży. Ale szklanki należy przygotować ostrożnie: z kruchego szkła, o nietypowym kształcie, z grawerem i, oczywiście, na różne napoje. Zwróć uwagę na szczegóły: pierścienie na serwetki w kształcie aniołów, koraliki na choinkę, kompozycje pięknych świeczników i świerkowych gałęzi rozłożonych z lekkim bałaganem. Rozrzucone płatki, perły i mnóstwo kokardek na romantycznym stole - zły ton. Warto wcześniej przygotować kilka niezwykłych przepisów. Na przykład sałatka z rukolą i truskawkami.

Skandynawia


Najważniejsze jest naturalność, powściągliwość, prostota i elegancja. W tekstyliach powinny być preferowane naturalne tkaniny, a główny nacisk kładziony jest na fakturę materiałów. Używaj głównie jasnych i świeżych tonów: zielony, szary, odcienie fali morskiej, turkusowy, błękitny, przezroczysty niebieski, czarny i beżowy. Biały lniany obrus z szarymi tkaninowymi serwetkami na naczynia jest idealny. Stół można ozdobić mchem, szyszkami i świerkowymi gałęziami, starannie ułożonymi w środkowej części. Serwetki serwujemy z oryginalnymi pierścieniami w kształcie płatka śniegu, jelenia lub domu. Doskonałym rozwiązaniem byłoby zastosowanie różnych świeczników: drewnianych, szklanych, a nawet betonowych. Zwykłe bombki mogą służyć jako wizytówka.

Klasyczny


To kosztowna przyjemność. Głównymi atrybutami są porcelana, kryształ, złocenie, srebrne sztućce. Kolorystyka powinna być spokojna: są to głównie odcienie beżu i kremu. Obrus ​​(oprócz służenia jako podstawa do serwowania) pełni szereg praktycznych funkcji: tłumi stukot talerzy i urządzeń na blacie, zmniejsza przesuwanie się naczyń na stole. W przypadku klasycznego stylu powinna być śnieżnobiała. Świąteczne wieńce na każdym krześle, dodatkowo ozdobione wizytówką gościa, podkreślają wyjątkową atmosferę wakacji. Świeczniki, naczynia, sprzęt - wszystko powinno być z elementami złoconymi, każdy szczegół powinien opowiadać o twoim guście i poczuciu stylu. Znakomity wazon pasujący do innych akcesoriów na stole może stać się centralną kompozycją. Dodatkowo spód wazonu można ozdobić gałązkami świerkowymi lub sosnowymi w formie wieńca. Każdy gość powinien mieć kilka par urządzeń, talerze do każdego dania i, co najważniejsze, szklanki do napojów.

Zdjęcia: Mikhail Kislitsyn, Nastya Koretskaya

Obejrzyj wideo: 15 nowych sztuczek w iPhonie, o których nie mieliście pojęcia (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Zombie Run Adventure Time, Archstoyanie i 15 innych wydarzeń
Weekend

Zombie Run Adventure Time, Archstoyanie i 15 innych wydarzeń

PIĄTEK 25 lipca Przeważnie pochmurny dzień: +26 Noc: +17 SOBOTA 26 lipca Bezchmurny dzień: +27 Noc: +14 NIEDZIELA 27 lipca Bezchmurny dzień: +27 Noc: +14 lipca 25, piątek 20:00 Biennale architektury w tym roku rosyjski pawilon na Biennale Architektury w Wenecji przedstawia projekt zespołu Strelka Fair Enough - ekspozycję głównych rosyjskich pomysłów architektonicznych ostatnich lat, którym udało się już zdobyć specjalną nagrodę jury.
Czytaj Więcej
Moskiewski Festiwal Filmowy, Miejski Targ Żywnościowy, „Książki w parkach”, Wróżka i Elf Ball oraz 11 innych wydarzeń
Weekend

Moskiewski Festiwal Filmowy, Miejski Targ Żywnościowy, „Książki w parkach”, Wróżka i Elf Ball oraz 11 innych wydarzeń

PIĄTEK 20 czerwca Pochmurno, lekki deszcz Dzień: +20 Noc: +9 SOBOTA Czerwiec Pochmurno, czasami deszcz Dzień: +22 Noc: + 12 NIEDZIELA 22 czerwca Bezchmurny dzień: +20 Noc: +12 Piątek, 20 czerwca 13:30 21:00 Fashion Film Days Festiwal mody, seminaria i dyskusje. Lista wydarzeń obejmuje dokumentalną opowieść o Kate Moss i zakulisowe filmy rosyjskich projektantów, mistrzowską klasę animacji poklatkowej, okrągły stół z rosyjskimi projektantami, dziennikarzami i dyrektorami artystycznymi, a także wystawę multimedialną zatytułowaną „Historia filmów o modzie z 1910 do dziś ”.
Czytaj Więcej