Nieporozumienie

Czy muszę spać siedem do ośmiu godzin dziennie?

Istnieje wiele mitów dotyczących zdrowego stylu życia. Jednym z nich jest to, że dla dobrego zdrowia musisz spać siedem do ośmiu godzin dziennie. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest.

Zatwierdzenie

Musisz spać tyle, ile chcesz - co najmniej siedem do ośmiu godzin dziennie, a nawet więcej

Statystyki pokazują, że ogromnej większości dorosłych w krajach rozwiniętych chronicznie brakuje. I chociaż dzień pracy w cywilizowanym świecie wciąż się zmniejsza, ludzie nadal śpią mniej niż powinni. Ktoś obwinia urządzenia elektroniczne o wyświetlacze, które nie pozwalają na uspokojenie się, inni mówią o silnym stresie, z jakim spotykają się w pracy i nauce. Dlatego powszechnie przyjmuje się, że nawet jeśli nie śpisz w dni powszednie, możesz spać więcej w weekendy.
Ale idealnym scenariuszem jest spanie tyle, ile możesz sobie pozwolić.

 Sigrid Vizi, neurobiolog:„Nie można spać„ za dużo ”.
Jeśli masz wystarczająco dużo odpoczynku, natychmiast się obudzisz ”.

Źródło

Dlaczego tak nie jest

Czas snu jest ściśle indywidualny, a zbyt długi sen wskazuje na problemy zdrowotne lub przepracowanie.

Najbardziej naturalne jest, że osoba nie śpi od siedmiu do ośmiu godzin z rzędu, ale dwa razy przez trzy do czterech godzin z przerwą od jednej do dwóch godzin. W latach 90. XX wieku do takiego wniosku doszedł amerykański psychiatra Thomas Ver, który przez miesiąc przeprowadzał eksperyment, tłumacząc badanych na warunki bez sztucznego oświetlenia. Później znalezisko Very zostało potwierdzone przez jego rodaka, historyka Rogera Ekirha. Znalazł setki odniesień do dwóch części snu w dokumentach średniowiecza i New Age, o których zawsze mówiło się za pewnik. Jak sugerują naukowcy, taki rytm snu pomógł ludziom lepiej radzić sobie ze stresem. Dobrze sytuowani Europejczycy wprowadzili modę na długi sen pod koniec XVII wieku, reszta nastąpiła, a tradycja ostatecznie zniknęła pod koniec XIX i na początku XX wieku, kiedy wszędzie wprowadzono oświetlenie elektryczne.

Jeśli regularnie śpisz dłużej niż osiem godzin, może to być okazja do konsultacji z lekarzem

Niedawno profesor Uniwersytetu w Warwick Franco Cappuccio, który specjalizuje się w chorobach sercowo-naczyniowych, przebadał 16 badań, w których uczestniczyło ponad 1,1 miliona osób w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Cappuccio znalazł bezpośredni związek między długością snu a zdrowiem człowieka: ci, którzy zmieścili się w przedziale od sześciu do ośmiu godzin, czuli się lepiej niż inni. Jest to oczekiwane, ale inna rzecz jest interesująca: śmiertelność wśród osób, które spały dłużej niż osiem godzin, była wyższa niż wśród osób, które nie spały wystarczająco długo. Jak podsumował Cappuccio, zbyt długi sen sugeruje, że dana osoba ma problemy zdrowotne lub jest bardzo zmęczona.

Najważniejsze, aby zrozumieć, jak indywidualny jest czas snu. Po wyczerpującym treningu sportowcy potrzebują więcej czasu na regenerację niż pracownik biurowy, który siedzi przy stole cały dzień, a dzieci potrzebują dłuższego snu niż osoby starsze. Jest mało prawdopodobne, aby dzisiaj wielu mogło przełączyć się w tryb uśpienia z przerwą, jak to było przed wynalezieniem sztucznego oświetlenia, ale jeśli regularnie śpisz dłużej niż osiem godzin, może to być okazja do konsultacji z lekarzem. Nie wspominając już o tym, że musisz spać co najmniej od sześciu do siedmiu godzin każdego dnia, a nie tylko w weekendy.

 Franco Cappuccio, kardiolog: „Wiele badań opiera się na danych, których nie można nazwać wiarygodnymi. Często uczestnicy badania są po prostu pytani, ile śpią, ale ich odpowiedzi muszą być sceptyczne. Ktoś może nie pamiętać dokładnego czasu snu, nie zawsze jest jasne, czy trzeba tylko podać czas podczas spać czy cały czas spędzony w łóżku i czy warto rozważyć krótką noc. ”

Materiał został opublikowany na stronie Look At Me.

pokrycie:Studio VTT - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: KŁAMSTWO na temat SNU w które wierzysz - Sztuka spania i wstawania (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Nieporozumienie, Następny Artykuł

Czy muszę pić dwa litry wody dziennie?
Nieporozumienie

Czy muszę pić dwa litry wody dziennie?

Istnieje wiele mitów dotyczących zdrowego odżywiania. Jednym z nich jest to, że absolutnie konieczne jest picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest. Dwa litry wody Oświadczenie Osoba musi pić co najmniej dwa litry (osiem szklanek wody) dziennie. W ostatnich latach ludzie zaczęli częściej pić zwykłą wodę.
Czytaj Więcej
Czy więcej niż jedna filiżanka kawy jest szkodliwa?
Nieporozumienie

Czy więcej niż jedna filiżanka kawy jest szkodliwa?

Istnieje wiele mitów dotyczących zdrowego stylu życia. Jednym z nich jest to, że nie należy pić więcej niż jednej filiżanki kawy dziennie. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest. Adopcja Picie więcej niż jednej filiżanki kawy dziennie nie jest tego warte: jest szkodliwe dla każdego. Chociaż kawa jest głównym napojem kreatywnych ludzi, wielu jest tego nieufnych.
Czytaj Więcej
Czy kawę należy pić wcześnie rano?
Nieporozumienie

Czy kawę należy pić wcześnie rano?

Istnieje wiele mitów dotyczących jedzenia. Jednym z nich jest to, że najbardziej przydatne jest picie kawy rano, a pod koniec godzin warto ograniczyć spożycie kofeiny. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest. Zatwierdzenie Kawę należy pić rano: o tej porze ciało najlepiej postrzega kofeinę. Dla wielu filiżanka kawy jest niezbędną częścią porannego rytuału.
Czytaj Więcej
Co kradnie z restauracji
Nieporozumienie

Co kradnie z restauracji

Wiele powiedziano o kradzieży wśród pracowników restauracji. Ale najtrudniejszą rzeczą jest utrzymanie kontroli nad gośćmi zakładu, jeśli zdecydują się wziąć ze sobą przypadkową pamiątkę. Życie wokół rozmawiało z przedstawicielami znanych moskiewskich instytucji o najciekawszych sprawach i ich reakcji na kradzież. Babki i byk na rożnie Szefa kuchni Vladimira Klimova z restauracji „45/60” Kradzież przypisuje się nieuniknionym stratom, a także walce potraw.
Czytaj Więcej