Hack życia

Inwestorzy Crypto - jak zachować spokój

W sekcji Lifehack pytamy doświadczonych ludzi, w czym są dobrzy. Inwestorzy kryptowalut często muszą być zestresowani. Ten sam bitcoin na koniec roku kosztował rekordowo 20 tysięcy dolarów, aw ostatnich dwóch tygodniach spadł do 6 tysięcy. Poprosiliśmy ludzi, którzy inwestują w kryptowalutę i pracują na tym rynku, aby porozmawiali o tym, jak nauczyć się zachować spokój w trudnej sytuacji.

Zrób coś innego


Dmitrij Nikiforow

CEO i założyciel usługi kryptowalut Quppy

W przypadku negatywnego rynku lub nierozwiązywalnego zadania zwykle po prostu przechodzimy do innego projektu. W przypadku nowego problemu pojawia się nietrywialne rozwiązanie pierwszego problemu. Zdolność mózgu do pracy w trybie wielozadaniowym pomaga nie skupiać się na jednej rzeczy.

I nie chodzi o konkretny mózg inwestora kryptograficznego. Wielozadaniowość jest cechą każdego ludzkiego mózgu. Po prostu używamy go częściej.


Zmień trasę

Alexander Kitchenko

inwestor w kryptowaluty, członek Fundacji Bitcoin

Świat kryptowalut wymaga wysokiej tolerancji na stres, ale nawet doświadczeni gracze mogą czasem popaść w rozpacz przy kolejnym spadku cen. Ale takie sytuacje bardzo szybko pozwalają zrozumieć: każda jesień pociąga za sobą wzrost. Zasadniczo ważne jest przestrzeganie codziennego trybu i nie angażowanie się w bezcelowe oglądanie różnego rodzaju sieci społecznościowych. Ten czas lepiej spędzić na samokształceniu i nowych osiągnięciach - poczucie zwycięstwa nad sobą i okolicznościami pozwalają nie obawiać się jutra.

Czasami, aby się uspokoić, musisz krótko odłączyć się od powtarzalnego codziennego życia, a w dni robocze można to osiągnąć w prosty sposób - zmieniając codzienne trasy do biura i z powrotem. Tak małe, ale celowe zmiany w codziennej rutynie mają pozytywny wpływ na stan umysłu. Zwłaszcza jeśli zmianie trasy towarzyszy słuchanie ulubionej muzyki - najlepiej niezbyt przygnębiającej.


Zostań filozofem

Mikołaj Koldyrkaev

inwestor kryptograficzny, ekspert w dziedzinie kryptowalut i blockchain

Podwójny spadek wartości bitcoinów nie jest pierwszy raz. W środowisku handlowym uważa się, że niski czas to najlepszy czas na zakup kryptowaluty w oparciu o tak zwane odbicie. Jeśli masz żelazne nerwy, zrób to. Ale są też handlowcy, którzy uważają obecną sytuację za koniec ery wysokich zysków. Tak czy inaczej, amortyzacja często występuje z powodu złych wiadomości. Ale ważne jest, aby pamiętać, że bitcoin to biznes wart wiele miliardów dolarów, to wiele razy więcej niż jakieś mroczne sposoby zarabiania pieniędzy. Żaden z uczestników instytucjonalnych nie pozwoli mu odejść przez długi czas. Istnieją ogromne stolice, które chcą wejść na rynek w niskim tempie. Za pośrednictwem mediów wywołują panikę w ludziach, w wyniku czego otwierają się fryzjerzy dla chomików na całym świecie. Słabe linki tracą grunt i sprzedają swoje aktywa osobom, które rozumieją, co się naprawdę dzieje i kupują te aktywa.

Aby zachować spokój, musimy jasno zrozumieć, z czym mamy do czynienia. Technologia iniekcji nosi nazwę FUD (strach, niepewność i wątpliwości - strach, niepewność i wątpliwości). Jest to taktyka manipulacji psychologicznej, która jest wykorzystywana do dostarczania wiadomości w taki sposób, aby szerzyć niepewność i wątpliwości wśród odbiorców. Dlatego musisz wyodrębnić jak najwięcej z negatywu na tle informacji. Stań się rodzajem nieuleczalnego filozofa, który zawsze pamięta, że ​​zła pogoda ustąpi miejsca dobremu, a negatywne wiadomości będą pozytywne: spadek bitcoinów spowoduje wzrost i tak dalej. Jeśli nagle poczujesz panikę, pragnienie osuszenia kija bilardowego, zachowaj resztki - nie rób tego. Przeczytaj książkę, idź na urlop lub, odwrotnie, zagłęb się w pracę niezwiązaną z handlem.

W przybliżeniu ta sama rada może zostać udzielona w przypadku arbitralnej sytuacji, która budzi obawy, ale na którą nie masz wpływu. Zwłaszcza, gdy ktoś chce, abyś się martwił, osiąga to. Jeśli zobaczysz te intencje i zrozumiesz, że nerwowość przyniesie ci stratę, Spock włącza się automatycznie.


Popularne Wiadomości

Kategoria Hack życia, Następny Artykuł

Nowa wyprzedaż w Au Pont Rouge i minus 30% na wszystkie buty Afour
Cotygodniowe rabaty

Nowa wyprzedaż w Au Pont Rouge i minus 30% na wszystkie buty Afour

Au Pont Rouge Adres: Nab. Moika River, 73 aupontrouge Au Pont Rouge rozpoczął nową fazę sprzedaży online i offline: teraz rabaty na kolekcję letnią osiągają 70% (a na poprzednich - nawet 90%). Na przykład męska kurtka khaki od The New Designers, która jest zdecydowanie przydatna jesienią, kosztuje 5550 rubli zamiast 11100, a koszula damska Isabel Marant - 11940 rubli zamiast 39800.
Czytaj Więcej
W sprzedaży w Asos w Trends Brands i Les 'Store
Cotygodniowe rabaty

W sprzedaży w Asos w Trends Brands i Les 'Store

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. Nowy numer obejmuje krótką wyprzedaż w Les Lesi Paramonova, specjalną ofertę na Asos, minus 70% w Trends Brands oraz kolejną kolekcję Uniqlo i Ines de la Fressange.
Czytaj Więcej