Ciekawe

Muzeum najazdów otwarte w pobliżu Perm

W pobliżu Permu otwarto nowe muzeum, które opowiada o piractwie i najazdach. Wystawa, którą można zwiedzić w miejscowości Uralsky, ma około 50 eksponatów. Niektóre z nich poświęcone są napadom i piratom kobiet, a główna ekspozycja opowiada o najeźdźcach.

Faktem jest, że największy młyn sklejkowy w Europie znajduje się we wsi. Na przełomie lat 90. i 2000. przeprowadzono na nim kilka ataków bandytów. Według dyrektora Uralskiego Muzeum Historii i Wiedzy Lokalnej Tatyana Pastukhova (mianowicie wystawa została na jego podstawie otwarta), zachowało się nawet wideo z jednego z napadów. „Perm Plywood Mill” jest dosłownie atakowany przez zamaskowanych ludzi z karabinami maszynowymi.

Ekspozycja będzie znajdować się w budynku, który był obiektem schwytania bandytów. Ma kilka pokoi: „Dashing 90s”, „Od nacjonalizacji do prywatyzacji” i „Historia najazdów w Rosji na przykładzie jednego przedsiębiorstwa”.

Rossiyskaya Gazeta pisze, że w hali „Dashing 90s”, na przykład, malinowa kurtka, zapasy fabryki sklejki, pierwszy radiotelefon w wiosce, magnetofony i urządzenia odsłuchowe.

Niedawno w tej samej wiosce wzniesiono pomnik „Sklejka nad Paryżem” ze sklejki wyprodukowanej przez Perm Perm. Jest to kopia wieży Eiffla o wysokości 8,5 metra.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)

Właściciele przeprowadzili się do dużego mieszkania w Kurkin po urodzeniu drugiego dziecka. Gospodyni mieszkania, Inna Fanstein, twórczyni biura projektowego KF Design, była zaangażowana w sam projekt. Pokój w nowym budynku musiał zostać przeprojektowany: postanowiono połączyć kuchnię, salon i korytarz - otrzymaliśmy przestrzeń życiową, w której wszyscy członkowie rodziny spędzają większość czasu.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: Restauracja Kroo Cafe
Ciekawe

Nowa lokalizacja: Restauracja Kroo Cafe

Osobista restauracja na Suvorovsky Prospekt należy do przedsiębiorcy i kochanka Francji, Violetty Croot. Brała udział w premierze Wafli w Czekoladzie i Fii Letta, a dla Kroo Cafe w pełni sformułowała koncepcję i wybrała szefa kuchni, Francuza, Adama Farraga. Holding Global Point, który został operatorem projektu, odpowiada za dobór personelu i zgodność z normami.
Czytaj Więcej
W Street Art Museum odbędzie się seria spotkań na temat sztuki plastycznej
Ciekawe

W Street Art Museum odbędzie się seria spotkań na temat sztuki plastycznej

Muzeum sztuki ulicznej 17 sierpnia otwiera program teatralny i edukacyjny „Biomechanika: ciało jako narzędzie przetrwania”. Każde niedzielne spotkanie będzie się składać z wykładu, spektaklu i zajęć mistrzowskich, które będą następować jeden po drugim. Podczas wydarzeń będzie można poznać teorię współczesnej sztuki plastycznej, a także zobaczyć na żywo prace choreografów i aktorów.
Czytaj Więcej