Przewodnik

Rzeczywistość rozszerzona: jak kontrolować atmosferę w mieszkaniu za pomocą aromatów

Łagodzi stres, walczy z infekcjami, strefami przestrzennymi - aromaty mogą wiele zdziałać. Christina Dikova, dyrektor ds. Rozwoju Floristy, powiedziała Life wokół, w jaki sposób wybierać i wykorzystywać zapachy w domu.

 

Kristina Dikova

Ludzki mózg reaguje na zapach wcześniej, niż świadoma myśl ma w nim czas, a zatem z powodu aromatów często podejmujemy nieświadome decyzje: na przykład zostajemy w restauracji lub robimy pochopny zakup. Sklepy odzieżowe, hotele i restauracje od dawna korzystają z tej możliwości.

Teraz każdy może kompetentnie aromatyzować pomieszczenie: urządzenie do odparowywania aromatów można wbudować w system wentylacji ogólnej lub zainstalować osobny dyfuzor. Najważniejsze jest, aby zdecydować o celach.

Kontrola infekcji

Każda przestrzeń, prywatna lub publiczna, w zimnym okresie staje się platformą do rozprzestrzeniania się infekcji. Istnieją specjalne związki, których para oczyszcza powietrze z wirusów, zwiększa odporność ludzi w pomieszczeniu i pomaga zwalczać przeziębienia. Dostające się na błony śluzowe górnych dróg oddechowych, lecznicze opary eukaliptusa, imbiru i mięty mają działanie przeciwzapalne i kojące. W takim przypadku para jest absolutnie nieszkodliwa dla ludzi.

Odprężanie

W naturze istnieje wiele roślin, które korzystnie wpływają na ludzki układ nerwowy. Ale to nie wszystko: teraz istnieje lek, który łagodzi stres nie tylko w momencie inhalacji, ale działa także przez kilka godzin po wyjściu osoby z dyfuzora. Ta kompozycja przypomina zapach świeżo ściętej trawy i zielonych liści i składa się z ekstraktów z roślin leczniczych.

Świeże powietrze

Jednym z ostatnich osiągnięć perfumiarzy było stworzenie aromatów, które naśladują uczucie świeżego powietrza. Oczywiście nic nie zastąpi wycieczki w góry lub las iglasty, ale dzięki specjalnie dobranym zapachom możesz odtworzyć uczucie przebywania na świeżym powietrzu nasyconym naturalnymi aromatami jak najbliżej rzeczywistości. Istnieją specjalne związki, które neutralizują nieprzyjemne zapachy, takie jak dym papierosowy.

Strefowanie pomieszczeń

Zapachy pomagają stworzyć określony styl i atmosferę w kosmosie. Ponadto pomagają podkreślić funkcję przestrzeni. Na przykład aromaty cytrusowe, a także zapachy lawendy, kamfory i geranium są odpowiednie do miejsca pracy. Ożywiają, inspirują optymizm, zwiększają wydajność i poprawiają nastrój. A w pokoju relaksacyjnym lub sypialni lepiej jest stosować relaksujące etery łagodzące stres - na przykład lawendę, róże, drzewo sandałowe i koper włoski.

Kreacja stylu korporacyjnego

Za pomocą aromatu możesz podkreślić swój własny styl, z którego korzystają sieci hoteli i duże sklepy detaliczne - na przykład Hilton lub adidas. Ich goście już tworzą pewne skojarzenia z tym zapachem. Wszyscy w Massimo Dutti i Zara Home wiedzą, o co chodzi. Zapach igieł jest popularny w sklepach meblowych, różach i bzach w branży modowej, a na przykład w salonach nowych samochodów pachnie skórą. Wybierając charakterystyczny aromat, eksperci przeprowadzają badanie i dowiadują się, jakie zadania powinien rozwiązać, czy konieczne jest stworzenie bardziej energicznej czy bardziej relaksującej atmosfery, wniesienie poczucia prestiżu, utrzymanie wnętrza, powiększenie pokoju, dodanie naturalnych nut lub zapach świeżości.

zdjęcia:1 - shutterstock.com / Maltseva Svetlana, 2 - shutterstock.com / Kerdkanno, 3 - Kwiaciarnia

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu
Jedzenie

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu

W tę niedzielę 18 sierpnia w Petersburgu po raz drugi odbędzie się „Dzień Restauracji” - gastronomiczne święto, w którym amatorzy kulinarnych mężczyzn z całego świata otwierają jednodniowe restauracje. Już około 180 uczestników zarejestrowało się na stronie i najprawdopodobniej zostaną do nich dodani nowi. Dla restauratorów przygotowaliśmy już szczegółowe instrukcje z przydatnymi zaleceniami.
Czytaj Więcej
Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie
Jedzenie

Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie

HUDSON DELI BURGERY I KANAPKI W UNII Z BORCHEM I KOTŁAMI Hudson Deli otworzył czterech przyjaciół z dzieciństwa, z których każdy miał własną firmę, w tym restaurację, ale którzy po raz pierwszy stworzyli projekt: David Berkovich, Felix Berman, Julian Zinshtein i Matvey Livshits. Spędzili dużo czasu w Ameryce i Europie, co skłoniło firmę do zrobienia miejsca w Rosji ze znanym fast foodem - kanapkami i burgerami.
Czytaj Więcej
Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu
Jedzenie

Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu

Perlotto z kurczakiem w serze i sosem kurkowym w James Cook Waga: 320 gr. Cena: 360 rub. ANNA ANISIMOVA PR Dyrektor sieci James Cook Pubs Network W tym roku postanowiliśmy zrobić perlotto * kurki * z filetem z kurczaka zapiekanym w serze. W perlotto wszystko odbywa się w taki sam sposób jak w risotto, zamiast ryżu stosuje się tylko jęczmień perłowy.
Czytaj Więcej
LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę
Jedzenie

LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę

Rolno-gastronomiczny projekt „LavkaLavka” będzie teraz co tydzień organizował „Farmer Sunday” w rezydencji na Armie. Wszystkie produkty można próbować i kupować od dziesiątej rano do drugiej po południu. Ponadto za każdym razem będzie gospodarzem gościnna opowieść kulinarna. Rolnik nie tylko zaprezentuje swój produkt, ale także przygotuje coś z niego, ponieważ na przykład Dmitrij Klimow przygotował swoje perliczki na rożnie.
Czytaj Więcej