Hack życia

Menedżerowie SMM - jak komunikować się z trollami

Życie wokół jest kontynuacją serii materiałów, w których eksperci z różnych dziedzin dają użyteczne wskazówki na temat tego, w czym są bardzo dobrzy. Nowa wersja zawiera specjalistów SMM. Prowadzą konta firmowe w sieciach społecznościowych i współpracują z osobami, które zostawiają ostre i negatywne komentarze. Poprosiliśmy ich, aby powiedzieli, jak najlepiej postępować w takich przypadkach.


Nikita Zuborev

marketer internetowy

Wielu z nas spotkało trolling pod naszym adresem lub w naszej firmie. Zwykle zaczynamy się denerwować, odpowiadać i przeklinać, a jednocześnie dodając paliwo do ognia. Zanim odpowiesz na pytanie „Jak radzić sobie z trollami?”, Musisz zrozumieć, co je napędza. Trolle internetowe można podzielić na dwie grupy. Pierwszymi są ludzie, którzy w życiu codziennym są ponuro, żyjąc swoim szarym życiem. Próbują się zabezpieczyć kosztem innych, przyciągnąć uwagę - to ich najlepsza godzina. Z drugim wszystko jest bardziej skomplikowane: żyją całkowicie normalnym życiem. Takie trolle lubią przynosić ludziom cierpienie i dyskomfort. Są to trolle z wielkich lig. Trudno powiedzieć o charakterze ich działań, ale wynika to z pewnych zaburzeń osobowości psychicznej.

Około 90–95% trolli w sieci to przedstawiciele pierwszej grupy, porozmawiamy o walce z nimi. Rozważmy dwa główne scenariusze trollingu: kiedy trollujesz osobiście i kiedy firma trollinguje lub jesteś jej przedstawicielem. Plan działania będzie nieco inny. Ale kiedy ktoś otwarcie próbuje sprowokować konflikt, zawsze ważne jest, aby gra toczyła się na twoim terytorium. Co więc zrobić, gdy troll zaatakuje cię osobiście? Najłatwiej jest usunąć jego wiadomości i po prostu zablokować trolla. Jeśli dzieje się to na obcym terytorium - po prostu zignoruj ​​to. Jeśli nie jesteś osobą medialną i nie masz setek tysięcy obserwujących w sieciach społecznościowych, nikt nawet tego nie zauważy. Troll wymaga uwagi, został zignorowany - nie otrzymał go.

Jeśli jesteś osobą medialną, jest to jeszcze łatwiejsze: najważniejsze jest pozostanie wśród subskrybentów, Twojej osobistej grupy wsparcia. Oni sami będą deptać każdego trolla nawet bez twojego udziału, po prostu chwyć popcorn i usiądź na krześle. Ale o wiele bardziej delikatne jest działanie, jeśli jesteś twarzą firmy lub jej przedstawiciela. Ważne jest, aby zrozumieć ważność trolla i to, jak bardzo jego emocje są poparte faktami. Jeśli po cichu i bez rozróżnienia usuniesz negatywną recenzję, tylko pogorszysz ją. Troll znajdzie inne strony, w których nie można już kontrolować tego procesu. Jeśli jest to nieuzasadnione trollowanie lub „płacz duszy”, możesz bezpiecznie usunąć komentarz lub zastosować jedną skuteczną sztuczkę: pamiętaj, aby zgodzić się z trollem, ale doprowadz jego atak do absurdu. Pokaż, że nie masz ochoty kłócić się z trollem. Główna idea, którą próbowałem wam przekazać: „Nie karm trolla, a umrze z głodu”.


Michaił Zenkow

Szef ds. Komunikacji internetowej, Ural Bank for Reconstruction and Development (UBRD)

W takich rozmowach należy stosować pozytywnie neutralny styl, komunikować się spokojnie i z szacunkiem. Nie dopuszczaj do znajomych, nie przełączaj się na siebie iw żadnym wypadku nie krytykuj swojego przeciwnika. Odpowiedz na pytania jasno i zasadniczo, nie poddawaj się prowokacjom, nawet jeśli twój rozmówca jest osobisty. Zachowaj kontrolę, chociaż czasami jest to bardzo trudne. Pamiętaj, że znajdujesz się w wirtualnej przestrzeni, w której nie można rozpoznać wyrazu twarzy i gestów, usłyszeć ton wypowiedzi przeciwnika. Jeśli jesteś w plutonie, oderwij się na kilka minut: chodź, oddychaj, medytuj. Po uspokojeniu przedyskutuj sytuację z kolegami (być może podpowiedzą ci interesującą odpowiedź) i dopiero wtedy kontynuuj rozmowę.

Prowokatora można rozbroić, reagując na agresję dobrym żartem. Czując pozytywne nastawienie przedstawiciela społeczności, troll przestaje się wiercić i zaczyna mówić konstruktywnie i zasadniczo. Jeśli nie możesz uspokoić użytkownika, możesz podłączyć bota i skierować rozmowę w innym kierunku.

Istnieje również opinia, że ​​ostatnie słowo powinno pozostać u administratora grupy. To prawda, ale są wyjątki. Czasami nie powinieneś zwracać uwagi na trolla i po prostu dać mu możliwość wypowiedzenia się. Czując pobłażliwość, osoba zacznie przekraczać wszystkie granice. A tutaj, ostrzegając go przed zasadami grupy, możesz wysłać trolla do zakazu z czystym sumieniem.


Stanisław Ermiłow

SMM-manager agencji DAN Moscow

W walce z agresją w sieci nie ma jednego właściwego przepisu.
Każda społeczność w dowolnym zasobie napotyka zjawisko trollowania, nawet jeśli uczestnik wejdzie po procedurze weryfikacji. Doświadczony łobuz wie, jak się właściwie zachowywać, aby uzyskać taki czy inny zysk bez konsekwencji w postaci banowania, lub wie, jak to opóźnić w jak największym stopniu. W momencie ataku ważne jest, aby zrozumieć, kto jest przed tobą. Format złośliwego oprogramowania i jego cele zależą głównie od specyfiki społeczności, więc może być zwykłym uczniem z widowni 4chan, niezadowolonym pasażerem znanej linii lotniczej lub pracownikiem zespołu internetowego, który wpływa na kształtowanie opinii publicznej.

Jeśli masz do czynienia z chamstwem, niekonstruktywną krytyką lub podżeganiem do konfliktów z innymi uczestnikami, najważniejsze jest zachowanie spokoju i nie uleganie prowokacjom. Reakcja jest wymagana od ofiary. Najbardziej skutecznym sposobem będzie ignorowanie. Nie bądźcie prostakami i prowokatorami. Z bezpośrednimi obelgami moderator zbanuje sprawcę bez procesu i dochodzenia w możliwie najkrótszym czasie. Możesz przyczynić się do tego, kontaktując się z administracją lub, na przykład, klikając przycisk „To jest spam” w komentarzach.

Inną sprawą jest to, że wypowiedź na osobisty adres zostawia koneser elokwencji, co nie narusza zasad i nie można trzymać się z daleka. Możesz spróbować konstruktywnie i bez emocji odpowiedzieć sprawcy, że „takie zachowanie jest niewłaściwe”. Lub, na przykład, niewinnie śmiej się, bez zadziorów. Komunikacja w swojej nieuchronności powinna być jak najbardziej sucha. Ważne jest, aby odpowiedzieć tylko raz, ponieważ w przyszłości istnieje ryzyko uwikłania się w brudną grę trolli, z góry ją tracąc.

W przypadku, gdy inni uczestnicy są wystarczająco doświadczeni i zrównoważeni emocjonalnie i nikt nie zaczyna gwałtownie reagować na wiadomości agresora, ten ostatni prawdopodobnie po prostu zniknie z dyskusji. Najważniejsze jest zrozumienie celu ataku i bezpośrednich działań w celu zneutralizowania, a nie otrzymania pozytywnej / negatywnej odpowiedzi.
W skrajnych przypadkach zawsze możesz odtworzyć sytuację, aby sam czarny charakter stał się ofiarą. Ale musisz zrozumieć strategię wojny i nie dopuścić do sytuacji, w których możesz się zmienić w tych, przeciwko którym toczy się ta wojna.


Obejrzyj wideo: LifeBalanceProgram Trwałe Relacje i Właściwa Komunikacja-Michał Czekaj (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Hack życia, Następny Artykuł

„Edge of the Future”, „All naraz”, „Frank”, „Cook on Wheels”
Filmy tygodnia

„Edge of the Future”, „All naraz”, „Frank”, „Cook on Wheels”

„Edge of the Future” Edge of Tomorrow REŻYSER: Doug Lyman Obsada: Tom Cruise, Emily Blunt, Brendan Gleason, Bill Paxton Spisek Europy jest uchwycony przez kosmitów. Major Staff Chistoplyuy, zdegradowany do prywatnego, trafia na linię frontu, gdzie bardzo szybko zostaje wysadzony w powietrze przez minę. Zaskakujące, że został natychmiast przeniesiony wczoraj, kiedy właśnie przybył na oddział.
Czytaj Więcej
„Crew”, „Commune” i „Dancing with Maria”
Filmy tygodnia

„Crew”, „Commune” i „Dancing with Maria”

Reżyser „Załogi” Nikołaj Lebiediew Obsada Danila Kozłowskiego, Vladimir Mashkov, Agne Grudite Rosyjski przebój, nie kontynuacja ani remake, ale odmiana radzieckiego hitu „The Crew” z 1980 roku Aleksandra Mitty. Nowy film, wymyślony przez twórcę „Legend Number 17” - techniczny, przekonujący i naprawdę ekscytujący - jest zbudowany wokół zwolnionego pilota Aleksieja Guszczyna (Danił Kozłowski), który ma szansę sprawdzić się w lotnictwie cywilnym.
Czytaj Więcej
Cloverfield 10, Dignidad Colony, Hitchcock / Truffaut
Filmy tygodnia

Cloverfield 10, Dignidad Colony, Hitchcock / Truffaut

Dyrektor „Psychics” Solace Afonso Poiart Obsada Colin Farrell, Anthony Hopkins, Abby Cornish, Jeffrey Dean Morgan Starszy psychiatra w wykonaniu Anthony'ego Hopkinsa próbuje pomóc detektywom FBI w znalezieniu seryjnego zabójcy - dokładnego biżuterii, nieuchwytnego i, jak zwykle, bawi się w chowanego. Jak to często bywa w przypadku filmu znikąd, kilku dobrych aktorów nie robi nic.
Czytaj Więcej
Valerian i miasto tysiąca planet, lumieres i dwóch innych filmów
Filmy tygodnia

Valerian i miasto tysiąca planet, lumieres i dwóch innych filmów

„Valerian i miasto tysiąca planet” Reżyser: Luke Besson Obsada: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen Nowy i bardzo drogi Luke Besson o fantastycznych stworzeniach i przestrzeni, w której żyją Planeta o niesamowitej harmonii i pięknie zamieszkują mieszańce Avatara z skóra z masy perłowej i spokojne podejście do życia: perły są wydobywane z wiecznego oceanu przez plemiona pereł - główne źródło energii i zasobów na planecie, przetwarzane przez wspaniałe stworzenia podobne do łuskowatych szpiców.
Czytaj Więcej