Miejsce

Marsakov: Dom towarowy w fabryce chleba

Na parterze Piekarni, na parterze budynku głównego otwarto dom towarowy koncepcyjnych marek Marsakow, w którym mieściło się osiem marek - od Alpha Industries po COCOS Moskwa i Sowhat? Według twórców przestrzeń powinna stać się centrum przyciągania młodej moskiewskiej publiczności, która może sobie pozwolić na zakup płaszcza za 98 tysięcy rubli w Second Friend Store, docenia JNBY i jest zainteresowana rodzimymi markami streetvir. Życie wokół mówi, kto i jak rozwinął koncepcję domu handlowego, dlaczego jest on nazywany i kto stał się jego pierwszymi mieszkańcami.

Pomysł

Za otwarciem Marsakova stoi młoda agencja konsultingowa, Dear Progress, założona w tym roku przez Denisa Erchowa i Sashę Krymovą. Chłopaki regularnie doradzają młodym rosyjskim markom: są eksportowane na rynek zagraniczny, pomagają w sprzedaży, zarządzają marką firm trzecich, a czasem nadzorują wszystkie procesy - od szkiców z rzeczami po ich pojawienie się w sklepach. Wśród marek współpracujących z Dear Progress: ZDDZ, JKim, Ziq & Yoni, Maria Stern, Omut Jewelry i wiele innych.

W czerwcu 2018 r. Przedstawiciele „Piekarni” zasugerowali Dear Progress, aby przemyślał koncepcję przyszłego domu towarowego i rozpoczął jego uruchomienie. Wcześniej strony współpracowały na forum Be In Open. Według Denisa i Sashy programiści mieli pokój, ale nie było pojęcia, co z nim zrobić i jaką publiczność go przyciągnąć. „W Moskwie są sklepy muzealne z sześciocyfrowymi liczbami na metkach i super-koncepcyjne sklepy z dobrze zdefiniowaną i skuteczną ekspozycją modnych towarów, ale nie ma kupujących. Nie ma ludzi, nie ma młodych odbiorców” - mówią chłopaki z Dear Progress. jest super, super, ale jak pokazuje praktyka światowa, ludzie nudzą się doświadczeniem. Chcą przyjść i dotknąć tego, co jest banalne. Wszyscy są zmęczeni masowym rynkiem ”.

Marki

Denis i Sasha od kilku miesięcy wybrali marki, które będą prezentowane w domu towarowym. Najpierw przyjrzeliśmy się projektom o nazwie, a następnie - młodym markom z własną bazą klientów, dla których otwarcie sklepu jest naturalnym etapem rozwoju, który wymaga zewnętrznego wsparcia. Drodzy Progress twierdzą, że cały zespół zwykle zajmuje około roku wykonanie tej samej ilości pracy, a do października byli prawie gotowi do otwarcia.

W rezultacie osiem marek zebrało się pod dachem Marsakow. Jest to pierwszy rosyjski flagowiec Alpha Industries, w którym za 15 900 rubli można kupić klasyczną kurtkę MA-1. Punkt offline popularnego Second Friend Store, który sprzedaje używaną odzież i obuwie luksusowych marek. Chińska marka JNBY ze średnim czekiem 20 tysięcy rubli, specjalizująca się w prostych rzeczach o złożonym kroju i wzorach. Petersburska marka Novaya, znana z odzieży wierzchniej z mieszanych tkanin z impregnatami hydrofobowymi (również w granicach 20 tysięcy rubli) i akcesoriów. Rosyjski Daniil Landar i Cocos Moskwa, specjalizujący się w odzieży codziennej po cenach na rynku masowym. A także niedrogą markę Sowhat streetvir? oraz miłośnicy niezwykłej biżuterii Mod Brand i biżuterii, która kosztuje od 3 do 30 tysięcy rubli.

Dziewiątym punktem była przestrzeń pop-up, która będzie bezpośrednio nadzorowana przez Dear Progress. Dla Sashy i Denisa jest to platforma, na której mogą pomóc młodym markom krajowym, przedstawiając je ogółowi społeczeństwa. Teraz jest marka „gości” odzieży ulicznej Ziq & Yoni. Następni w kolejce są specjaliści od dzianin Mirstores oraz marki Inshade i Kursovoy.

Wnętrze

Nazwa domu towarowego jest hołdem dla historii budynku, w którym się znajduje. Cylindryczny korpus zaprojektował inżynier Georgy Marsakov w 1934 roku. Budynki z przeszłości przypominają również ponumerowane plakaty z faktami i cytatami historycznymi, znajdujące się tuż przy wejściu do domu towarowego.

Projekt wykonał architekt Pavel Tyutyunnik. Jednym z zadań stojących przed nim było zachowanie pierścieniowej kompozycji architektonicznej pokoju. Równie ważne było, aby wnętrze domu handlowego było futurystyczno-awangardowe - w ten sposób pojawiły się pionowe baterie i dobrze skoordynowane połączenie drewna, szkła i metalu - i połączyć je stylistycznie z resztą Fabryki Chleba.

Według przedstawicieli Dear Progress lokale wynajęto najemcom już w gotowej formie, co pozwoliło im zaoszczędzić około miliona rubli na pierwszych naprawach. W rzeczywistości pozostało jedynie dostarczenie sprzętu i rozpoczęcie sprzedaży. Jednak każdy ze sklepów wprowadził coś własnego do wnętrza. Na przykład zespół Second Friend Store uzupełnił go czerwonym rusztowaniem, Alfa Industries ze stylistą związanym z wojskiem, a przestrzeń Novaya została odzwierciedlona.

Plany

Przedstawiciele Dear Progress nie wykluczają, że lista uczestników projektu zmieni się z czasem, a przestrzeń pop-up wyrosnie na kolejny pełnoprawny sklep. Plany Marsakowa obejmują przyciągnięcie nowej publiczności, stworzenie wokół niego społeczności podobnie myślących ludzi, organizowanie comiesięcznych wydarzeń (w tym imprez) i sprawienie, by dom towarowy stał się nowym miejscem władzy na mapie Moskwy.

Obejrzyj wideo: fragshow by Sergey "bnk" Marsakov CS (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Miejsce, Następny Artykuł

Co zająć dziecko jesienią
Przewodnik

Co zająć dziecko jesienią

Poza sezonem, gdy spacerowanie jest nieprzyjemne i masz dość siedzenia w domu, możesz nauczyć się czegoś nowego: rozwijać roboty, rzeźbić z gliny, rysować lub rozumieć sztukę. Dla każdego dziecka tej jesieni jest coś dla każdego. Robotyka, elektrotechnika i wzornictwo przemysłowe w Roboshkoli W dni powszednie zajęcia w Roboshkoli odbywają się wieczorami, aw weekendy trwają prawie cały dzień, ale dzięki specjalnej technice gry nikt się nie przepracuje.
Czytaj Więcej
„Venus rag”: Jak obejrzeć wystawę sztuki povera w Ermitażu
Przewodnik

„Venus rag”: Jak obejrzeć wystawę sztuki povera w Ermitażu

16 maja w Pałacu Zimowym otwiera się wystawa „Arte Povera. Twórczy przełom” - obszerna i odkrywcza retrospekcja jednego z najważniejszych trendów we włoskiej sztuce drugiej połowy XX wieku. Termin „arte povera” (przetłumaczony z języka włoskiego jako „biedna sztuka”) został ukuty przez kuratora i krytyka sztuki Germano Celant w 1967 roku, próbując zdefiniować twórczość kilkudziesięciu włoskich autorów, którzy zbuntowali się niezależnie na różne sposoby sztuka przeciw amerykańskiemu minimalizmowi, proponująca zupełnie inny sposób rozumienia zjawisk świata przemysłowego.
Czytaj Więcej
Co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie dzieci w samochodzie?
Przewodnik

Co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie dzieci w samochodzie?

Zapytaliśmy pediatrę, ortopedę i specjalistę od produktów dla dzieci o to, co wpływa na bezpieczeństwo dziecka w samochodzie zarówno w regularnych, jak i nagłych wypadkach. Frolov Pavel Aleksandrovich, pediatra Prywatna klinika dziecięca Shtulman Dmitry Alekseevich, chirurg ortopeda dziecięcy, kandydat nauk medycznych, Prywatna klinika dziecięca Olga Teslya, dyrektor sieci sklepów „Olant” Dlaczego potrzebuję fotelika samochodowego?
Czytaj Więcej
10 najpopularniejszych koktajli w Moskwie
Przewodnik

10 najpopularniejszych koktajli w Moskwie

Restauracja i bar Delikatesy Pedro Manhattan - 520 rubli 492 koktajli na miesiąc Składniki: Bourbon - 60 ml Sherry - 20 ml Angostura - 2 krople Bitter - 2 krople Ocet Sherry - 2 ml PET BARISHNIKOV, barman Delikatesy: „Współwłaściciel i szef kuchni wynaleźli koktajl Delikatesy Wiaczesław Lankin. To zwrot akcji w klasycznym Manhattanie.
Czytaj Więcej