Hack życia

Programiści - jak dbać o kondycję

Życie wokół jest kontynuacją serii materiałów, w których eksperci z różnych dziedzin dają użyteczne wskazówki na temat tego, w czym są bardzo dobrzy. W nowej wersji - programiści. W pracy zmuszeni są spędzać dużo czasu przy komputerze, a aby zachować swój kształt i zdrowie, muszą szukać sposobów i motywacji do rozgrzania się w ciągu dnia. Poprosiliśmy ich, aby powiedzieli, co w tym pomaga.


Hannah Katargin

Analityk systemowy, Parallels

Mój mąż i ja jesteśmy programistami. Siedzieliśmy, przytyliśmy, nie ruszaliśmy się, zdaliśmy sobie sprawę, że musimy coś zrobić. Wyróżniony sport najwyraźniej nie jest dla nas, ponieważ jest to ogromna inwestycja dodatkowych wysiłków: pewna forma, którą powinieneś mieć przy sobie, trochę czasu, który nie jest zajęty przez nic innego, jakieś specjalne kampanie gdzieś w tłumie ludzi z krzyczącą muzyką jeśli mówimy o siłowni. W rezultacie kupili bransoletki Fitbit i postanowili podróżować pieszo, gdziekolwiek to możliwe: w interesach, do pracy, z pracy, gdziekolwiek. W dniu 15-20 tysięcy kroków biegnie. Mój osobisty rekord na ten dzień to 35 tysięcy kroków.

Jest też piękna zabawka zintegrowana z fitbitem, zwana Wokamon - możesz hodować i rozwijać potwory krok po kroku. Szybko schudliśmy, kontynuujemy dalej w tym samym duchu. Plus małe hantle i sportowe gumki do rozciągania: siedzisz na jakimś spotkaniu na Skypie, bierzesz udział w spotkaniu i rzucasz hantle rękami. Zasadniczo dość oczywiste rozwiązania.


Alexey Fadeev

Faktyczne narzędzia inżyniera oprogramowania

Do tej pory ja i moi koledzy nie używamy niczego konkretnego do utrzymania kształtu, używamy prostych, a zatem niezawodnych metod:

Kubek z herbatą, kawą lub wodą w miejscu pracy i ciągły łyk z niego zmuszają od czasu do czasu oderwać się od monitora i wstać z krzesła z powodu całkowicie naturalnej konieczności. A ponieważ oderwał się od komputera i opuścił biuro, możesz użyć drugiej metody.

Mini-siłownia w biurze (oddzielne pomieszczenie, w którym zainstalowany jest poziomy drążek, drążki, zawieszona jest torba treningowa, znajduje się sprzęt sportowy - piłka gimnastyczna, kettlebell, skakanka) pozwala na szybkie i sprawne rozciąganie przez kilka minut. Jeśli chcesz mocniej rozładować głowę, istnieje trzeci sposób.

Pokój rekreacyjny z futsalem, w którym miłośnicy hazardu od czasu do czasu odkręcają uchwyty plastikowych piłkarzy na 10-15 minut (stół jest dość duży, więc wygodniej jest grać dla pary).


Obejrzyj wideo: jak dbać o programistów i ich onboarding - Grzegorz Gwoźdź Neoteric (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Hack życia, Następny Artykuł

18 głównych wystaw jesiennych w Rosji
Przewodnik

18 głównych wystaw jesiennych w Rosji

Na zdjęciu: Josette Fioroni. „60s in Rome” Josette Fioroni. „Lata 60. w Rzymie” Zgodnie z duchem czasu, krytycy w czasach Josepheta Fioroniego zauważają cechy feminizmu, który jest w większości kłamliwy. Pochodzący z artystycznej rodziny Fioroni prawie nigdy świadomie nie opuszczał strefy komfortu.
Czytaj Więcej
7 zabytkowych sklepów, które warto obejrzeć
Przewodnik

7 zabytkowych sklepów, które warto obejrzeć

Kultura klasyczna w Rosji rośnie. Nowe sklepy otwierają się dosłownie jeden po drugim. W porównaniu z tym, co było trzy lub cztery lata temu, jest to bezprecedensowy postęp. Życie wokół zgromadziło siedem ciekawych, otwartych w ciągu roku sklepów z pamiątkami, które warto obejrzeć. Tekst Diana Aliyeva Zobacz ten post na Instagramie Post udostępniony przez F E F Ë L A (@fefela.
Czytaj Więcej
Nie można zgubić toru: 5 gadżetów dla bezpieczeństwa dzieci
Przewodnik

Nie można zgubić toru: 5 gadżetów dla bezpieczeństwa dzieci

Każdego roku na świecie znika 8 milionów dzieci. Wszyscy rodzice chcą myśleć, że „to nigdy nie stanie się z moim dzieckiem”. Ale nawet takie pozytywne nastawienie nie pomoże uchronić siebie i dziecka przed paniką i bezradnością, gdy zaginie lub po prostu zniknie z pola widzenia. Śledzenie ruchów dziecka wcale nie jest paranoją, ale normą życia w dużym mieście.
Czytaj Więcej