Zarządzanie

Zjedz swoje CV: 4 ekstremalne historie o zatrudnieniu

Istnieje wiele teorii na temat zatrudniania pracowników: poszukaj ludzi silniejszych od ciebie, bliskich duchem, gotowych do nauki - ale cel jest zawsze ten sam: zobaczyć, jakie są prawdziwe intencje i możliwości osoby, która siedzi przed tobą i zmiażdżyła CV. H&F zebrał kilka historii, gdy pracodawca przesadził, aby osiągnąć pożądany rezultat.

Pierwsza historia Banki

 

Vladimir ANISIMOV

Stanowisko: kierownik konta zagranicznego

Co przeszło: wywiad stresowy

„Kilka miesięcy temu zostałem zaproszony na rozmowę w moskiewskim banku. Mówię biegle po angielsku, hiszpańsku i niemiecku i nie mam wątpliwości co do sukcesu. Jednak wszystko poszło nie tak, jak się spodziewałem.

Powitała mnie przyjazna dziewczyna Tatiana, która, gdy tylko zaczęłam mówić o sobie, zapytała, jaki mam krawat. Byłem trochę zaskoczony. Miałem na sobie zwykły krawat ze sklepu młodzieżowego, założyłem go na koszulę i sweter. Wszystkie są neutralne, łączy się normalnie. Tatiana ogłosiła go jednak obrzydliwością i zażądała natychmiastowego usunięcia go i wrzucenia do urny. Wahałem się, ale spełniłem prośbę. Potem Tatyana zapaliła papierosa, skrzyżowała nogi, uśmiechała się pogardliwie przy każdym słowie i krzyczała na kogoś przez telefon.

oświadczyła, że ​​moje CV jest okropnym śmieciem i zażądała
więc podarłem go i zjadłem.

Zdecydowanie nie byłem na to gotowy, więc wstałem, spakowałem swoje rzeczy i poszedłem do wyjścia. Ale kiedy byłem u drzwi, Tatyana rzuciła się za mną, usiadła i zaoferowała pracę. Według niej, testem było sprawdzenie, czy potrafię komunikować się z agresywnymi klientami, ale nie upokorzyć się. Zrobiłem wszystko dobrze i nadal pracuję w banku, ale takich stresów już nie było - Tatyana okazała się gorsza niż jakikolwiek klient ”.

Druga historia. Media

 

Dina Karpitskaya

Stanowisko: korespondent

Co przeszło: zadanie thrashowe

„Przyjechałem po pracę, gdy miałem 16 lat. Redaktor najwyraźniej nie chciał mnie zabrać i postanowił dać niemożliwe zadanie: udać się na wywiad do sadomasochistów w wiosce Firsanovka pod Moskwą. Byłem w szoku, ale nie odmówiłem i podjąłem moje pierwsze zadanie w życiu. Problemy zaczęły się, gdy próbowałem znaleźć sadomasochistyczny dom: miejscowi nie odpowiedzieli, a moje babcie zostały całkowicie ochrzczone.

W nocy udało mi się dowiedzieć, że moi bohaterowie idą do opuszczonej posiadłości i tam pojechałem. To już nie było straszne - tylko zaciekawione.

Współczujący sadomasochiści chronili mnie, podlewali mi herbatę
i mówili o swoich trudnościach.

Jeden z nich zgodził się nawet podjechać do obwodnicy Moskwy. Kiedy opuściłem ten budynek, materiał był prawie gotowy, nawet wymyśliłem nagłówek: „Mąka od miłości”. Kiedy ukazał się artykuł, moi koledzy zaczęli postrzegać mnie jako poważną osobę, która była gotowa na wszystko ze względu na pracę. Teraz wydaje mi się, że redaktor posunął się za daleko, ale ten incydent nauczył mnie niczego się nie bać ”.

 

Trzecia historia. Marketing

 

Olga N.

Stanowisko: kierownik kreatywny

Co przeszło: przyjęcie dla dzieci

„Starannie przygotowałem się do rozmowy: zebrałem wszystkie dokumenty, przygotowałem portfolio, ale nic z tego nie przydało się. Miałem zamiar znaleźć pracę w agencji eventowej i okazało się, że rozmowa odbyła się tam jako impreza z konkursami. Ja i inni kandydaci, Semyon i Mikołaj musieliśmy udowodnić, że jesteśmy gotowi dobrze się bawić i być kreatywni przez cały dzień. Naszym pierwszym zadaniem było pokazanie pantomimy na temat przyszłej pracy, narysowanie jej i napisanie o niej wiersza. Nasienie zostało znalezione szybciej niż ktokolwiek i skomponowało zabawny quatrain Nawet go zapamiętałem:

 

„Stworzymy dla ciebie wakacje,
Mamy, tatusiowie, dzieci!
Spędź z nami czas
Pozostaniemy przyjaciółmi! ”

 

Narysowałem kreatywnego menedżera - uśmiechniętego faceta z piłkami, z których każdy ma duży znak zapytania. Piłki miały symbolizować zabawę, a znaki zapytania były codziennymi zadaniami i obowiązkami. A Mikołaj najpierw przedstawił myśliciela, a potem coś w rodzaju Pinokia na Polu Cudów.

Potem poprosili mnie, żebym wymyślił scenariusz na święta za 10 minut.

Nikołaj wypadł z wyścigu, odmawiając poradzenia sobie z tymi bzdurami. Siemion wpadł w dzieciństwo, rysując czołgi i saluty na 23 lutego, a ja wymyśliłem imprezę firmową opartą na „Piratach z Karaibów”. Moja oferta rozwiązała sprawę i dostałem pracę ”.

Czwarta historia. Pokaż biznes

 

Ivan DEMENTYEV

Pozycja: aktor

Co przeszło: słuchanie na parkingu

„Półtora roku temu ja, młody student Instytutu Teatralnego w Saratowie, przybyłem, by podbić stolicę. Marzyłem o dołączeniu do trupy z Walerem Bieleakowiczem, dyrektorem artystycznym teatru na południowym zachodzie. Wiedziałem, że nikogo nie zabrał z ulicy i skomponował trupę tylko z własnej studenci, ale nadal postanowili zaryzykować.

Każdego wieczoru po spektaklu Bieleakowicz przejeżdżał przez parking teatru do swojego samochodu. Czekałem na niego, podszedłem i przedstawiłem się: powiedzcie cześć Walerij Romanowicz, jestem Wania, aktor z Saratowa. „A co?” - zapytał Bieleakowicz. Odpowiedziałem, że chcę z nim pracować w teatrze: „Widzisz, to jest jak w piłce nożnej. Teraz gram w trzeciej lidze i od razu mogę dostać się do Premier. ” Chcąc zaimponować mu moim talentem, zaśpiewałem:

 

„Jestem młodym mężczyzną, ale idę z brodą!”
Nie martwię się, pozwól mu rosnąć do talii!
Więc kiedy jedziemy Fritzem, będzie czas - ogolimy się!
„Umyj się, ogol się, ubierz, pocałuj kochanie!”

Bieleakowicz roześmiał się, poklepał mnie po ramieniu, wsiadł do samochodu i odjechał. Byłem trochę zdenerwowany, ale postanowiłem się nie poddawać i pilnowałem go następnego wieczoru, ale tym razem zacząłem opowiadać bajkę Michalkowa o Lwie i Tuszkancziku. Bieleakowicz był pod wrażeniem i dał mi pracę. Mam teraz około 10 ról. ”

Tekst: Nikita Puryzhinsky

Zdjęcie na okładce: ramka z serii Parki i rekreacja, Universal Media Studios

Obejrzyj wideo: Dziecięce Przeboje - Kosmo Żabka NOWY TELEDYSK (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Zarządzanie, Następny Artykuł

Co zająć dziecko jesienią
Przewodnik

Co zająć dziecko jesienią

Poza sezonem, gdy spacerowanie jest nieprzyjemne i masz dość siedzenia w domu, możesz nauczyć się czegoś nowego: rozwijać roboty, rzeźbić z gliny, rysować lub rozumieć sztukę. Dla każdego dziecka tej jesieni jest coś dla każdego. Robotyka, elektrotechnika i wzornictwo przemysłowe w Roboshkoli W dni powszednie zajęcia w Roboshkoli odbywają się wieczorami, aw weekendy trwają prawie cały dzień, ale dzięki specjalnej technice gry nikt się nie przepracuje.
Czytaj Więcej
„Venus rag”: Jak obejrzeć wystawę sztuki povera w Ermitażu
Przewodnik

„Venus rag”: Jak obejrzeć wystawę sztuki povera w Ermitażu

16 maja w Pałacu Zimowym otwiera się wystawa „Arte Povera. Twórczy przełom” - obszerna i odkrywcza retrospekcja jednego z najważniejszych trendów we włoskiej sztuce drugiej połowy XX wieku. Termin „arte povera” (przetłumaczony z języka włoskiego jako „biedna sztuka”) został ukuty przez kuratora i krytyka sztuki Germano Celant w 1967 roku, próbując zdefiniować twórczość kilkudziesięciu włoskich autorów, którzy zbuntowali się niezależnie na różne sposoby sztuka przeciw amerykańskiemu minimalizmowi, proponująca zupełnie inny sposób rozumienia zjawisk świata przemysłowego.
Czytaj Więcej
Co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie dzieci w samochodzie?
Przewodnik

Co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie dzieci w samochodzie?

Zapytaliśmy pediatrę, ortopedę i specjalistę od produktów dla dzieci o to, co wpływa na bezpieczeństwo dziecka w samochodzie zarówno w regularnych, jak i nagłych wypadkach. Frolov Pavel Aleksandrovich, pediatra Prywatna klinika dziecięca Shtulman Dmitry Alekseevich, chirurg ortopeda dziecięcy, kandydat nauk medycznych, Prywatna klinika dziecięca Olga Teslya, dyrektor sieci sklepów „Olant” Dlaczego potrzebuję fotelika samochodowego?
Czytaj Więcej
10 najpopularniejszych koktajli w Moskwie
Przewodnik

10 najpopularniejszych koktajli w Moskwie

Restauracja i bar Delikatesy Pedro Manhattan - 520 rubli 492 koktajli na miesiąc Składniki: Bourbon - 60 ml Sherry - 20 ml Angostura - 2 krople Bitter - 2 krople Ocet Sherry - 2 ml PET BARISHNIKOV, barman Delikatesy: „Współwłaściciel i szef kuchni wynaleźli koktajl Delikatesy Wiaczesław Lankin. To zwrot akcji w klasycznym Manhattanie.
Czytaj Więcej