Hack życia

Kaskader - jak prawidłowo upaść

Życie wokół jest kontynuacją serii materiałów, w których eksperci z różnych dziedzin udzielają przydatnych wskazówek, w czym są bardzo dobrzy. W nowym numerze rozmawialiśmy z kaskaderami na temat tego, jak poruszać się po śliskich ulicach, aby zminimalizować ryzyko upadku, jak prawidłowo spaść i jak pomóc osobie, która poślizgnęła się i upadła.


Alexander Shein

kaskader

Jak chodzić po ulicach zimą

„Podczas poruszania się na śliskich powierzchniach należy używać butów z antypoślizgowymi podeszwami, aby chodzić małymi krokami, bez pośpiechu, wskazane jest trzymanie się czegoś. Jeśli czujesz, że tracisz równowagę, najlepiej od razu przykucnąć, ponieważ wtedy spadniesz z małej wysokości, chociaż jest to niezwykle rzadkie ”.

Jewgienij Eżkow

kaskader
i szef teatru kaskaderskiego dla koni „Woły”

„Sprawdź, czy istnieje bezpieczniejsza droga. Ryzyko powinno być zawsze uzasadnione i przygotowane. Jeśli nie ma takiej możliwości, spokojnie i spokojnie postaw stopę, jeśli wchodzisz po schodach, a jeśli jest to śliskie zbocze, znajdź bardziej miękki teren i kontynuuj małymi krokami sposób ”.

Vitaliy Stetsun

kaskader

„Pierwszą i najważniejszą rzeczą, która ochroni cię przed upadkiem w oblodzonych warunkach zimowych, jest twoja gotowość na ewentualny upadek. Nie bez powodu zawsze mówią nam:„ Uważaj ”- to nie są tylko słowa, ale bardzo ważny niuans w zapewnieniu sobie bezpieczeństwa. Jeśli widzisz, że ulica jest zimowa, a nawierzchnia śliska, zawsze miej się na baczności: kontroluj swoje ruchy, zakładając, że możesz się poślizgnąć. Staraj się nie spieszyć, a także nie rozpraszać się gadżetami ani jasnymi znakami - zwróć większą uwagę na powierzchnię, po której stąpasz.iść, że na powierzchni lodu, starają się ominąć tego miejsca. Dodatkowy kilka kroków pozwoli zaoszczędzić czas można spędzić w izbie przyjęć. Większość urazów na ulicy mamy to w ich niedbalstwa.

Polecam również zwrócenie szczególnej uwagi na buty, które nosisz zimą. Staraj się nie nosić płaskich butów bez ochraniacza, ale jednocześnie ograniczaj się do wysokich obcasów tak bardzo, jak to możliwe: z nimi zwiększa się ryzyko zsunięcia nogi i zranienia stawu skokowego, a takie obrażenia są bardzo bolesne i goją się przez dość długi czas, i oczywiście istnieje duża szansa na poślizgnięcie powyżej ”.

Alexander Shein

Jak upaść

„Najważniejszą rzeczą jest nie wyciąganie rąk podczas upadku: można je łatwo złamać. Musisz zrozumieć, że jeśli tak się stanie, że upadniemy, musimy zminimalizować możliwe obrażenia. Najbardziej niebezpiecznymi obrażeniami podczas upadku na śliskich powierzchniach są obrażenia kości ogonowej podczas opadania, złamanie cofniętych ramion, uderzenie głową podczas opadania, urazy stawów łokciowych podczas upadku na łokcie, urazy kolan, urazy miednicy.

Jak więc upaść? Wszystko zależy od samego upadku: zdarza się, rozumiemy, że tracimy równowagę i upadniemy, ale zdarza się, że ziemia wyskakuje spod naszych stóp. W pierwszym przypadku powinieneś spróbować złagodzić upadek miękkim rolką; obrót zawsze łagodzi nawet bardzo silne upadki i uderzenia. W drugim przypadku najważniejsze jest, aby nie spaść na łokcie, kolana i inne stawy, to znaczy w miejscach, w których kości nie są pokryte dobrą warstwą tkanki mięśniowej. Na przykład udo, boki, plecy (nie licząc kręgosłupa) doskonale utrzymują guzy praktycznie bez obrażeń. Kiedy padasz do przodu, możesz wylądować na dłoniach, skacząc z nimi, dochodząc do pozycji leżącej, jak w przypadku pompek.

Kiedy spadamy do tyłu, musimy trzymać głowę tak mocno, jak to możliwe, z brodą przyciśniętą do klatki piersiowej, aby nie uderzyć jej w tył głowy. Oczywiście należy zrozumieć, że właściwie nie można właściwie upaść dla nieprzeszkolonej osoby, dlatego lepiej jest unikać upadku. W każdej miękkiej siłowni możesz ćwiczyć upadki, które pomogą ci upaść w każdej sytuacji bez obrażeń. ”

Jewgienij Eżkow

„Jeśli spadniesz na śliską powierzchnię, musisz przycisnąć podbródek do klatki piersiowej, zaokrąglić plecy (do grupy) i w żadnym wypadku nie wyciągać rąk, szczególnie łokci. To samo dotyczy poślizgnięcia się na drabinie lub ześlizgiwaniu. Będzie to trochę bolało, ale dostaniesz siniaków, a jeśli podniesiesz nogi, będziesz cieszyć się jazdą. "

Vitaliy Stetsun

„W chwili, gdy czujesz, że zacząłeś się ślizgać, spróbuj pogrupować jak najwięcej i spróbuj przesunąć środek ciężkości na bardziej stabilną nogę, aby uniknąć upadku. Ale jeśli już upadasz, istnieje kilka podstawowych zasad, aby się chronić:

nie wystawiaj ostrych części ciała: łokci, kolan, a także prostych ramion, aby się chronić, w przeciwnym razie nie można uniknąć obrażeń;

staraj się usiąść jak najdalej od ziemi przed upadkiem, aby zmniejszyć wysokość upadku;

upadając na plecy staraj się pochylić głowę do klatki piersiowej, aby nie uderzyć jej w tył głowy i wstrząs mózgu;

Dotykając ziemi, spróbuj zrobić to tak płynnie, jak to możliwe.

W zapasach, a nawet w sztukach walki i sporcie, istnieje specjalne ćwiczenie - spadanie na plecy. Sugeruje to, że: upadając na plecy, rozłóż szeroko ręce, dłonie na ziemię. Dotykając ziemi, konieczne jest tłumienie siły upadku dłońmi i próba płynnego przesuwania się po plecach wzdłuż stycznej. Wypróbuj to ćwiczenie w domu na miękkiej powierzchni, a gdy poczujesz, że upadek nie powoduje dyskomfortu lub dyskomfortu, możesz spróbować spaść na twardą powierzchnię. ”

Alexander Shein

Jak pomóc upadłym

„Musisz zrozumieć, w jaki sposób dana osoba upadła i co ją boli: przy urazach kręgosłupa, szyi, poważnych urazach głowy surowo zabrania się dotykania, przemieszczania osoby do przybycia karetki. W przypadku złamań, zwichnięć, zwichnięć najlepiej jest zanieść tę osobę do najbliższego oddziału urazowego. „Z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, następnie nakładamy na zimno, a następnie nakładamy bandaż mocujący”.

Jewgienij Eżkow

„Jeśli dana osoba potrzebuje pierwszej pomocy, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest zrozumienie, że twój biznes jest niczym w porównaniu z jego nieszczęściem. Najważniejsze, aby być z nim, wezwać karetkę pogotowia lub Ministerstwo Pogotowia. I oczywiście, jeśli masz wiedzę na temat pierwszego opieki medycznej, zastosuj je ”.

Vitaliy Stetsun

„Jeśli nagle zobaczysz, że ktoś upadł i odczuwa ból, nie spiesz się, aby natychmiast podnieść go na nogi. Dowiedz się, co dokładnie boli, i sprawdź wzrokowo ranną część ciała. Jeśli zauważysz, że ranne miejsce jest spuchnięte, ma niebieski kolor lub, co więcej, , krwawi, w żadnym wypadku nie ruszaj pacjenta, ale natychmiast wezwij pogotowie ratunkowe. Jeśli masz doświadczenie, możesz spróbować nałożyć improwizowaną oponę przed przybyciem karetki. ”

Jeśli wszystko poszło bez poważnych obrażeń, pomóż ofierze wstać, podaj kilka wskazówek, jak uchronić się przed obrażeniami, z tego artykułu i życzę mu miłego dnia.


Obejrzyj wideo: Podstawy deskorolki ? odpychanie się - skręcanie - hamowanie. Deskorolka dla początkujących (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Hack życia, Następny Artykuł

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia

Businessinsider: Jak Cisco stracił miliardową umowę z Amazonem W przyszłym tygodniu Cisco wreszcie zaprezentuje nowy produkt stworzony przez ściśle tajny startup Insieme Networks. Pozwoli to firmie zająć miejsce na rynku technologii SDN, co może znacznie obniżyć koszty budowy sieci. Cisco zainwestowało w tę firmę 100 milionów USD i zainwestuje kolejne 750 milionów USD, jeśli wszystko pójdzie dobrze.
Czytaj Więcej
Załóż firmę: serwis samochodowy
Chmura wiedzy

Załóż firmę: serwis samochodowy

Własny serwis samochodowy to kosztowna firma, której nie warto zaczynać, trochę obeznana z samochodami. Będziesz musiał zająć się klientami z wyprzedzeniem, a nie przed otwarciem, ale przed rozpoczęciem pracy nad projektem. Jeśli nie masz kilkudziesięciu przyjaciół, którzy są gotowi naprawić samochód w twoich skrzynkach naprawczych, lepiej nie zabierać się do pracy.
Czytaj Więcej
Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy
Chmura wiedzy

Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy

W tym tygodniu marka odzieżowa American Apparel w końcu otrzymała 25 mln USD od Standard General. Ta transakcja pozwoli firmie ponownie uniknąć ruiny: jej pożyczkodawca Lion Capital zażądał natychmiastowej spłaty długu w wysokości 10 milionów USD. Producent kultowej amerykańskiej odzieży przeżywa ciężkie czasy - od 2010 roku strata wyniosła 270 milionów dolarów.
Czytaj Więcej